Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Ako to ten MARVEL robí, že im dokážem tolerovať vo filmoch tie súboje s medzigalaktickými monštrami a u DC nie? Vedia ako na to. Pre niekoho gýč a fraška ako hrom, pre mňa skvelá oddychovka, aj keď bez hutného príbehu. To prepojenie vesmírov v MARVEL COMICS je skrátka brutálne a už teraz sa teším čo to bude keď to všetko vyvrcholí u ďalších AVENGERS. A ten awesome mixtape vol. 2 musím mať!

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Zas a znova som to Tomovi zbaštil. Ale tých 5 hviezd nie je iba kvôli nemu, kdeže. Suprová réžia, dobre napísaný scenár odľahčený úsmevnými scénami a skvelý look 80. tých rokov tomu dávajú šmrnc aký som dlho na striebornom plátne nevidel. Jedným slovom parádička.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Začiatok veľmi sľubný. Konečne nejaký poriadný pretek na uliciach a k tomu ešte aj na očarujúcej Kube. Ďalším svetlým momentom je väzenská bitka Rock vs. Statham, mimochodom Statham tomu zase dodal potrebný šmrnc a celé to zachránil. Ale naozaj sa nebudem čudovať keď sa Furious 9 bude natáčať už aj vo vesmíre. Nech sa bude diať s touto sériou čokoľvek, už to dopozerám až do konca. Walker veľmi chýba ...

Únos (2017)

Jeden z mála slovenských filmov, ktorý ma naozaj zaujal. Neprehnané, nenútené, dobre natočené. Krutý presne ako bola tá doba. Milan Ondrík podal skvelý herecký výkon, ironicky sa vysmieval celej tej absurdnej dobe a stáva sa tak jeden z najlepšie zahraných ''padouchov'' v slovenskej kinematografií. Heriban vo svojom živle. Veľmi rád si pozriem ďalší film od tejto režisérky. Žeby svitalo slovenskej kinematografií konečne na lepšie časy?

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Zimomriavkový úvod, ani som pri ňom nedýchal. Bruce Wayne ide v obleku zachrániť Metropolis a chce pri tom nakopať prdel Supermanovi. Bohužiaľ bola to zároveň aj najlepšia scéna filmu. Zatiaľ druhý najsvetlejší bod tohto DC Universa. V pozadí už však počuť Jokerové HaHaHa a ja sa už neviem dočkať Harley Quinn v podaní Margot Robbie v Suicide Squad.

60 sekund (2000)

Pred celou tou plejádou naháňačiek s autami nazvanou Fast & Furious tu bol tento film. Z čias keď ešte chcel Nicolasa každý vo svojom filme, no od tohto momentu to s ním šlo dole vodou. A iba jedna vec je v tomto filme krajšia ako mladučká Angelina Jolie, Eleanor. Pre mňa, dnes už kultový snímok.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Surový, realisticky, krutý a chladný film, presne taký aká bola ta doba. Kamera Emmanuela Lubezkiho je očarujúca a Alejandro González Iñárritu je génius. Bezkonkurenčne najlepšia snímka za posledné roky ak nie najlepšia snímka vôbec.

Creed (2015)

Stallone čestne predáva žezlo mladšiemu, Michael B. Jordan má veľký potenciál stať sa novou Hollywoodskou hviezdou. Zvládol to naozaj výborne. Filmy o Rockym sú viac než len o boxe, tento diel to len potvrdzuje. Vďaka skvelému scénaru to nie je povrchný film.

Everest (2015)

Za to moje hodnotenie môže moja osobná slabosť pre takéto horské filmy.