Tygr a drak (2000)

"Kolik těch Lišek jenom je ??" ;) Jisté zůstává, že Ang Lee je jen jeden, a tenhle opojně inspirativní snímek, který dokonale spojuje prvky vlastní Hollywoodu a asijské kinematografii jako ještě žádný před ním tak, že se oba přístupy vzájemně obohacují a ozvláštňují, mně osobně ani při třetí projekci nepřestává fascinovat.. Jedinečný snímek, když se stává nejen žánrovou poctou, ale zároveň i parafrází, snímek s famózní kompozicí a obsazením, tak mnohovrstevnatý, až jednomu málem unikne, že Lee vlastně odvážně parafrázoval, remakoval svůj vlastní Rozum a cit..

Jádro (2003)

"Žádní fotografové, tisk, žádné ovace.. Zvláštní.."

Život brouka (1998)

"Zůstávám !! Slíbil jsem borůvkám, že je naučím hrát kanastu.." ;)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

"Jsi jen obyčejný zbabělec !!" - "Zbabělec ?? Ne každý muž má odvahu si obléct korzet.." ;)

LEGO® příběh (2014)

"Jestli máte někdo černý kostky, tak je navalte, protože já stavím jenom z černý.." ;) Pánové Lord s Millerem asi spolykali víc CGI legokostek při tvorbě téhle šílené dadabizarnosti, než jich bylo při její tvorbě použito.. Ta sice obsahuje tolik nápadů, vtípků a odkazů, že by to stačilo na tři filmy, a dostává nekonečným možnostem animovaného filmu jako už dlouho jiný projekt ani omylem, nicméně v důsledku mám k tomuhle infantilnímu monstrproduct placement projektu až příliš výhrad.. Škoda, tahle žánrovka se mohla stát LEGOndární.. [ Dabing 10/10 ] Naopak téměř dokonalou se tentokrát jeví práce studia LS Productions dabing..

Arrietty ze světa půjčovníčků (2010)

"Půjčovníčky nesmí nikdo z lidí vidět !!" - "Půjčovníčky ??" - "Vše, co potřebujeme, si půjčujeme od lidí tak, aby si toho nikdo nevšiml.." Výborná multikulti adaptace Pidilidí, mimochodem vyšperkovaná opravdu skvostným soundtrackem, jíž Hiromasa Jonebajaši naznačuje, že by skutečně mohl dostát pověsti následovníka velkého Mijazakiho, byť právě zde většinu mistrových typických znaků staví na hlavu..

Píseň moře (2014)

"Saoirso, je to jen pohádka !! Není to doopravdy.." A nebo je to právě naopak ?? ;) Velmi invenční režisér Tom Moore hodně zabodoval s až pohádkově zdařilým a komplexně tak trochu všeevropským projektem a snímečkem stylisticky se odkazujícím na francouzskou animátorskou školu, a na svého Proroka mě tak nalákal způsobem hodně suverénním..

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

"Je to tu takové.. Smutné !!" - "Pokoje smutné nejsou.. To lidé.." No, doktůrek z vejminku zřejmě ještě neslyšel o Feng-šuej..;) Zato já ještě neslyšel o režiséru Tomu Harperovi, který se však vzdor syndromu sequelů i vlastní zdánlivé žánrové neotrkanosti jeví nesmírně nadějně.. Poctivá duchařina se slušnou atmosférou..

Hvězdný reportér (2008) (pořad)

Jistě nejtrapnější z Krausů - Jen hádám, proč ještě nejde o olympijskou disciplínu..;) - v dalším zbytečném pořadu, navíc oproti konkurenci silně zbulvarizovaného typu..

Před kamerou (2003) (pořad)

Dnes už poměrně odkecaný typ pořadu, který vyplňují pouze pozádechseplácačské polodokumenty, rozhovory a trailery, které nakonec končí jako bonusy na DVD plackách.. Nakonec však tato lákadla alespoň nepizdí žádná moderátorská karikatura se svými nablblými estrádními forbínkami..