Paříž, když to hoří (1964)

Celkově se mi tento film líbil, jen jsem se občas ztrácela v ději, zvláště na začátku, jak ho pořád ,,přepisovali“. „Tyto konce jsem psal už několikrát a vždycky zabraly.“

Nula od nuly pojde (2006)

Ironická komedie o tom, co se může stát, když se vydáte na dráhu zločince. Zasmála jsem se, ale pár věcí mi přišlo už přehnaných.

Posedlost (1992)

Rozhodně zajímavá žena tahle Anna, hned od začátku jsem si lámala hlavu s tím, kdo to je? Co chce? Proč je tak smutná a záhadná? A proto mě mrzí, že nebyla pořádně vysvětlená její temná minulost. A zbytek filmu byl jen o zvířecí vášni, což mi nestačí.

Insidious (2010)

Začátek filmu mi připomněl mé dětství, kdy otec chodí pozdě domů, aby vydělával na rodinu, ale zanedbává své děti, což se následovně snaží napravit ,,koupením si jich“ drahými dárky. Co si však děti pamatují z dětství? Že měly hodně hraček, nebo to, že jejich otec, kterého tolik v té době potřebovaly, nebyl doma? A dále se z toho stává klasický scénář, kdy se stane něco strašného a otec nechává všechno na manželce a zůstává dlouho v práci. Děj byl na mě moc utahaný; nelíbil se mi fakt, že tak dlouho nevěděli co to je a potom už s tím skoro nešlo nic dělat. Hodnotím 4 hvězdami, protože ve mně film na konci dokázal vyvolat strach z budoucnosti, co bych dělala kdyby se mi něco takového také stalo, což oceňuji, protože většina hororů se soustředí jen na momentální vystrašení. A samozřejmě kvůli překvapivému konci. Hrozně se mi líbil Roainin přívěšek na krku ve tvaru klíče. Dal jí ho nejspíš manžel a říkal tady máš klíč od mého srdce – romantické.

P.S. Miluji Tě (2007)

Velice originální způsob jak se vyrovnat se ztrátou manžela. Moc se mi líbilo celkové promyšlení plánu manžela a návrat Holly k svému pravému já. To by potřebovala spousta lidí.

Chicago (2002)

Jelikož tu nebylo moc děje nad kterým by se dalo přemýšlet, ale je to věnováno čistě hudební stránce a zjistila jsem, že nemám ráda Jazz + ani jedna z hlavních hrdinek mi nebyla sympatická, tak hodnotím takto. I když musím přiznat, že jsem se několikrát zasmála a s přáteli jsme vedli dlouhé diskuse o tom, zda je něco takového v branži (tj. u novin) možné. Kvůli tomu budu na tento snímek ráda vzpomínat.

Kopretiny pro zámeckou paní (1981)

Tento film jsem zhlédla až ve 20 letech a už se nedokážu vcítit do role náctiletých holek (za což jsem teda ráda), ale stejně si myslím, že by mi i v mých mladších letech byla Katka silně nesympatická. Nesnáším podobný typ holek, který se snaží vynutit si pozornost podobnou cestou. Připadá mi to jako Bridget Jonesová za mlada. Jen nechápu, jak mohl strážník říct Petrovi, ať otevře oči - de facto ať s ní začne chodit. Co by vysokoškolák našel u takové mladé kozy?

Frasier (1993) (seriál)

Sitcomy si vybíráme podle toho, zda nás něčím zaujmou, jsou nám něčím blízké, nebo bychom něco takového chtěli také prožívat. Já jsem však nic takového ve Fraiserovi nenašla.

Vyšetřovatel (2008)

Velice se mi líbil hlavní hrdina! Naprosto mě uchvátilo jeho chování, zvyky, zaměstnání , lhostejnost a neschopnost pochopit city druhých, výrazy v obličejích a krutá upřímnost. Rozhodně souhlasím s názorem jeho dívky:,, Zdál ses mi hodný a umíš poslouchat“. Jen přemýšlím, zda se mu z odvedené práce nedostavily výčitky kvůli práci, kterou dělá, tudíž je na podobné věci zvyklý, nebo právě kvůli jeho narušeným citům. Jen Tiborovy představy, které provázely tento film, mě zaskočily, nečekala bych je tady a tak mi moc nesedly.

Malý krámek hrůz (1986)

Prostředí ve, kterém je tento film natáčen, mi bylo velice blízké, stejně jako postavy zde hrající. Zvláštní Seymur s výstřední Audrey tvořili komický vztah, ale kdo by jim to nepřál . Nejvíce mě zaujala hlavní´hrdinka sama o sobě. Od jejího oblékaní, vzhledu až po hlas mi přišla hrozně zvláštní, přesto sympatická. Za nejvtipnější scénu považuji návštěvu Arthura u zubaře Orina, kdy jeden chce působit bolest a druhý ji chce cítit, přesto si bohužel nerozuměli.