Sága o Njalovi (1980) odpad!

Po 18 minutách utrpení jsem byla ráda, že ještě žiju... Nelogické obrazy, příšerné zvuky a celkově nepochopitelný snímek vyhnal většinu diváků ze sálu a jen pár zvědavců "zda se nestane jěště něco, co by všechno vysvětlilo" si nechalo vymývat mozek až do konce díla...

Bílý žár (1949)

Napínavá detektivka, kde si tvůrci dali práci s vykreslením charakterů všech postav. Proto film nenudil a byl napínavý od začátku do konce. Spíš než děj, jsem si zapamatovala postavy a zamilovala jsem si je.

Pošťák vždy zvoní dvakrát (1946)

Další ze sedmi zpracování známého románu ve stylu noir mě trochu zklamalo. Bylo jednoduché, přmočaré, místy stupidně naivní nebo dokonce směšné. Pár byl ukázan spíše v pozici obětí, než brutálních vrahů a holt jsme se nedočkali sexu, drog a násilí, jako v jiných verzích.

Ze závislosti do nezávislosti (2010) (pořad)

Zpracování mělo dobrou myšlenku (psycholog hovoří a ostatní hrajou), bohužel ostatní moc nehráli... Možná Dobeš hrál :-D Ale o hráčích je to pravda pravdoucí a o naivních věřících ženách pravdovější pravda pravdoucí

Mamma Mia! (2008) odpad!

Eh... co to bylo? Takhle příšerný film jsem hodně dlouho neviděla. Čemu se to ta Meryl a ten Pierce a ti další zaprodali? Kdo jim proboha dal autorská práva na ABBA písničky? Co tam dělal ten Afroditin pramen a řečtí zpívající komparzisté? Nechápu, neakceptuju, přeposílám stupidkám ve svém okolí, třeba se jim to bude líbit :)

Jen přes její mrtvolu (2008)

Nenadchne, neurazí, nezarazí, nepotěší, není originální, ale pobaví. Trochu mi to připomínalo film "Duch", jen v trocu komičtější situaci. Paní Solisová ale neměla chybu, až mi jí bylo líto, fešandy

Lítám v tom (2009)

Spíš než komedie považuji film za drama o životě osamělého cestovatele. Bohužel to byla místy nuda, na druhou stranu námět a nápad filmu je hodně zajímavý. George stále symslně sexy :)

Julie a Julia (2009)

Meryl zahrála výborně stupidní blbku, ale ta druhá nebyla ani trochu zábavná. Její psychotické až patologické stavy platonické zamilovanosti do autorky kuchařky a manické posedlosti vlastním blogem byly v tak dlouhometrážním snímku až neúnosné. Je ale pravda, že kdo rád vaření, ten rád toto.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Tak tenhle díl už byl lepší, Dart Vader docela sympaťák a drsný Harrison samý sval a samá šlacha, štramák k pohledání. Jenom Luke a princezna mi pořád nějak nepřirostli k srdci :(

Dogville (2003)

Teda lidi, nejprve mě vyděsil pomalý spád, nulové kulisy a přes dvě hodiny filmu, kde se prakticky nic neděje a jenom se mluví... Ale skutečně děj ubíhal, bylo to napínavé a situace se natolik vyhorcovala, že takový závěr bych ani náhodou nečekala! HOlt lidksá povaha je taková, lidi jsou svině a když můžou, tak se prostě na někom doslova vozí!