Sedm (1995)

Po tomhle filmu jsem se (ve 14ti letech) zamilovala (kromě Brada Pitta) do trillerů a všechny vlasně tak nějak stále se SEVEN chtě nechtě srovnávám. Málo filmů si člověk pamatuje třeba i jen půl roku, ale tento Fincherův snímek se spolu s Mlčením Jehňátek stává nenapodobitelnou klasikou. Film má spád, inteligentní zápletku, ohromí, dojme, vyděsí, donutí k zamyšlení a navíc skvělý závěr - prostě dokonalý filmový zážitek !

Senzibilšou (1997) (pořad) odpad!

Luďka Sobotu mám jako herce moc ráda, ale jako komik ve svém vlastním pořadu? - pardón, ale to byl velký omyl. Nikdy nevím, jestli tu "přitroublost" jenom hraje nebo opravdu takový je? :o) Prostě trapárna prvního řádu!

Schindlerův seznam (1993)

Všichni víme, jaká zvěrstva druhá světová válka přinesla a všichni jsme o tomto tématu shlédli jistě spoustu filmů, ale Schindlerův seznam je, troufám si říct, králem mezi svými poddanými. Toto jedinečně a dechberoucí drama bude pro každého stoprocentně představovat neuvěřitelný tříhodinnový zážitek. To prostě MUSÍTE vidět!

Silent Hill (2006)

Trailer k filmu a dokonce i začátek filmu sliboval alespoň průměrný thriller se snesitelnými sci-fi prvky. Ale místo toho vylézali neustále od někud nejrůznější příšerky a bubáci. Výsledkem byl naprosto nevkusný horor s trapným dějem i koncem. Ani nevím, za co tu jednu hvězdičku dávám...

Slunce, seno, erotika (1991)

Ale jóóó, docela jsem se pobavila, několikrát od srdce zasmála, ale už to prostě nebylo ono. Vtipné situace už byly hodně vyumělkované a nepřirozené. Méně než tři hvezdičky mi je ale líto této klasice dát.

Smrtící instinkt (2005)

Jde o průměrou, možná i podprůměrou detektivní zápletku bez většího napětí, bez překvapivého konce i bez dobrých hereckých výkonů.

S tebou mě baví svět (1982)

Pěkně natočené, skvělé obsazení, pár dobrých hlášek, ale zase bych to s tím hodnocením tak nepřeháněla. Asi to bude tím, že mi tenhle film prostě nepřirostl k srdci.

Šeptej (1996)

Ondříčkova skvělá a vydařená předehra k Samotářům (kteří jsou však ještě o hvězdičku výše). Touto šíleností si pan režisér vytvořil své publikum a poprávu. Báječná Táňa Vilhelmová, užasná hudba Jana P. Muchowa a k tomu roztomilý Cosmi, nutné vidět vícekrát :)

Štěstí (2005)

Kromě excelentních hereckých výkonů (které by sami o sobě byly na pět hvězdiček) nevidím na tomto filmu nic převratného, zásadního a nového. Jednoduše - lehce nadprůměrný film o lidském (ne)stěstí. A mimochodem, možná jsem až moc kritická a všímam si zbytečných maličkostí, ale zamrzelo mě na konci filmu (když běžely titulky), že autoři nevybrali českou písničku...ale asi jsem vážně až přehnaně vlastenecká :)

Telefonní budka (2002)

"Cože? To se to opravdu celé odehrává v jedné telefonní budce? To snad ne, to bude blbost!" - moje reakce před shlédnutím. "Tak to byl nářez, geniálních osmdesát minut napětí, ukázkový herecký výkon mistra Farrella, prostě super" - reakce po shlédnutí, co dodat?