Bílá královna - Princové v Toweru (2013) (epizoda)

Uf, tak už zbývá jen jeden díl, vypadá to, že už to nějak doklepu do konce. Sice nám postupně ubývá postav, většinou v rámci vnitřních intrik uvnitř jednotlivých seskupení, ale stejně to prostě nedokáže pořádně vtáhnout do děje.

Pistolnice Jane (2016)

Myslím, že všichni ti, kteří se z různého důvodu odmítli na filmu podílet, nebo z něj odstoupili, tak si mohou pískat. Je to jedno velké nic z hlediska postav, jejich charakterů, nebo nějakého příběhu.

Hnízdo (2020) (seriál)

Dobře zpracované drama o osudech tří párů, které jsou určitým způsobem propleteny. Myslím, že v tomto seriálu si dokáže spousta lidí najít to svoje, co je zaujme, a nadále to sledovat. Prolíná se tu několik zajímavých témat (adopce, anonymní porod...) ale mě osobně nejvíc zaujalo, že každý čin zde má svůj následek, a za vše je třeba nést důsledky. Dobré herecké výkony od známých slovenských herců, tentokráte se také oproti jiným dílům mohli opřít i o kvalitní scénář.

Hnízdo - Epizoda 12 (2020) (epizoda)

Trošku přeslazený závěr, ale co už :) Všechny křivdy jsou odpuštěny, charaktery se vrátili zpět do normální emoční roviny a začali racionálně uvažovat. Nečekám, že by se to v reálu dokázalo takhle dokonale vše napravit a vyřešit, ale je to určitě uspokojující zakončení seriálu. Žádné zbytečné vrátka či otevřené konce.

Hnízdo - Epizoda 11 (2020) (epizoda)

Po pár slabších dílech se to zase rozjelo. Vyšetřování jede na plné pecky, hlavní kriminalista v tomto díle dostane dost prostoru, a v závěru se ho konečně také napadne podívat na záznamy z kamer z doby vraždy. Tak uvidíme, jestli ta osoba, co je zachycená v taxiku bude pachatelem. Pubertální dcera si to mezitím hodí (což se jí nedivím), kdy se na ní klasicky vysere její BFF (jak se dnes říká) kámoška - štětka. Psycho adoptivní matka se mezitím úspěšně postarala o to, aby jí už žádné dítě nikdo nikdy nedal. A málem bych zapomněl, abych těch odhalení nebylo málo, tak se dozvíme, kdo je otcem onoho dítěte, o které tu běží... Kruh všech tří párů se tak pěkně uzavřel.

Dešťová víla (2010)

Ok, řekněme si na rovinu, že je to spíše na 2*, ale Vica to svojí krásou vytáhne na 3*. Stejně to celé stojí a padá na ní, a na jejím vzhledu, kdy se divák může neustále kochat... ♥♥♥ Co musím vytknout z druhé stránky, tak to je naprosto příšerný vizuál, hlavně provedení nebeského světa a postav v něm (Dejdar obzvlášt). Aspoň je tu pár dobrých vtipů (Labuda a jeho grimasy), příběh jinak je dost průměrný, a nijak neuchvátí.

Městečko Twin Peaks - Projížďka s mtrvou (1990) (epizoda)

Po veledůležitém mezníku z minulého dílu se už tentokráte nepokračuje v odhalování vraha (aspoň že strany diváka), ale čeká se na jeho dopadení. Tenhle díl je Bobova velká show. Jedna znepokojivá scéna střídá druhou. Zabije Bob Donnu s Jamesem???... Zabije Coopera golfovou holí???.... K tomu je tu další z ikonických tanečků - máte se smát, nebo brečet nad Lelandovým osudem, který už vůbec neovládá své tělo? Cooper už je viditelně na správné stopě, a závěr může odstartovat velké finále první části 2. řady (ačkoliv já to beru furt jako první řadu).

Městečko Twin Peaks - Osamělé duše (1990) (epizoda)

Osamělá duše Harold Smith si to na začátku hodí, a odstartuje tak díl, který se v rámci seriálu řadí k těm nejlepším. Klenotem je hlavně závěrečná desetiminutovka. Ve scéně v baru se sejde většina postav, a najednou máte pocit, že na vás padá tíha celého světa. Dona a James uvědomující si následky svých činů... Bobby, kterému se rozpadl jeho sen o snadném životě. A Cooper, který nedokázal zabránit dalšímu zločinu, který se souběžně děje u Palmerů. Bob se poprvé ukazuje v plné síle, a je tak odhaleno, skrze koho k nám "promlouvá" v našem světě. Scéna se zabitím Maddy je opět velmi znepokojivá a děsivá, její křik se bude rozléhat ještě dlouho po skončení dílu.

Hnízdo - Epizoda 10 (2020) (epizoda)

Zajímalo by mě, co tvůrce vedlo k tomu, že z otravný puberťačky udělali do druhé poloviny v podstatě hlavní postavu... Fakt tyhle problémy a názory, na to už jsem starej. A ta její kámoška, co vypadá jako štětka, to je taky síla. K tomu se z postavy Šafaříkové stal úplnej blázen, takhle je jasné, že už jí to dítě nikdy nevrátí. Vše podstatné se stalo zase až v závěru, a opět s otevřeným koncem směrem do dalšího dílu.

Hnízdo - Epizoda 9 (2020) (epizoda)

Ajaj, skoro celý díl o puberťačce a jejich problémech... Zatím nejslabší díl, aspoň závěr naznačil posun v lince okolo smrti Petera.

Časové pásmo bylo změněno