Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

slabší díl, od disca na plese, až po divnej účes... hlavně po Cuarónovi docela propad... ale nové přírůstky - Brendan Gleeson, Ralph Fiennes a Clémence Poésy (všichni tři hráli v "In Bruges"!!) - docela potěší ... jedna otázka - zažil filmový Harry svou první sexuální zkušenost s Ufňukanou Uršulou, nebo se to zdálo jenom mně?

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Opravdu neuvěřitelný výkon režiséra... a samozřejmě bezkonkurenčně nejlepší díl série (po strašné dvojce o to více vynikne), skvělá kamera, Radcliffovo "herectví" už je snesitelnější a nové tváře David Thewlis, Gary Oldman i Lee Ingleby potěší

Extase (1932)

nepochopeno... čili dobrá kamera, režie, asi i fajn odvážné scény, které v kině stejně byly vystřižené, ale nic víc

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008) odpad!

asi nemám tuhle legendu tak rád jako jiné (Bond, McClaine...) - trochu se nudím i u starších dílů, tohle ale byla opravdu strašná slátanina... Cate by byla fajn, Shia ani Harrison mě nějak zvlášť nepřesvědčili, hlavní problém je ale scénář a hloupé kousky jako skok autem z útesu a příšerný monumentální nestylový všechno-se-zřítí-až-za-posledním-hodným-členem-výpravy konec...

Casino Royale (2006)

výborná akce, bourání klišé, Eva Green a skvělý Mads Mikkelsen = asi nejzvláštnější a možná nejlepší bondovka (!) - jako fakt, rozhodně velmi vydařený restart, že by až 4+?

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

když jsme v pekle je to opravdu hezké a burtonovsky nápadité, časem film ale ztrácí dech a nejsem zrovna fanouškem Dannyho Elfmana... 3+

Match Point - Hra osudu (2005)

takovej film ze života, kolik z něj je asi autobiografie?... skvělý scénář, skvělý Meyers, Scarlett mě naopak moc nepřesvědčila... po třech dalších filmech to vypadá, že Match Point je prvním - ale bohužel asi i nejlepším - filmem nového (nerůžového) období W.A.... pro mě každopádně jeden z jeho nejlepších filmů, ne-li nejlepší... tak jako u Closer dávám více hvězd než většina uživatelů, tahle tematika mě prostě zajímá a baví, 5-

Kill Bill 2 (2004)

Tohle tak trochu řadím do svýho pubertálního období... Tarantino mi asi prostě nepřijde až zas tak cool... a pořád si myslím, že to rozpůlení filmu hodně uškodilo.