Oběti války (1989)

Wow, tohle je hodně drsný film. Skupinka hlavních postav hraje opravdu fenomenálně. Jediný Michael J. Fox je na straně dobra. Ostatní jsou přesně ti, které válka svým způsobem může bavit a může rozvíjet jejich touhy a zvrhlé představy. Celkem drsné je také zametání události pod koberec ze strany nadřízených.

Odpadlík (1992) (seriál)

odpadlík,psanec který hledá psance :D reno rainese a bobyho šestivraha mám pořád rád

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

proč je dneska tak populární do každého amerického filmu dávat černochy a homosexuály?

Ohnivé vozy (1981)

Klasika – Koloniální Anglie v nejlepších letech, vynikající Ian Charleson, krásná výprava a skvělá hudba. Tohle prostě funguje. Akorát příliš nerozumím tomu názvu.

Oko v oblacích (2015)

Aneb jak to vypadá, když se válčí s byrokracií, pacifistkou, politikou a lidmi, co nejsou schopni udělat zodpovědné rozhodnutí, za které ponesou vlastní zodpovědnost. Moc zajímavě zpracovaný film.

Okupace (2015) (seriál)

Po zhlédnutí prvního dílu: Pohled do blízké budoucnosti, který ukazuje, že národní zájmy jsou důležitější než státní suverenita. Norsko se musí zachovat solidárně vůči Evropě, která neměla to štěstí být nezávislá na ostatních, co se ropy týče. Velmi zajímavý námět, částečně i z hlavy Jo Nesba, což už je sama o sobě jistá záruka kvality. Herecky i kvalitativně je snímek správně syrový, jak se sluší a patří na severské drama.

Opustit Las Vegas (1995)

Jediné, co zde stojí za zmínku je Nicolas Cage, který snad poprvé a naposledy dobře hraje. Jinak je to jen dvouhodinové utrpení, nejen pro zmíněného herce, ale i pro diváky. Musí to být opravdu špatné, pokud je člověk závislý na alkoholu...

Osada (2021) (seriál)

Není to zrovna klenot kinematografie, ale pro nás chataře je to docela na místě. Je to plné lichých předsudků o lidech z IT, ale vlastně se docela často zasměju.

Osm hrozných (2015)

Nebýt tam tolik krve, nechutných záběrů na rozstřílené hlavy, kousky mozku ve vlasech někoho jiného a podobných nechuťáren, rozšířil by se okruh lidí, kteří by byli s to zhlédnout film, alespoň o polovinu. Tohle konverzační drama odehrávající se z větší části v jedné místnosti je jinak opravdu skvělé. Vyšperkované dialogy, herci, kteří do filmu dávají víc než maximum, členění na kapitoly - tohle mám na Tarantinovi opravdu rád.

Ostrov na severu (2013)

Už ze své podstaty, film o Islandu - jedné z nejzajímavější zemi na světě, nemůže být špatný. Vizuální dojem je z této země na živo musí být neskutečný. A snímek je hlavně o něm...