Opravdová kuráž (2010)

Jedno malé dievča drzé ako Doktor House, podnapilý Jeff Bridges a Matt Damon, ktorý ako kovboj vyzerá jak Santana ako Lady Gaga. Do toho jedna pomsta a dobrodružstvo tak nudné jak nizkorozpočtová telenovela z mexickej produkcie. Čakal som od toho rozhodne viac a nebyt pár dobrých hereckých výkonov tak tomu nedám ani dve hviezdičky.

Hostel III (2011) odpad!

Zatial čo Roth dal prvým dvom dielom aspon gule (keď už nič iné), neinformovanosť o slovenskej republike a partu mladých ludí, ktorí si chcú vrznut a preto sa vyberú do hostelu, sa trojka pod taktovkou Scotta Spiegela odohráva v Las Vegas, kde si (prekvapivo) parta nových mladých ludí chce vrznút a tak sa nechajú zlákat do hostelu i ked tentoraz nič nieje také ako na prvý pohlad vyzerá. Mohlo to byt lepšie, nebyt nehororovej atmosféry, slabých vrážd a divným hercom, ktorích by som neobsadil ani do najhoršej časti seriálu Lazy Town. Jediné čo prekvapí, je fakt že človek u toho vydrží až do konca a nemá potrebu pri tom zaspať.

Sanctum (2011)

Čistý priemer a jednohubka za nudnej zimnej nedele. Na dobrodružný film málo dobrodružné so slabým scenárom a inováciou. Vlastne všetko už niekde bolo ale to nevadí pretože film odsýpa celkom rýchlo a o nude nemôže byť reč. Hoci je to predvídateľné ako šibačky tak nieje tak zlé aby som to neodporučil. A čo sa týka toho Camerona tak nechápem prečo chcel niečo také produkovať ale dobre, zrejme je aquafil iné vysvetlenie nieje. Tento príbeh objavov najväčšieho jaskynného systému na svete o ceste pár hrdinov cez podvodné zatápajúce tunely som prežil bez väčšej ujmy. To ale neznamená že to nebohlo byť lepšie.

Pavouci z vesmíru (2010)

..a na konci to začalo byť napínavé...O 80 minút skôr - skupina obyčajných amikov s veľmi zlými hereckými výkonmi a nesympatickými tvárami sú nasilne prebudení po kvalitnej žúrke ala Welcome in L.A. Po chvíli zisťujú že prekvapivo ešte neni ráno ale že tajomné ostré svetlo pochádza z telies, ktoré sa vznášajú nad celým LA. Postupne sa dočkáte línie klasických 1) pozorovanie situácie (z okna bytu a zo strechy) 2) útek (garáže a okolie bytov) 3) priznanie si situácie 4) jeden sa rozhodne znovu utiecť a je konec. Najsmutnejšie na tom celom je, že najlepší je začiatok a koniec. Pretože na začiatku sa naozaj niečo deje, je to napínavé a má to spád a až tak si nevšímate všetky tie nelogickosti ktoré vám režisér servíruje na zlatom podnoste. Koniec síce prezradí o čo vlastne emzákom išlo ale všetko to skončí práve v tom najnapínavejšom. Po dopozeraní máte pocit ako keby vám v polovici vypli elektriku. ...a na konci to začalo byť napínavé. Okrem skvelých efektov to neponúka nič za čo sa oplatí to pozerať scenár je ako keby ho písali degenerované deti, herecké výkony hodné hercov z paneláku a hudba ktorá je tam vlastne zbytočná. Vo výsledku je to ešte horšie ako predpokladáte. Nechápem toľko kladných komentov, pochopím že fanúšikov J.Vernea a Duke Nukema to bude baviť ale tých ostatných ? WTF na záver plus k naj wtf koncu posledných rokov ak nie všetkých čias.

Na doraz (2010)

Toddovi Phillipsovi sa Hangoverom podaril vniesť čistý vánok do upadájucej úrovne komediálneho žánru. Due Date v tom len pokračuje i keď kvalít "Pařby" už zďaleka nedostahuje. Na road movie je to až moc slabé, zápletka by sa dala urobiť 50x a pokaždé lepšie a okrem toho hereckému obsadeniu niečo chýba. R. Downey sa do komédie moc nehodí a jediný kto dokáže pobaviť je Zach G a to len na pár klúčových scén (masturácia v aute, scény s kávou..) DD tiež obsahuje chvíľami oveľa vážnejšiu notu než by sa na prvý pohľad mohlo zdať a občas má človek pocit či sa vôbec pozerá na komédiu. Napriek tomu všetkému sa jedná o celkom príjemný jednorázový večer aj keď na druhý deň si budete pamätať sotva dve scénky.

Gangsteři (2010)

Tak trochu Town z iného svetla. Opäť tu máme bandu zlodejov, medzi ktorými niesú len zlí ale aj takí ktorím napríklad záleží na priateľke, či matke. Na rozdiel od Mesta však táto banda nevymieta šenky ale rovno najdrahšie bary a značkové obchody s oblečením. Partička naviac pozostáva len zo sympatákov, ktorím ihneď fandíte. Na druhej strane tentoraz sú tu tiež tí dobrí aj policajti a občas som vážne nevedel komu fandiť viac. Ale ten najväčší rozdiel medzi mestom a gangtermi je ten, že gangteri sa nedržia tak pri zemi a hrajú sa na akčný film z čias Brucea Willisa. Možno práve vďaka tomu, sa niekomu zapáčia viac ako Aflfeckove dielo. Scenár má však pár hlbokých trhlín a nelogickostí a koniec je na daný typ filmu málo prekombinovaný a takmer nezaujímavý. Hlavne preto, že každý čaká niečo viac delikátnejšie. Parte zlodejov sa podarilo vykradnúť banku no teraz ich čaká ešte väčší kšeft. Podarí sa im to ? A čo keď ich zradí jeden z nich, alebo ich plány prekazia policajti ??!

Paranormal Activity 2 (2010)

Nuda ! Jediné čo ma po pozretí napadlo. Jednotka tiež nebola nejaký kvalitný horor ale mala celkom slušnú atmosféru a ku koncu filmu ste sa naozaj cítili nepríjemne, zatiaľ čo pri dvojke sa o napätí snád ani nedá hovoriť. Polovicu filmu sa absolútne vôbec nič nedeje. Stále len pozorujeme členov rodiny ako riešia banálne záležitosti a sem tam z bazéna vyleze čistička. Okrem toho všetko čo bolo hlavným ťahákom jednotky je tu skôr na smiech. Milionkrát opakujúce sa nočné scény (stále tie isté) v ktorých sa nič, ale absolútne nič nedeje, otvárajúce dvere, vypínajúce lampy ..a a by toho nebolo málo, tentoraz sa zlý poltergaist rozhodol provokovať aj za bieleho dňa. Okrem toho všetko prebieha tak ako v prvom filme a hoci koniec mal byť zrejme mega prekvapujúci, príde pekne na smiech. Celé to je vlastne nelogické, hoci sa film tvári že je úzko previazaný s prvou časťou. A koniec to len potrdí. Horšie to snád ani nemohli ukončiť a vo mne zomreli posledné nádeje a chuť pozrieť si trojku.

Černá smrt (2010)

Musím sa priznať, že do tohoto som išiel hlavne kvôli Seanovi Beanovi, ktorý ma už niekoľkokrát presvedčil, že je výborný herec. Príbeh ma až tak neťahal. A Stredovek už vôbec nie. Naštastie to čo z toho vzniklo, je oveľa lepšie než moje predstavy a ja som sa bavil od začiatku do konca. Dej síce nieje nijak hollywoodsku a vlastne je to len velmi komorný príbeh o putovaní (prvá polovca) a o nájdení tajomnej komunity o ktorej sa hovorí, že jej vládne diabol, pretože v ich blizkosti sa nevyskytol mor. Odhalenie bude však celkom reálne podložené a za to len ďalšie plus. Koniec som si však predstavoval viac napínavejší a celkovo chýba viac akcie. V celom filme totiž dôjde len k 2x menším akciam, inak je to len o chodení, presviečaní a zase chodení. Napriek pár chybám som mal oveľa lepší pocit z toho stredoveku, ako z Robina Hooda, Ridleyho Scotta. Bravo.

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Z nejakého podivuhodného dôvodu ma to bavilo od začiatku až do konca. Príbeh síce nieje nijak zaujímavý a vlastne celá tá myšlienka sa dá odhaliť už v prvých 30 minútach no aj tak sa jedná o celkmo priemerný snímok ktorý nijako nemôže uraziť. Okrem toho Efron konečne dokazuje že vie niečo aj zahrať a k tomu tá prímorská príroda a krásná Amanda Crew, to skrátka môže len potešiť. Napriek jednoduchému scenáru, pár menších trhlín, môžem Charlieho St. Clouda len odporučiť. Nieje to nijak hollywoodske ačko súce Oskara, ale na jedno nedeľné dopoludnie je to viac než dobrá voľba.

Panna nebo orel (2010)

Ak chce čakali že sa konečne dočkáte teenage komédí, kde nepôjde len o zasúvanie a kelebety, tak prichádza čas sa prebudiť. Easy A (k prekladu snád len WTF?!) je ďalšou komediou o mladých ľuďoch, ktorí riešia už stokrát videné kliche všetkých kalibrov. Okrem toho príbeh hlavnej hrdinky, ktorú hrá podceňovaná Emma Stone nieje ničím prevratný a takmer neuveriteľný. Naštastie to má spád a nedovolí vám to odísť i keď ?! Scenár mohol byť trochu povylepšený predsa len hlavná myšlienka o dievčine, ktorá bola nula a tak všetkých oklamala, že si zasexovala a postupne prichádza na to že jej to spôsobuje len problémy je dosť ohraná. Naštastie komedia to je v pravom slova zmysle a všetko čo s ňou súvisí. Nejedenkrát som sa zasmial. Okrem toho herecké obsadenie je viac než zaujímavé. Easy A ale aj tak ostáva lepši priemer, kde nebyť až tak obyčajného scenára mohlo ísť o celkom slušnú teen pecku.