DVTV (2014) (pořad)

Projekt, který je na české poměry ojedinělý a hlavní dvojice moderátorů si za svoji odvahu zaslouží velký respekt. Jenom je škoda, že si neudržel svoji neutralitu a nestrannost, jakou se mohl pyšnit ze začátku, jelikož poslední dobou jsou více než patrné znaky angažovanosti či orientace na určitou stranu a to bohužel do nezávislého publicistického pořadu nepatří, přestože se to v některých případech dá pochopit. Moje hodnocení 60%.

Interstellar (2014)

Interstellar je pro mě typickým filmem Christophera Nolana. Z hlediska vizuální stránky a nápaditosti se jedná o unikát, který se zapíše do historie kinematografie a je až s neuvěřením, jak se tento režisér každým dalším filmem zlepšuje. To vykreslení vesmíru, to je dokonalost sama, bohužel k celkově dokonalému zážitku opět chybí lepší a propracovanější příběh, potažmo scénář. Ano, film je nápaditý, je v něm spousta zvratů, ale to je možná ten problém, že v něm pan režisér chtěl odvyprávět příliš mnoho a ve výsledku se tak nemohl soustředit na jednotlivé elementy, protože spousta věcí není dotažena do konce a nebo díky omezenému času nefunguje, jak by měla. Moje hodnocení 75%.

Pád Londýna (2016)

Opravdu netuším, co si američtí tvůrci těmito patosy o záchraně celého světa před terorismem dokazují, ale když už musí svojí nadvládu každým rokem několikrát připomínat, tak ať to aspoň natočí pořádně a je se na co koukat, jelikož toto je tak hloupé, že při tom bude typický texaský vidlák tleskat ve stoje, vizuálně je to na úrovni videohry, kterou po deseti letech někdo vytáhl ze šuplíku, a z hlediska hereckých výkonů je o tom škoda mluvit. Každopádně to je ještě o trochu více hloupější než první díl a to už je co říci. Moje hodnocení 20%.

Kolonie (2015)

Námět skvělý, zpracování pouze průměrné. Rozhodně to není špatný film, jenom je škoda, že si němečtí tvůrci trochu více nerozmysleli, který žánr chtějí natočit, jelikož to celé působí jako když chtěli udělat prvotřídní polévku světových kvalit, ale vlastně nevěděli jakou, tak z toho nakonec udělali tradiční einfopf, aby si každý našel to své. Ano, jsou filmy, kde míchání více žánrů funguje, ale to rozhodně není tento, jelikož jakmile si to začne hrát na hrozně drsný thriller, tak to začne být hrozně k smíchu, což je škoda, jelikož Michael Nyqvist a Daniel Brühl zvládli své role bravurně a na Emmu Watson se dá aspoň koukat. Moje hodnocení 60%.

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Mám Divadlo Sklep velmi rád, ale tomuto představení jsem nikdy nepřišel na chuť, a přestože se v Mlýnech nachází několik legendárních komických scének, tak jako celek mě to moc nezaujalo a bohužel také docela nudilo. Na druhou stranu to vyobrazení vojny či věčně nalitých důstojníků je celkem přesné. Moje hodnocení 55%.

Tenká modrá linie (1995) (seriál)

Celkem zábavný britský sitcom, který bohužel doplácí na nevyváženost jednotlivých sérií. Zatímco první je skvělá podívaná plná vtipných momentů, v té druhé se už Rowan Atkinson, ale i další hrdinové příliš pitvoří a zábavnost jednotlivých epizod jde dolů, což je škoda, jelikož postavy jsou jinak velmi dobře napsané. Moje hodnocení 55%.

Francouzská krev (2015)

Drama o francouzském nacistovi, který v průběhu let změní svůj přístup ke všemu cizímu a jinak barevnému. Není to sice nic originálního a je to předvídatelné až běda, ale i tak je to velmi dobře natočené a celkem dobře to funguje jako odstrašující případ a sonda do hlubin nacistovi pokřivené duše. Z herců potěší zejména Alban Lenoir, který opět ukazuje, že je velmi dobrý herec a má před sebou velkou budoucnost. Moje hodnocení 60%.

Ať žije svoboda (2013)

Pohodové a velmi chytře napsané drama s humorným nádechem, které nahlíží do zákulisí velké politiky, ale zároveň lehce paroduje politiky jako takové. Nedá se říci, že by Roberto Andó natočil něco, co tu ještě nebylo, navíc se ve filmu nachází spousty hluchých míst a v druhé půli to začne ztrácet tempo, ale to vše se dá odpustit díky skvělému Toni Servillovi, který si svoji dvojroli vyloženě užívá a já se díky tomu celkem dobře bavil. Moje hodnocení 65%.

Víkend na Zuydcoote (1964)

Velmi zručně natočené válečné drama s mladičkým Jean-Paulem Belmondem, které kromě hereckého výkonu hlavního představitele překvapí skvělou atmosférou, výbornými kulisami a velkolepou výpravou. Moje hodnocení 80%.

Aferim! (2015)

Povedený dobrodružný film z rumunského venkova, ve kterém dva četníci nahánějí cikánského otroka a v rámci svého putování zažijí několik úsměvných situací, přestože jako celek je film více dramatem a mrazivým vyobrazením dané doby a životních postojů prostého lidu kdesi ve Východní Evropě na začátku devatenáctého století. Každopádně lehce humorný nádech filmu velmi prospívá a celé to díky tomu utíká ve velmi svižném tempu. Moje hodnocení 70%.