Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Chtěl bych napsat super zážitek a že se novou epizodou tato legendární série opět probudila v plné síle, nicméně to napsat bohužel nemohu, jelikož se o něčem novém, což by posunulo celou ságu zase o krůček dále, nelze bavit. Ano, J. J. Abrams odvedl skvělou práci a nové hvězdné války jsou po mnoha stránkách a zejména té vizuální téměř dokonalé. Nicméně tu je příběhová stránka, kde to opravdu kulhá a chvílemi jsem měl pocit, že jsem se probudil u některé ze straších epizod a nevěřícně koukal, jestli to ve mně má probudit nostalgické vzpomínky, nebo jestli si z nás tvůrci dělají srandu, jelikož ve výsledku to spíše vypadá, že cílem bylo přetočit originální sérii mladším divákům a podle všech současných genderových pravidel, proto ženy nezoufejte, pokud to zatím umíte dobře třeba jenom s vařečkou, tak to neznamená, že ihned nemůžete umět se světelným mečem lépe než samotný mistr Joda. Na druhou stranu, pokud to mám brát jako mezistupeň mezi starou ságou a něčím úplně novým, což doufám, že přinesou další díly, tak je to v pořádku, ale je třeba si uvědomit, že věčně "vykrádat" starší bratříčky nepůjde a to bez ohledu na to, jak to nostalgicky může pohladit po srdíčku. Snad příště budou tvůrci o něco více odvážnější a nastolí nový trend, kterým se mnou milovaná sága bude ubírat v následujících letech. Moje hodnocení 65%.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Solidně natočený akční blockbuster, který bohužel nikterak nevybočuje od mnoha dalších žánrovek a přestože je to servírováno ve velmi dobrém tempu, tak to nedokáže smazat skutečnost, že je to plné žánrových klišé a přestože se tvůrci snaží na věc pohlížet s lehce humorným nadhledem, tak se nemůžu vyhnout dojmu, že to filmu ve výsledku ublížilo, jelikož to průběhem začne působit jako parodie na sebe sama a připočtu-li k tomu fakt, že tvůrci trochu přepálili stopáž, tak se se žádný akční orgasmus nekoná. Moje hodnocení 65%.

Black Mass: Špinavá hra (2015)

Průměrné drama o gangsterském bossovi Bostonu, které táhne pouze Johnny Depp, který tu je sice k nepoznání, ale konečně se nepitvoří jako ve většině jeho posledních filmech a ukazuje, že ještě nepatří do šrotu, ale je schopen zahrát i serióznější role. Na druhou stranu film působí neuceleně a jednu nezajímavou scénu střídá další pouze o několik let posunutá v čase. Chápu, že se tvůrci snažili o průřez životem tohoto gangstera, nicméně možná nevybrali ty správné momenty nebo samotný příběh není tak zajímavý, aby o něm byl natočen film se stopáží dvě hodiny. Moje hodnocení 55%.

Manželé z roku II (1971)

Francouzská revoluce jde stranou, žena má vždy přednost, i když Vás podvede s každým jenom aby získala pár zlaťáků a mohla se honosit šlechtickým titulem, ale láska je láska a v podání Belmonda to platí o to více. Opravdu neodolatelná dobrodružná komedie s geniální zápletkou, výpravou, herci, ale rovněž chytrým příběhem a jedinečným scénářem, který je doslova nabitý vtipnými situacemi s legendárními hláškami, při kterých mladý Belmondo předvádí své kaskadérské kousky jak na běžícím pásu a celé to odsýpá takovým tempem, že se u toho rozhodně nebudete nudit. Moje hodnocení 85%.

100 000 $ na slunci (1964)

Neprávem opomíjený klenot s Jean-Paulem Belmondem, který je ukázkou akční road-movie s jednoduchou, ale zajímavou zápletkou, které zároveň nechybí komediální prvky, díky čemuž se celé dvě hodiny vůbec nenudíte a za překvapivý konec si tvůrci zaslouží velkou pochvalu a zejména mužské publikum jemně pohladí po duši. Z hlediska dnešního diváka je pouze škoda, že tvůrci nesehnali více peněz, aby to celé natočili na barevný film, jelikož to by tomu dodalo ještě větší šmrnc. Moje hodnocení 85%.

Narcos (2015) (seriál)

Velké překvapení, které aspiruje na jeden z nejlepších seriálů minimálně posledních deseti let, jelikož už dlouho nepamatuji, že by mě dokázal nějaký seriál takto přikovat k obrazovce a hltat každý další díl, přestože znáte osud tohoto drogového barona. Toto se Netflixu a zejména José Padlihovi opravdu povedlo a pokud někoho oslovily jeho předchozí Elitní jednotky, tak toto je ještě o třídu výše a Wagner Moura tu opravdu herecky exceluje. Moje hodnocení 90%.

Inherent Vice (2014)

Stylová záležitost, nicméně to samo osobě nedokáže vykompenzovat fakt, že dvě a půl hodiny koukáte na příběh téměř o ničem a šíleně se nudíte. Na druhou stranu herecké výkony nejsou špatné a být to o polovinu kratší, tak by to asi bylo snesitelnější. Moje hodnocení 50%.

Marťan (2015)

Nuda na Marsu, která začne slibně a chvílemi to vypadá jako kdyby Robinson měl svého zdařilého nástupce na Marsu, ale po hodině se to změní ve frašku plnou nelogičností a na co film kromě lezení do zádele čínským divákům doplácí, je bohužel jeho přílišná stopáž, kde poslední půlhodinu jsem již pouze protrpěl s představou, kterou klišovitou blbost si RIdley Scott přichystal na závěr tentokrát. Nicméně za vizuální stránku si opět zaslouží pochvalu, což bohužel neutáhne celý film a to ani v případě, že tomu Matt Damon slušně napomáhá. Moje hodnocení 60%

Miluj souseda svého (2014)

Hořko sladká komedie, která je chvílemi tak sladká, že vykouzlí úsměv od ucha k uchu a v druhém okamžiku je tak hořká, že se mi u ní chtělo brečet. Každopádně to lze shrnout konstatováním, že Bill Murray je zpět a to v plné formě, proto není divu, že mu role starého morouse tak skvěle sedla a při zdatném sekundování Melissy McCarthy to představuje herecký koncert, který ocení zejména fanoušci trochu hlubších komedií. Moje hodnocení 80%.

Pěna dní (2013)

Toto není film z jiného století, toto je film z jiného světa, jelikož jenom tak lze vysvětlit to nepřeberné množství nápaditých prvků, které jsou se vší jemností do filmu přidány a vy si pouze vychutnáváte každou vykutálenost, kterou tam tvůrci zakomponovali. Vizuálně se jedná opravdu o velmi originální snímek, který vás buď okouzlí nebo vás po něm odvezou do blázince. Na druhou stranu je tu linka příběhová, která je bohužel velmi nevyvážená a film chvílemi ztrácí nejen svoje svěží tempo, ale i chaoticky přebíhá od jedné scény k druhé, což může být pro diváka, který nečetl předlohu docela problém. Moje hodnocení 65%.