Wilsonov (2015)

Ta lavina odpadů je samozřejmě přehnaná a spíše to vypadá, že se místní "odborníci" přetahovali o to, kdo film více shodí. Wilsonov je ptákovina se sexistickým, rasistickým, xenofobním a fekálním humorem, ale rozhodně tento humor není použit v nějaké nadmíru nesnesitelné podobě a z filmu je na míle patrná nadsázka tvůrců. Ano, ne každému ten humor sedne a ani já se tak u dvou třetin vtipů nesmál, ale filmu se nedá upřít snaha a skutečnost, že je v něm pár povedených gagů, jako celek to nepůsobí špatně a hlavní představitelé, kromě pana Krause, poměrně slušně hrají. Moje hodnocení 35%.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

O chlup lepší než první díl, což bohužel nevykompenzuje fakt, že je to průměrný Sci-Fi film na základě tuctové předlohy, který není ničím zajímavý a ještě je v něm plno nevýrazných hereckých výkonů mladých herců všech barev a všech pohlaví, které naštěstí doplňují poměrně sympatičtí starší parťáci v čele s Giancarlem Espositem. Rozhodně nejsem zastáncem tohoto dělení na sérii, ale podle konce tohoto filmu, lze očekávat, že další část by mohla být o něco více zajímavější. Moje hodnocení 55%.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Je to neuvěřitelné, ale česká televizní tvorba je v posledních letech kvalitativně minimálně o třídu výše, než to, co se běžně dostává do kin. Musím tvůrcům vyseknout poklonu, přestože se jedná o dvoudílný televizní film, tak mě svou atmosférou a hereckými výkony dokázal přikovat k sedadlu a já hltal skvělé herecké výkony Jaroslava Plesla a mladého Karla Heřmánka, které zdatně doplňovalo mnoho dalších, o kterých už jsem si myslel, že ze všech těch seriálů z komerčních televizí, přestali umět hrát. Moje hodnocení 75%.

Správnej dres (2015) (TV film)

Hodně podhodnocený film, současnou českou televizní tvorbu nesleduji, ale kdyby takto vypadala alespoň každá desátá ze současných komedií, co se běžně dostávají do kina, tak bych řekl, že to s tou českou kinematografií není zas tak špatné. Pro mě osobně velké překvapení a skvělá parodická jízda na hokejisty a jejich manželky, kterou když budete brát s nadhledem, tak jí odpustíte i tu její romantickou kýčovitost. Moje hodnocení 70%.

Schmitke (2014)

Český film, který nepůsobí jako laciná televizní inscenace? To tu dlouho nebylo a nutno říci, že se jedná o možná nejlepší tuzemský počin za poslední roky, která těží zejména ze skvělého výkonu Petera Kurtha a Petra Vrška, výborně zvládnuté kamery, zvuku a skvělého využití krásy Krušných hor, které jsou pro lehce mysteriózní zápletku jak dělané. Štěpán Altrichter si tímto filmem nastavil vysokou laťku a doufejme, že o něm ještě hodně uslyšíme, jelikož soudě podle tohoto filmu je to jedna z největších nadějí současné české kinematografie. Moje hodnocení 75%.

Creed (2015)

Velké překvapení, výborný nápad a skvělé navázání na legendární sérii o Rockym, které není přehnaně nostalgické, ale Sylvester Stallone v něm předvádí asi nejlepší herecký výkon z dané série, a přestože Michael B. Jordan nepůsobí ve filmu příliš sympaticky, tak se musí uznat, že svojí roli zvládl skvěle a boxerské souboje působí možná nejlépe ze všech filmů série. Moje hodnocení 80%.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Pokud se na Zbrusu Nový zákon těšíte jako na pohodovou, ale nekompromisní belgickou komedii, tak můžete být trochu zklamaní, jelikož film lze rozdělit na dvě velmi odlišné části, v té první skvělý Benoit Poelvoorde sype jednu hlášku za druhou a já se skvěle bavil při nápaditých konfrontacích. Nicméně druhá a bohužel výrazně delší část, která je věnována božské dcerce a hledání jejich apoštolů, byla roztahaná, nezáživná a bohužel otřesně nudná. Moje hodnocení 35%.

Straight Outta Compton (2015)

Skvělé hudební drama o jedné z průkopnických rapových skupin, do kterého sice nejsou vybrány některé nelichotivé události a fakta týkající se dané skupiny, nicméně to nic nemění na tom, že se režisér snažil, bez příkras a bez hraní na jakoukoliv stranu, autenticky natočit příběh jedné party čokoládových hochů, která se rozhodla revoltovat nejen tehdejší hudební scénu. Moje hodnocení 75%.

OSS 117: Ztracen v Riu (2009)

Skvělá retro parodie na různé špiónské filmy, která si na nic nehraje a rozhodně jí svědčí atmosféra 60. let, ale také nekorektní humor, který sice není nikterak na vysoké úrovni, ale když je podán v takové kadenci jako zde, tak tvůrcům odpustíte i nějakou tu trapnější chvilku. Připočtu-li k tomu skvěle hrajícího Jeana Dujardina a jeho půvabnou hereckou kolegyni, tak se jedná o skvělý příklad toho, jak by měla vypadat oddychová komedie. Moje hodnocení 70%.

Bestie bez vlasti (2015)

Velmi rozporuplný film, přestože se jedná o silné téma a první polovina mě fantasticky vtáhla do děle a hltal jsem každý výraz skvěle hrajícího Idrise Elby, tak v druhé půli to absolutně ztratilo tempo a stalo se z toho tuctové válečné drama, které jednak není ničím originální a na toto téma existují lepší filmy, ale hlavně vůbec nefunguje po dramatické stránce a celý příběh zazdí konec filmu, který očividně chtěl v divákovi probudit nějaké emoce, ale vůbec to nezafungovalo a spíše to znehodnotilo jinak velmi slušnou práci režiséra. Moje hodnocení 60%.