Psycho (1960)

Piatok vecet, klubove kino, skvela atmoska a ja v silnom ocakavani na zazitok z najznamejsieho takmer polstorocia stareho hororu, o ktorom som vedela hole nic!! Jedine co mi chybalo k dokonalemu zazitku bolo to, ze kino bolo dost plne a ja som sa zufalo snazila nekricat!! Ale k veci.....PSYCHO je jednoznacne nadcasove...neskutocne...legendarne!! Nemam co dodat.

Sex Drive (2008)

Zásadnou chybou je urobiť tupú a občas vtipnú (budem fér) teenagerskú komédiu na 130 minút!! Bolo by aj viac vtipu aj menej tuposti.

Yes Man (2008)

Carl Allen nežil, iba prežíval, ale jeden neobyčajný seminár ho primäl k tomu, aby konečne zmenil svoj život a aj skutočne žil. A to všetko iba jediným slovkom=YES MAN!! Neviem prečo sa zrovna nad týmto filmom zamýšľam, ale musím uznať, že táto filozofia má naozaj niečo do seba. Áno, nie je to nič nové, je to otrepaná myšlienka, ktorú všetci dávno poznáme a napriek tomu si myslíme že žijeme svoj život ako naozaj chceme a že mnoho vecí robíme správne, ale pochybujem, že to u veľa ľudí skutočne platí. Ja som mu vo veľa momentoch závidela, čo bol ochotný urobiť a skúsiť (jasné je to Hollywood, nepomiatla som sa) a aj keď si uvedomujem že odpovedať jednie áno na všetky výzvy by mohlo mať katastrofické následky, dúfam že film mi bude aspoň slabou inšpiráciou v najbližšom živote. Pre mňa je vždy užitočné, keď je film schopný otvoriť vám oči a pripomenúť veci, na ktoré v dnešnom dospelom svete zabúdame. A najmä keď ide o film, od ktorého nečakáte absolútne nič, a možno iba trochu trápnej srandy. U mňa **** plným právom, ako aj inak, keďže som bola najhlučnejšou osobou v kine ;)

Bonnie a Clyde (1967)

Krásne!! Film o láske a o túžbe niečo znamenať. Úžasné herecké výkony, z ich pohľadov sa dalo čítať všetko. A napriek tomu, že je úplne jasné ako film skončí, neubránila som sa slzám.

Soukromý víkend (1985)

Samozrejme, že som si to pustila len kvôli Johnnymu Deppovi, nepopieram :) Dokonca som to pozrela so španielskymi titulkami žltej farby, ktoré nešli odstrániť, a za normálnych okolností by ma nesktočne iritovali, ale viete čo, neľutujem ani trošku a v momente by som si Private resort pustila ešte raz. Ide o veľmi veľmi ľahkú a prihlúplu komédiu, kde sa dejú len samé absurdity, a napriek tomu som sa rehotala nespočetne veľa krát. Ten film mi proste prekvapivo úplne sadol do mojej momentálnej nálady ;)

Tracey: Fragmenty (2007)

Potenciál by aj bol na to, aby z toho vznikol veľmi zaujímavý film. Ale nanešťastie bol zaujímavý len po stránke strihovej a kamerovej, lebo čo sa príbehu a deja týka, napriek tomu aký je film krátky, tak ma vyslovene nudil. Verím, že novela je určite lepšia aj o 150%.

Kasandřin sen (2007)

Zatiaľ som videla len zopár filmov Woodyho Allena a musím uznať, že si ma získava viac a viac. Príbeh o dvoch bratoch, ktorí sa ocitli pred neľahkým životným rozhodnutím je skvele spracovaný, a tak strašne reálny. Ich dilemy sú dokonale priblížené, ako divák som s nimi všetko prežívala. Veľkým plusom filmu sú najmä herecké výkony mojich dvoch obľúbených hercov a vrcholný záver ma ovplyvnil, aby som pridala aj tú poslednú hviezdičku.

Cherry Crush (2007)

Začiatok nebol zlý, dej sa rozvíjal príjemne, ale k záveru až príliš veľa absurdít, nelogického konania postáv, čo vo filmoch najviac neznášam, pár chýb nesediacich v scenári a k tomu trápne klišé. Pre mňa chyba.

Billy Madison (1995)

Nechala som sa na Billyho Madisona nahovoriť a keď som už začala:(, tak som aj dopozerala. Lacný humor mi vôbec nevadí a presne na taký som mala dnes večer chuť, ale toto bolo šlápnutie o kus vedľa. Adam Sandler podal "bravúrny" herecký výkon, tomu niekto hovorí komediálne umenie?!?!! A tá muzikálna vsuvka, och!!! Párkrát som sa pristihla ako len čumím s otvorenými ústami. A čo sa týka môjho hodnotenia, tak tá druhá hviezdička je tam len vďaka Normovi McDonaldovi, ktorý ma v poslednej minúte rozosmial takmer k slzám.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Manželky milujem!!!! Pre mňa momentálne asi najlepší komediálny seriál. Vždy ma strašne rozosmeje, prekvapí, poteší a niekedy aj rozplače ale nikdy ma nesklame. Za päť sérii sa už toho udialo toľko!! a tvorcovia nám stále dokazujú, že je ešte veľa ponúknuť.