Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Nechápem, za akým účelom vznikol tento film a ak išlo o nejaké čo i len trochu "reálne" zobrazenie fašistického Talianska, tak to radšej ani nechcem vedieť.

Znamení (2002)

Osobne neznášam akékoľvek prvky sci-fi a myslím, že film by bol rovnako dokonalý a úžasný aj bez nich...ale aj tak ho nemôžem ohodnotiť inak. Fantastická atmosféra i príbeh i stupňujúce sa napätie od začiatku do konca.

Blade Runner (1982) odpad!

Tento film som videla viac-menej náhodou, nevedela som do čoho idem a do kina som išla s omnoho lepšou náladou a pocitom, ako keď som po dvoch strašne ale strašne nudných hodinách odchádzala von. Pre mňa je absolútne nepochopiteľné, prečo je tento film tak vysoko hodnotený (86%!!!). Podľa môjho názoru film má diváka pobaviť, vystrašiť, pohladiť mu dušu, prinútiť ho rozmýšlať.......ale nie unudiť ho k smrti. Film nemá nič z toho, čo by mal film mať, aby bol ASPOŇ trochu zaujímavý. A preto, aby som sa vedela, že všetci sme smrteľní......bla bla......tento film naozaj nepotrebujem.

S tebou mě baví svět (1982)

Krásny, zlatučký, aj po rokoch zábavný film, ktorý nikdy nezostarne a nikdy nebude opozeraný.

Tajemné okno (2004)

Dej filmu, k čomu nemalou mierou prispieva najmä Johnny Depp, ma udržal v napätí takmer počas celého filmu. Čo sa týka odlišného konca, tak záver vo filme sa mi páčil omnoho viac ako Kingov happyend, ale jeho román tiež stojí za to.

Konečná stanice (2004)

Absolútna nuda. Nikto by ma neprinútil pozrieť si ten film znova a strávit pri ňom opäť päť hodín svojho života. Alebo trval menej? Nechcite to zistiť. A jedna hviezdička?Tá je pre Petra Rána.

Rain Man (1988)

Samozrejme, ide o klenot. Ako to už ale často býva, kniha predčila film. Na druhej strane, vďaka vynikajúcemu Dustinovi Hoffmanovi sa film majstrovstvu knihy o hodný kus priblížil. Takže 100% bez váhania.

Amélie z Montmartru (2001)

Amélia je moja srdcová záležitosť. Film čo pobaví a má krásnu dušu.

Nebezpečná rychlost (1994)

Mala som asi 10, keď som to videla prvýkrát a odvtedy ešte aspoň ďalších 20x. Klasika môjho detstva :)