To, co dýchám (2007)

Whitaker bol klasicky skvelý, príjemne ma prekvapil najmä Brandan Fraser, ktorého som videla skutočne hrať asi po prvýkrát, úloha drsného gangsterského bitkára mu pristala. Každý jeden z príbehov ma zaujal, v podstate aj dojal, film vôbec nenudil a musím skonštatovať, že ide o veľmi slušný režijný debut, čo som sa len práve teraz dočítala.

Buzíci (1974)

Riadna haluz od začiatku do konca. Dvaja mladíci, ktorí sú v podmienke za krádež v supermarkete, sa snažia vyhnúť chládku, keďže porušujú zákony jedna radosť, neustále utekajú pred políciou, kradnú jedno auto za druhým a cestujú kade-tade po celom Francúzsku. Stretávajú ešte divnejšie individuá ako sú oni sami, takže o zábavu nie je žiadna núdza.

Terminator Salvation (2009)

Ja ako absolútna nefanynka akčných scifi som sa nenudila takmer vôbec, najmä zvukový zážitok to bol fakt brutálny, tak si myslím, že okrem tých čo čakajú príliš veľa, nebude sklamaný nikto.

Kurýr 3 (2008)

Môj "prvý" kuriér a bola som nadočakávania spokojná. Bola to 100 minút zábavy a akcie, čo na tom, že viac ako mierne prehnanej, občas potrebujeme aj filmy, pri ktorých môžeme úplne vypnúť mozog a len sa nechať unášať prúdom. Viac ako len priemerná oddychovka. A k tomu Jason Statham, ktorý bol vďaka svojmu neskutočnému prízvuku vždy riadne sexi, teraz zvádza aj svojím vymakaným telom a je perfetknou čerešničkou na torte.

Posedlé tancem (2006)

Skôr posadnuté orgazmom ako posadnuté tancom. Tanečné filmy mám rada a odpustím im všeličo, ale toto bolo o tanci len minimálne a zdaľeka nie o kvalitnom. Zato ma "zaujal" spôsob dosiahnutia orgazmu u dievčiny, ktorej sa sex vôbec nepáčil a chalanisko sa všemožne snažil...a nakoniec ju pretiahol na Eiffelovke a BUM!!

Nebe, peklo… zem (2009)

Príbeh baletky, ktorá si vyvrtne členok a nasťahuje sa k starému chujovi, aby sa starala o jeho dcéru je nudný a zdĺhavý (tých 80 minút prešlo ako 2,5 hodiny), celý čas len čakáme či sa medzi nimi niečo stane, a keď sa stane, tak to na veci nič nemení, stále je to len trápny a nezáživný príbeh bez akejkoľvek štipky vášne či očakávania v niečo iné a lepšie. Zuzanu Kanócz mám rada, považujem ju za talentovanú herečku a je veľká škoda, že ja súčasťou takejto katastrofy, ale niet sa čo čudovať, keď sa na Slovensku netočí nič iné. A kde preboha vyhrabali toho strašného nechuťáka Bronislava Wroclawskeho??!! To na Slovensku nenašli tak špatného a nemožného chlapa? A nemusel to byť ani herec, lebo očividne ani tamten nebol.

Sedm životů (2008)

Páčila sa mi tá poetickosť v tom, o čo sa Will Smith snažil a prečo, ale celkovo bol dej príliš predvídateľný a dočkala som sa asi len jedného malého prekvapenia. Námet výborný, výsledný efekt však znižuje celkový potenciál filmu. Napriek tomu som sa pár slzám neubráila, lenže tomu sa nedalo vyhnúť.

Andělé a démoni (2009)

Moje očakávania boli predčené, čomu určite pomohol aj Ewan McGregor, pre mňa lepší filmový zážitok ako v prípade Da Vinciho kódu. A keďže patrím k tým, ktorý berú Brownovu tvorbu s nadhľadom, tak mi vôbec neprekážajú jeho fantazmagórie, i keď sú celkom uveriteľne a do detailov premyslené.

Zatmění (2008)

Mala som dať na svoj inštinkt a mala som to vypnúť hneď po úvodných minútach filmu, keď už pri jednej z prvých scén, kde sa týpek hrá na schovávačku na cintoríne so svojou dcérou, som začala mať pochybnosti o príčetnosti scenáristu, o jeho kvalitách nehovoriac....neurobte rovnakú chybu.