Labyrint lží (2008)

Neviem si urobiť názor na Ridleyho Scotta. Asi žiaden režisér to nemá u mňa tak veľmi premenlivé ako on. Zopár jeho filmov ma úpne dostalo, a tak mu dám ďalšiu šancu a verím, že príde niečo podobne skvelé ako predtým, ale Body of lies nebude tento prípad. Ono ma to akože na jednej strane celkom aj bavilo, dej nebol zlý, ale na druhej strane som sa nudilaaaa a príliš často som sledovala hodinky. Navyše na film som bola v kine a podľa môjho názoru atmosféra kina pridáva a prikrášluje každý film, ale tentokrát to nejako nezaberalo. Keby ho pozerám doma, tak ho asi vypnem a nikdy nedopozerám, alebo ešte pravdepodobnejšie pomaly pri ňom zaspím. Ja osobne by som vystrihla aspoň takú polhodinku a bolo by to dopadlo lepšie.

Nouzový východ (2008)

Život naoko dokonalého páru mi častokrát pripomínal život, aký nám približujú autori seriálu Mad Men už viac-menej dva roky, a keďže tento seriál mám nasledovaný, dovolím si tvrdiť, že problémy manželov Wheelerovcov mi neboli až také neznáme. Nebola som filmom očarená tak ako som očakávala napriek výborným hereckým výkonom, krásnej hudbe, ale aj tak mi k úplne perfektnému zážitku niečo predsa len chýbalo. Čo však ale neviem... V každom prípade ide o dielo, ktoré sa oplatí vidieť.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Božská Penelope (milujem počúvať jej španielčinu), očarujúci Javier (po No country for old men som si nemyslela že môže byť ešte niekedy sexi), súčasný príbeh, vtipné dialógy, nádherná Barcelona, fantastická hudba....čakala som veľa a dostala som ešte viac!!

RocknRolla (2008)

Napriek tomu, že RocknRolla nebola úplne dokonalá ako Snatch a nenormálne prekomplikovaná ako Zbal prachy a vypadni, aj tak si myslím, že si plným právom zaslúži *****. Na druhej strane uznávam, že len ťažko sa dá neporovnávať.... Snatch naďalej ostáva mojim naj Guyovým filmom, ale RocknRolla je jednoznačne ďalšia brilantná zábavná gangsterka, samozrejme s úžasným soundtrackom.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Neviem čím to je, ale ten film ma celkom dostal. Videla som ho asi 3-4x, väčšinou nejakou náhodou v lietadle, ale na moje prekvapenie som si ho vždy rada pozrela znova a znova som sa zabávala. Možno to je tým, že Cameron a Ashtonovi to spolu na plátne pristane, alebo preto že Vegas jednoducho nepochopiteľne zbožňujem...neviem, ale pre mňa komediálne prekvapenie leta. Dej je síce samozrejme predvídateľný, zápletka jednoduchá, ako to už pri romantických komédiach býva, ale pre mňa to zakaždým fakt bude veľmi príjemná oddychovka.

Vzpomínky na lásku (2004)

Určite jeden z najkrajších a najlepších filmov, aké som kedy v živote videla. Dokonalé dielo po všetkých stránkach, užívala som si každú jednu minútu a aj po dlhom čase sa mi pri spomienke naň vlievajú slzy do očí a behá mráz po chrbte.

Nevěřte mužům (2005)

Podpriemerna komedia, na ktorej som sa zasmiala len zoparkrat, takze pre mna urcite sklamanie.

Oko bere (2008)

Film som videla potom, ako som prežila úplne najlepší trip v živote práve vo Vegas, tak som ho sledovala s totálnou radosťou a zároveň aj so závisťou, pretože ja som mala možnosť gamblovať (iným štýlom a v inom stave ako oni) a partyiovať len tak krátko. Možno keby viem lepšie počítať, tak som tam dodnes :)

Ďáblíci (2003) odpad!

Romantická komédia s prvkami drámy, v hlavných úlohách Kate Beckinsale a Matthew McConaughey. Neznie to až tak príšerne, však? ALE!! Počas celého filmu som sa nemohla ubrániť pocitu, že si zo mňa niekto poriadne strieľa. Či režisér, či scenárista alebo herci so svojimi výkonmi. Niečo tak strašne slabé a stupídne som nečakala ani vo sne. Dialógy - odpad!! - nútili ma občas sa zasmiať, ale škoda len, že svojou totálnou stupiditou, ako niekto niekedy mohol niečo také napísať a použiť do filmu!! Keď Kate Beckinsale hrala, že plače - odpad!! - aj v telenovele vedia zahrať plač a smútok presvedčivejšie...a sexujúca trpaslíčia blondínka, to neviem, či niekto vôbec mohol myslieť vážne!! ...v každom prípade úbohé úbohé!!

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Nikto nepozeráva Mad Menov?!?! Len 24 hodnotení? Pre mňa, čo som si nenechala ujsť ani jednu časť, to je neuveriteľné. Dúfam len, že po nedávnom ocenení za najlepší seriál pritiahne omnoho viac filmových fajnšmekrov :) Mad man nie je seriál, ktorý si zamilujete na prvý pohľad alebo sa hneď stanete od neho závislým, tak ako je to cieľom mnohých súčasných seriálov. Je to seriál, ktorý má pokojnú, pomalú atmosféru, kedy máte čas naplno si vychutnať kus dobre urobenej režisérskej roboty. Zobrazuje životy mocných mužov z Madison Avenue, ktorí si len popíjajú, pofajčievajú, užívajú život a popritom tvoria skvelé reklamy. A tiež životy ich doma sediacich vzorných manželiek. Prvá séria nie je taká skvelá a dala by som jej len ****, ale druhá to ze ňu skvelo doháňa. Dej je ešte viac pútavejší, trochu rýchlejší a pre mňa najmä vďaka JANUARY JONES v úlohe manželky Donalda Drapera, ešte viac zaujímavejší (mimochodom meno January Jones, čo je druhá najdôležitejšia postava, chýba medzi menami hercov :) Ja osobne sa už neviem dočkať tretej série, a toho ako sa osudy postáv môjho obľúbeného seriálu vyvinú.