Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Vskutku nejsou osmdesátky. Kouzlo vražedného stroje Rambo vyprchalo. Lineární, ani náznak invence. 39%.

Sbohem soudruzi (2012) (seriál)

Díl o dílu lepší. Rekonstrukce rozpadávání SSSR a jeho satelitních socialistických republik očima svědků tehdejších událostí, dobové záběry a kritické úvahy obou barikád. 77%.

Anonym (2011)

Pro mě hrozné peklo. Celé je to strašně vychtěné, vyfabulované, přehrávané, překombinované, teatrální, natahované. Asi je to o tom, jestli přistoupíte na spikleneckou teorii, jenže ona je úplně blbá. Navíc se do toho namotává zbytečná královská story. Uf, 30% za výpravu. Nedivím se, že to byl v kinech takový propadák. Hrál jsem u toho Angry Birds - to můj dojem mírně zlepšilo.

Nacistický Titanic (2012) (TV film)

Propojení filmového průmyslu, státu a válečné mašinérie do projektu Titanicu v nacistickém německu vzbudí v divákovi pozornost. Podobnost s tragédií originálního Titanicu není náhodná. 70%.

Žena (2011)

Hodně jiné - zuřivá pologroteska, psychologická hříčka bezcitnosti nebo obžaloba postmoderní rodiny s absurdními prvky násilí, zvrácenosti a perverznosti...nuže proč ne? Autorských filmů není nikdy dost. Mě osobně se závěr líbil velmi. Režisér si dělal doslova, co chtěl :) . Divákovi se nejen vysmíval, on ho přímo mlátil do ksichtu. 65%.

Vendeta (2011)

V českém rybníce vzácná štika. Dobrý potenciál se využil částečně. U tuzemského masového diváka to těžko dojde ocenění, což je škoda. 61%.

Dům (2011)

Těžší civilní drama s dobrými hereckými výkony (Krobot a Bárdos). Neveselé ploužení mezilidských osudů. 60%.

Hněv Titánů (2012)

Na vlas stejné jako jednička. Stejné brutální znásilnění řecké mytologie (ztvárnění Héfaista - čistá prasárna), stejné debilní dialogy a scénář, akorát Krakena vystřídal Kronos. Liebesman a spol. nikdy nepochopí, že staré Řecko není pouze o stvůrách, které drtí Perseus se skládacím trojzubcem v americkém stylu. 38%.

Dogani (2011)

Závažné téma zpracované standardním způsobem. Jihokorejská tvorba má svůj styl. Vysoké hodnocení to má hlavně kvůli svému sdělení. 63%.