Rudá volavka (2018)

Za mě neskutečná nuda. Rusko strašné, Amerika skvělá. 140 minut?! Ještě, že jsem na tom byl v IMAXu, který má pohodlné sedačky... Nebrat.

Zmenšování (2017)

Nerozumím tomu nízkému hodnocení. Možná to je pro lidi kolem 40 let, možná trailer naznačuje sci-fi komedii, ale ono to vlastně sci-fi ani komedie není? V každém případě pro mě velmi příjemné překvapení.

Banshee (2013) (seriál)

Z nadějného seriálu se postupem času stala čím dál větší zpatlanina, kdy se každý další díl snaží předčit ten předchozí v míře brutality a nesmyslných zápletkách.

Mlčení (2016)

Vidím, že zdejší osazenstvo má problém s něčím, co není akční, nešokuje, nemá rychlý spád a dokonce se zaobírá něčím takovým, jako je víra. Zajímavé, kolik hodnocení není vlastně vůbec o filmu, ale o vztahu hodnotícího ke křesťanství. Osobně jsem odcházel hodně zamyšlený. Jo, asi v polovině to začalo být jakoby nadstavované, ale ono to pak dostalo smysl. Za mě výborný film.

Velká čínská zeď (2016)

Nerozumím tolika negativním komentářům. Pokud nemám IQ < 60, tak hned po shlédnutí upoutávky musím vědět, co se od toho filmu dá čekat a co mně chce nabídnout. Tohle má být oddychovka se skvělým visuálem, a to bylo splněno na 110%. Mně třeba velice vyhovovalo, že se tvůrci obešli bez detailních záběrů na vyhřezlé vnitřnosti apod. Jasně, děj je - no vlastně ani moc není. Zápletka je nesmyslná, ale hned na začátku je jasně řečeno, že tohle je jen jedna z pověstí o velké čínské zdi - tak co? Já nechal mozek na parkovišti a film si vychutnal. Relax, 8/10

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Původně jsem byl na dabované verzi a prosím, vyhněte se jí! (Byl jsem s dcerou, která nestíhá číst titulky). Původně jsem byl strašně zklamaný, ale hned druhý den jsem si dal repete v originále a je to úplně jiný film.

Doktor Strange (2016)

Já nějak nevím. Začátek fajn, tak trochu jako doktor House v nejlepších letech, ale pak to šlo do kytek. Triky si člověk nevychutná, je to rychlé a zmatené a hlavně bez pravidel (a totální vykrádačka Inception). Nemám rád příběhy bez pravidel, autoři si pak můžou dovolit cokoliv a ani to nevysvělit. Hvězda navíc za první titulkovou scénu. Scény jsou tam dvě, neodcházet z kina!

Star Trek: Do neznáma (2016)

Za mě absolutní nadšení. Zapomeňte na tariler, film vypadá úplně jinak. Méně skákání a hopsání a více rozumného děje. Prostě je tu starý dobrý Star Trek (i když pořád ve světě bez Vulkanu)! Dvojka Spock - Kostra je dokonalá, Kirk nám vyspěl záporák je hustý. Jediný stín je v tom, že zemřeli hned dva herci, Leonarda Nimoye už jsme viděli pouze na fotce a Antonova jsme viděli naposledy. Doporučuju zůstat na titulky, oběma je tam zobrazeno věnování.

Jason Bourne (2016)

Fajn pokoukání na akci, ale pokud chcete příběh, doporučuju třeba Jak krtek ke kalhotkám přišel :)

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Za mě celkem dobrý. Pamatuju první díl v polovině života a teď po 20 letech pokračování - proč ne? Triky koukatelné, hlavní postavy mně nějak obzvlášť nelezly na nervy, pár hlavních dokonce umřelo nejen věkem... :) Řekl bych, že to bylo příjemné překvapení, které neurazilo, pokud jste nečekali nesmyslně mnoho.