Status: Nežádoucí (2007) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších, škoda, že už je konec :-( Je to akční, je to vtipné, je tam špetka romantiky a není to tuctové. Michaela budete mít rádi, Fionu budete milovat a se Samem byste nejraději zašli na pivo.

Flashpoint (2008) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů na toto téma, který jsem viděl. Postavy nejsou představeny jako superhrdinové, naopak, je zdůrazněna lidská stránka a případné zabití "toho zlého" opravdu není běžné, právě naopak. Ten, kdo je "zlý", je často oběť a v jednom dílu je to dotaženo až do extrému - no nebudu spoilerovat. Rozhodně doporučuju ke shlédnutí, s blbostma typu Bones apod. se to nedá srovnávat.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Pro mě asi zatím nejlepší film letos. Oč menší roli hrály vlastní hry o to zajímavější byl děj kolem. Už dávno jsem nesledoval děj tak pozorně, jako včera večer.

jOBS (2013)

Za mě velké zklamání. Byl jsem na tom s kamarádkou a pro mě (programátor) tam bylo málo technických věcí, pro ni zase až moc. Osobně bych některé rozvláčné scény (třeba ta na začátku s tripem) nahradil raději zmínkou o Pixaru nebo víc rozvést NeXT... Připadlo mně to, že film je víc o Apple, než o Jobsovi. Nehledě k tomu, že vlastně vůbec nebylo zmíněno, jak znovu Apple pozvedl a nezmínit, že umřel, to mně přijde u filmu o konkrétní osobě zvláštní.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Nemám rád cestování časem, vnáší to jen zmatek. Podle upoutávek jsem doufal v akci, kde je přesun z budoucnosti jen jako vytvoření zápletky. Bohužel mě zklamal jak hlavní hrdina, tak Bruce, děj i zpracování. Většinu filmu jsem se nudil a moc nechybělo a odešel jsem z kina. Akčních scén bylo poskrovnu, sci-fi prvky skoro žádné (létající motorka mě opravdu neuspokojí), klišé v podobě napravených matek starajících se o své děti mě nebere. Ostatně, děti obecně mě neberou, ne takové, jaké byly ve filmu.

Iron Sky (2012)

Nápad dobrý, zpracování místy hodně nízkorozpočtové, herecké výkony nepříliš brilantní, ale jako celek to víceméně funguje. Některé scény jsou dokonalé (SPOILER! - "Tak tedy, kdo nevyzbrojil své vesmírné lodě?", "MIR se připojuje do boje." a další), některé zvraty jsem naopak nepochopil, ale možná to bude tím, že jsem u toho usínal - což je vlastně forma kritiky, že :-) Jako blockbuster můžu doporučit, kdo chce něco kvalitního, ať se mrkne na Doktora Divnolásku

Bitevní loď (2012)

Druhá hvězdička pouze a jen za záběry do výstřihu Brooklyn. Jinak je to klišé na klišé, už jsem to nebyl schopný brát ani jako parodii, kolik nesmyslů tam bylo. Je to vlastně hromada poměrně zajímavých akčních scén smíchaná s proslovy plných US patosu, jak se sluší a patří. Brrr.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Vůbec jsem netušil, do čeho jdu, originál vůbec neznám a ani jsem moc nevěděl, o co má přesně jít. O to víc jsem z filmu nadšený - kdovíjaké složité dialogy mně nechyběly, postavy byly sympatické (ty správňácké, samozřejmě), děj měl po většinu filmu spád a vzhledem k tomu, že jsem neznal tento žánr, jsem opravdu nevěděl, co čekat v dalším okamžiku a závěr mě velice příjemně překvapil. Škoda jen podání v brněnské Olympii, to malinké plátno tomu hrozně uškodilo :-(

Hunger Games (2012)

Začněme pár negativy: strašně zjednodušený pohled na společnost a systém, sice nakonec se dozvíme asi všechno, co opravdu potřebujeme vědět (proč je někdo v osudí víckrát, proč se vůbec posílají děti na hry), ale třeba proč právě hry, to mně jasné není. Je třeba odpustit nedomyšlenost systému, ne ve smyslu, že by něco vyloženě skřípalo, ale pokud se začneme ptát na detaily, odpověď se nedozvíme. Pak mně štvaly některé "romantické" scény, moc dlouhé. Dál zásahy do hry zvenčí, zvláště ty negativní, i když to bylo tím, že ta hra neměla být nikdy fér. Co se mně naopak hodně líbilo, bylo vykreslení Peeta - ze začátku jsem ho nesnášel a na konci žral :) Mrzí mě, že v závěru není řečeno, jak dopadl jejich vztah. Ale i další postavy byly super. Další pro mě pozitivum, že se film nesoustředil na vlastní boje a násilí, Nějak nemusím detailní záběry na zbraně zanořující se do těl a chroptění zraněných. On ten dělový výstřel nahrával atmosféře mnohem víc. Celkově jsem to bral spíš jako oddechovku, a to se mně splnilo, spokojenost :)

Neřízená střela (2010)

Na začátku to vypadá na dobrou akci, ale pak jakoby docházelo mazivo v soukolí a ke konci to táhne nejvíc stará matka. Otrlý zabiják - byť asi nejlepší postava - není dostatečně cynický, mladá trubka je přesně ten typ, který bych zabil i zadarmo a toho mlaďocha jsem tam nepochopil. Možná mně to jen nesedlo, ale nezasmál jsem se ani jednou nahlas.