Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Nové Sin city sice něco málo od jedničky ztratilo, už to není ta novinka, plná originálních nápadů a zpracování, ale přesto si drží velmi vysoký standart. Dalo by se říci, že je to to samé co minule, a odpovědí je, že je i není. Ve filmu se uchovalo vše z jedničky co mě bavilo a co se mi líbilo a bylo to doplněno ďábelsky krásnou Evou. Ta jako bohyně smrti prostupuje celám příběhem a drtí jednu postavu za druhou. Role jí úžasně sedla a evidetně se v ní našla. Za tuto Osudovou ženu musím dát minimálně hvězdu navrch.

Mafiánovi (2013)

Podprůmerné nic. Ani vtipné, ani akční ani nápadité. Proste parta maniaků, která všechny mlátí, řeže a pak se může podělat, když je sama vyhlazována. Prostě blbost a zklamání.

Godzilla (2014)

Gidzilla není žádný mega odvar, přelomový film nebo snad nedej bože něco na co bych dlouho vzpomínal. Je to prostě prázdninový nářez o ničem. Tři potvory hrají s armádou chyť mě jestli to dokážeš jen proto aby si pak dali na hubu v pořádně zabydlené aglomeraci.. Na druhou stranu mě to bavilo, střih a kamera byly zajímavé. Režie použila několik oživujících prvků a taky bylo fajn mít na své straně tisícitunové monstrum z doby před dinosaury. Takže celkově průměrná zábava za tři. Viděl jsem l letos už mnohem horší filmy.

Equalizer (2014)

Za mě mohu říct, že mě ohromil především soundtrack, kamera a střih. Celkově není film nic nového a světoborného, přesto mě bavil a obsazení Washingtona do hlavní role byla dobrá volba. Po nevýrazných rolích z let předešlých si konečně střihl charismatickou roli všeuměla zabijáka. Vzhledem k jeho mistrnému využití kladiva, nůžek na křoví nebo štěrku navrhuji Gondíkům pozvat ho do Luskotáka, konečně by ten pořad o něčem byl.

Jedna mezi oči (2012)

Nic extra, akčnák zapadající do průměru, ale některé hlášky mě vážně pobavili a i jsem se zasmál. Takže proč nedat tři? Já se bavil.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Další úplně zbytečný film plný klišé, hloupých scén, nudné režie a špatných hereckých výkonu v čele s přehrávající Johansonovou. Pro mě další potvrzení, že tyto výplachovky od Marvela jsou čím dál tím blbější. Vždyť už ani ty efekty nejsou ničím nápadité. K vidění jsou v každém druhém filmu což omrzí snad každého. Tudíž nechápu přehnaně vysoké hodnocení téhle rutiny bez přidané hodnoty.

Strážci Galaxie (2014)

Strážci jsou super akční, vtipná a jedoucí řezba. Mají vše, co od letního filmu čekáte když nechcete nad ničím přemýšlet. Ale právě to mi tam trochu chybělo, více nápadu a originality. Je to prostě jen super zpracování něčeho co můžeme vidět v kinech pětkrát do roky.

Zátah 2 (2014)

Neuvěřitelně nadupaná, krvavá akční jízda. Bojová choreografie je dechberoucí a vypiplaná, ale jinak to je jen krev, krev a maso.

Rio 2 (2014)

Animáky jsou do kopru. Příběh je stokrát ohraný snad už od antiky, humor nemá švih, postavy jsou vlažné. Tohle se vážně může zalíbit jen někomu kdo nedosáhl deseti let a ještě toho moc neviděl.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Další důkaz, že člověk se nemá řídit hodnocením ostatních a udělat si vlastní obrázek. Dle mého další excelentní řezačka se starou partou, kterou skvěle doplnil Snipes a především Banderas, jehož postava byla až roztomile protivná. Mladé tváře sice za matadory vázly, ale no nic nemění na tom, že se jedná o další skvělý, i když proti předepším dílum slabší, nářezplný.