• Romantický

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Na co nejspolehlivěji nalákat diváka? Vemte dva lidi - hetero/homo pár, sourozence, novomanžele, kamarády nebo třeba otce s dcerou a tyto lidi ve většině případů ne/obyčejné, zajímavé, výbušné, nekompromisní, autoritářské, podivínské, zoualé nebo hloupé dostante je pod tlak a stres a jen čekejte co se bude dít.

Rozchod! (2006)

S pocitem hořkosti v ústech musím říct, že ve většině případech jsem to právě já kdo přichází s kritikou věci, ale při pohledu na poměrně chladné hodnocení musím stát na opačné straně barikády. Nejsem zrovna fanynkou romantických filmů s romanticky promáčeným kapesníkem s blížícími se závěrečnými titulkami ovšem tady je tomu jinak. Ikdyž obsazení hlavních rolí může svádět k pocitu, že utrácíme peníze z mého pohledu dnes již urážlivě označeno za romantickou komedii, obyčejnou romantickou komedii - není to tak úplně pravda. Možná je to konečně tak trošku s nadsázkou řečeno vztahová analýza, kterou nenapsal ani nerežíroval Woody:) Možná je to prostě zase jen o tom jednom. Dva lidé, dva vesmíry, dva odlišné pohledy na věc. Ale já tam našla ještě něco navíc.

Ratatouille (2007)

Nebudu dělat tajnosti a prozradím, že miluju animáky a tento se právě vyšplhal na první příčku a to nejen díky živosti barev, po pixarovsku skvěle provedené animaci a podmanivě dokreslující hudbě už tak dost podmanivou atmosféru Francie, kterou autoři dokázali přenést i do animované tvorby. Není náhoda, že jsem u shlédnutí tohoto filmu stihla vyplenit celou spíž a není náhoda, že toho ani trošku nelituji.

Užívej si, co to jde (2009)

Byla jsem připravena na hořkosladkou, jízlivou, krutou a přitom vtipnou, ironickou a o lásce "něcovypovídající" komedii. Vše splněno a ještě něco navrch. Larry David mě nepřekvapil, ale potěšil. Taky jste ten neštastný typ diváka, který vždy očekává hodně a bojí se zklamání? Tak tady se ta druhá (ošklivější část výroku) nesplní, to Vám garantuji..a pokud by snad někdo měl námitky, bude chyba někde jinde, ne tady.

Chceš mě, chci tě (2009)

Nebýt Gerard Butler Gerardem Butlerem nebyla by krutá pravda tak krutá. Obvykle se mi k jeho jménu vybaví 300: Bitva u Thermopyl, ovšem po dnešku by mohlo být vše jinak. Jako nelítostně oplzlý je sice mnohem více sexy, ovšem jakmile je zkrocen láskou, taky není k zahození. Celé "drama" je nemilosrdně sladké, takže o dávkování se poradte prosím s lékařem;)

Osamělý jezdec (2013)

Objektivně a se slzou na krajíčku musím konstatovat tři hvězdy. Velká očekávání někdy přinesou velká zklamání v podání nejistého a místy jakoby snad němého rádoby western filmu. Ale kdo nečekal hodně? Gore Verbinki, Hans Zimmer, Johnny Depp a H.B.Carter ti všichni nás přímo vybízejí k tomu očekávat. Stopáž 151 minut se zdála být přinejmenším zbytečná, nejednu scénu bych úplně vystřihla, což se mi u filmů s Johnny Deppem obvykle nestává. Závěrem lze říci: nudné? místy. velkolepé? místy?. nízkorozpočtové? nikdy!

Velká vánoční jízda (2011)

animovaný snímek vyprávějící jak složitý život má o Vánočních svátcích Santa Claus a jeho skřítci. Všechny dárky jsou díky propracovanému počítačovému systému mně místy připomínající Avatar doručeny do domovů až na jeden. Roztomile ztřeštěný synáček Santy se rozhodne na vlastní pěst dárek doručit společně s ještě ztřeštěnějším Santou v důchodu. Celý děj je místy poměrně zbytečně uspěchaný, ale hudebně dobře propojený. Nic co bych musela vidět každé Vánoce, ale těch 94 minut nelituji.

Nespoutaný Django (2012)

Očekávání splněna. I přes můj kritický pohled na výrazovou tvorbu Tarantina jsem byla pozitivně překvapena. Ve filmu nic nekolýsá, Foxx, Waltz, DiCaprio i S.L.Jackson si jsou svými hereckými výkony vyrovnáni a to chce potlesk. Místy bylo na mě až "přetarantinováno", ale tomu se asi nedalo zabránit - viz scéna 30 minut před koncem.

Nedotknutelní (2011)

Příběh na první pohled postaven na kontrastu povah a světů. Na druhý pohled film obsahem vyznívající jakože tam nechybí nic a přece něco ano. Místy patetické scény geniálně dokresluje hudba a jediné co mohu vytknout je, že by se divák mohl místy ztrácet ve scénáři. Z mého pohledu povedený film na zajímavé téma.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Osmkrát? Ne, pořád je to málo. Shlédnout tento film se vším co přináší bych musela nespočetněkrát. Tim Burton a Johnny Depp - může to už znít jako klišé, ale pro mě to znamená důvod těšit se na další zítřky. Roztomile hloupoučký Karlík a pomatený dědeček, oba dva doufající, že se ještě jednou podívají do zvenku chladné a zevniř umpalumpovsky malebné továrny. Burtonovsky originální námět a ještě originálnější zpracování v podání talentovaných herců. Hudba - nenapodobitelný Danny Elfman.