Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992)

Prakticky stejně zábavné jako díl předcházející , o něco hloupější scénář , ovšem herecké obsazení velmi dobré a vše umocňuje skvělá hudba od legendární skupiny Technotronic. Moc nechápu zdejší negativní hodnocení. 71%

Teror ve vlaku (2002) odpad!

Naprostý souhlas s komentářem uživatele "becki_tu" , velmi výstižně a vtipně podáno. ;-) Film: 5%

Vikingové (1999)

Film ve kterém není pomalu nic vidět , protože bojové scény , které tvoří nejpodstatnější část snímku jsou natočeny ve tmě a tudíž jsem měl co dělat , abych se dodíval až do konce. Uff vydržel jsem to a odcházel od obrazovky se slovy: "nikdy více". Ještě musím podotknout , že nechápu jak se k tomu mohl nachomýtnout režisér John Mc Tiernan! 35%

Policajt v Beverly Hills (1984)

Eddie Murphy jako detektiv Axel Foley , který odzbrojí buď svojí pistolí , nebo nevymáchanou a neustále pracující pusou každého , kdo si zahrává se zákonem. Velmi dobrá akční komedie snad pro všechny sorty diváků. Film: 84%

Gladiátor (2000)

Nemám prakticky co vytknout a musím použít jen slova chvály. Nádherný historický velkofilm plný emocí , zrady , hrdinství , sebeobjetování , přátelství , lásky , smrti a vítězství. Vizuální stránka výtečná , režijně skvělé , hudební motivy pana Hanse Zimmera laskající moje uši , herci v hlavních rolích perfektní , ať už Russell Crowe a jeho chrabrý Maximus , Joaquin Phoenix a jeho nemocný a nenávistný Commodus , i Connie Nielsen a její statečná Lucilla , si zaslouží obdiv za své výkony. Bojové scény (hlavně ty v koloseu jsou excelentní)propracované , atmosféra parádní , no prostě luxusní podívaná jak má být! Film: 92% , OST: Hanz Zimmer: 90%

Vrať se do hrobu! (1989)

Nejlepší dílko Milana Šteindlera jako reřiséra a také herce , v roli sociologa , který pronikne mezi maturující mládež , aby získal poznatky pro svůj "samostatný výzkum" a vrací se tudíž zpět do svých školních let a nechává se unést bezstarostným životem mladých , což ovšem nemá dlouhého trvání , neboť se časem provalí jeho opravdová identita a věk a nakonec mladá dívka pronese na jeho adresu tu památnou větu: Vrať se do hrobu! Kdo viděl ví o čem píšu , kdo ne , ať se na film podívá , stojí to každopádně za to! Film: 88%

Constantine (2005)

Nebojím se označit tenhle počin za nejlepší snímek Francise Lawrence v jeho dosavadní kariéře , protože tolik zajímavých nápadů a myšlenek spojených ve fungující a audiovizuálně vytříbený celek se mu zatím v žádném jiném projektu nepodařilo. Velkým plusem je také herecké obsazení , kdy se Keanu Reeves a Rachel Weisz po celou dobu prakticky dokonale doplňují a navzájem tvoří pevný stavební kámen celého dění (nesmím opomenout také dvojici Peter Stormare - Tilda Swinton , kteří zvládli své party rovněž bez chyby) , dále velmi dobře ztvárněné vize pekla a vůbec celá triková stránka filmu je na akurátní úrovni. Mohu vřele doporučit. Film: 86%

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Bude to znít jako klišé , ale tenhle díl je nejlepší z prozatimní série a to snad ve všech aspektech , akcí počínaje a nádherně hororovou atmosférou konče. Alfonso Cuarón přistoupil k látce po svém a vtiskl Harrymu úplně jinou , dospělejší atmosféru plnou temna (a to také díky perfektní výpravě , trikové stránce a kostýmům) a spolu s výborným scénářem , ke kterému přidal svou výtečnou režii , natočil výborné fantasy , které jsem si už po prvním shlédnutí zamiloval nejvíce ze všech Harryho dobrodružství. Film: 89%

Lovci pokladů (2004)

Velmi chutný , zábavný , dobroružstvím prošpikovaný , akurátně akční a svižně natočený popcorn. Zkrátka nadprůměrná oddychová záležitost , která neurazí , pobaví a určitě zaujme. Film: 78%

Pravdivé lži (1994)

Jediná Cameronova akčně komediální vložka v jeho jinak odlišně žánrově zaměřené režisérské dráze , která mu ovšem znovu vyšla na výbornou! Mistr se prostě nezapře! Film: 86%