V údolí Elah (2007)

Výborné krimi drama sázející na výtečné výkony ústřední herecké dvojice Tommy Lee Jones - Charlize Theron , vykreslující některé neduhy současné lidské populace jako jsou válka a s tím spojené utrpení a traumata všech zůčastněných na obou stranách barikády a všudypřítomná diskriminace žen v zaměstnání postihující nejen zde vyobrazenou ameriku. Paul Haggis u mě opět zabodoval jednak svou režií , ale také výborným zakomponováním ožehavých témat dnešního světa do tohoto hodnotného snímku. Vřele doporučuji , nebudete litovat. Film: 85%

Pátek třináctého (2009)

Tak tomu říkám nepovedená filmařina (až na pár slušných mordů a nádherné poprsí obou odhalených slečen) a to prakticky ve všech směrech. Prostě a jednosuše skoro všechno špatně počínaje "režisérem" a scénáristou konče. Film: 35%

Terminator Salvation (2009)

Nic víc než poctivá , ale lehounce béčková akční sci-fi s několika fungujícími odkazy na předešlé díly série , výborným vizuálem , vcelku slušným a přímočarým příběhem , příjemným obsazením , výbornými triky a skvělou hudbou Dannyho Elfmana. Nemůžu se ale zbavit pocitu , že obsazení na režisérské stoličce nebylo dvakrát šťastné rozhodnutí (totéž se dá říct o práci scénáristy) , že se dalo z dané látky dostat mnohem více a ke konci filmu je až moc vidět zásah ruky střihače. Celkově se mi ale dostalo to co jsem od filmu očekával a v kině jsem si tuhle akční jízdu velmi užil. Film: 79% , OST: Danny Elfman - 82%

Andělé a démoni (2009)

Film , který nese vážné náboženské poselství , ale natočený je jako letní blockbuster? No poněkud zvláštní mix , který mi ovšem příliš nezachutnal , místy i trochu nudil a já si občas připadal jako na houpačce , chvíli nahoře a pak zase dole. Hodně nevyrovnaný a na můj vkus zdlouhavý pokus o letní trhák , který zachraňuje výborná hudba Hanse Zimmera a herecká trojice Hanks - Zurer - McGregor. Ale jako celek určitě stravitelnější , než Šifra. Film: 68%

MR 73 (2008)

Snímek je až příliš rozvleklý , zbytečně moc se zabýva alkoholovými démony hlavního hrdiny a jako hlavní negativum se mi jeví zbrkle odkryté karty celého příběhu. Daniel Auteuil opět předvedl svoje velké herectví a je škoda , že se k němu nepřidaly také další aspekty potřebné k prvotřídnímu filmovému zážitku , ze kterých vybírám hlavně špatný scénář a celkovou utahanost příběhu. V mých očích jen lehce nadprůměrná záležitost , která měla našlápnuto k vyšším metám. Film: 67%

Star Trek (2009)

Znovuzrození fenoménu STAR TREK se povedlo na výbornou, J.J. Abrams odvedl opět vynikající práci (tak jako u M.I. 3) a jeho režijní styl podpořený vynikajícím vizuálem a spoustou výborných nápadů se mi líbi čím dál více. Po opakované domácí projekci v HD dávám plný počet! Film: 90%

Rychlí a zběsilí (2009)

Překvapivě velmi dobře zpracovaný restart série , který je tou správnou adrenalinovou peckou plnou nádherných aut , pěkných žen a "vytuněné" akce. Příjemné béčkové překvapení , které jsem rozhodně moc nečekal. Film: 76%

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Trochu rozporuplné a bolestivé zrození Wolverina od kterého jsem přiznám se čekal určitě více a hlavními příčinami jsou podle mě špatně zvolený režisér , který to prostě moc nezvládnul , dále pak místy lacině působící triky a až příliš z uzdy povolená ruka střihače. Ovšem na druhou stranu za opět skvělého Hugha Jackmana , excelentního Livea Schreibera , za několik vynikajících akčních scén a nádherné přírodní lokace na hodnocení trochu přitlačím. P.S. - škoda toho nízkého ratingu , protože Rková přístupnost by Wolverinovi slušela mnohem více. Film: 75%

Nic než pravda (2008)

Nebýt té pointy kvůli které jsem měl problém pochopit proč hlavní hrdinka celou dobu neprozradila svůj zdroj informací a jakou cenou za své mlčení zaplatila , byl by to snímek z těch nejlepších , protože jinak je prakticky vše vyvážené , scénáristicky (až na zmiňovanou pointu) povedené, režijně na úrovni a Kate zde předvádí svůj snad nejlepší herecký výkon v kariéře , to ale už posuďte sami. Film: 82%

Hrdost a sláva (2008)

Lehounce nadprůměrná kriminálka s hvězdným obsazením , která ovšem trpí až přílišnou vleklostí vyprávění (s tím související zbytečně dlouhá stopáž filmu), vcelku nepřesvěčivými hereckými výkony ústřední dvojice Farrell - Norton (za celou dobu jsem se s hlavními postavami prakticky vůbec nesžil) a slabší režií. Čekal jsem od snímku s takovým obsazením určitě více a to se odráží na mém celkovém hodnocení. Film: 69%