Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Slabší než první díl. Celé to bylo takové...zrychlené...ujeté.... pracně naroubované na sebe. Nemám vůbec nic proti Sherlokovi, který zabije pět lidí v pěti vteřinách pěti různými způsoby. Chybělo mi ale logické řešení případu, místo toho jsem se dočkal sekvence akčních scén, které mě ke konci už nutily podřimovat. Proč rovnou nevzal na začátku strašlivého Moriartiho po kebuli holí a problém by byl vyřešen?

Útěk ze Sibiře (2010)

Bohužel mě to nedokázalo úplně vtáhnout do děje, ale jinak velmi pěkné. Člověku se až nechce věřit, že by to skutečně mohli dokázat.

Alois Nebel (2011)

Animace i atmosféra jsou sice pěkné, ale rozhodně to nevydá na celý film. Děj je rozvláčný, jakoby se sami tvůrci nechali unést svými animacemi a rozhodli se je rvát do diváka horem dolem. Když už to vypadá, že se strhne nějaká akce, je po několika sekundách "zabita" líným vyprávěním. Naprosto mi chyběla motivace postav pro jejich jednání. Forma prostě převážila nad obsahem. Celkově velké zklamání po halasně vyhlašovaném útoku na Oskara...

Temné stíny (2012)

Kdo má Burtona a jeho spolupráci s Deppem rád, ten s největší pravděpodobností nebude odcházet z kina zklamán. Depp je správně upírský, brána vrže, stromy jsou sukovité, hipíci zhulení a prostředí kýčovité. Prostě tak, jak se patří, účel pobavit byl splněn. Jsem rád, že jsem nedal na opovržlivé vzdechání místních znalců většinou obdivující melodramatickou složku taaak promyšleného děje, úchvatnou práci s kamerou, grandiózní hudbu a rafinovaný režisérův jemnocit pro psychologické prokreslení postav...

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Slabší odvar prvního dílu s nesympatickým gladiátorem Gannikem. Opět zajímavá cesta Batiata v konfrontaci s jeho "nemoderním" otcem.

Spartakus (2010) (seriál)

Pokud ve Spartakovi člověk nehledá historické reálie a vezme to jen jako spíš fantasy příběh na motivy skutečných událostí, nemusí být zklamán. Ovšem zajímavější než očekávaný vývoj Spartaka je výkon Johna Hannaha vulgo Batiata, který přes svůj kuní ksicht a neustálé pletichy chtě nechtě vyvolává sympatie. Krev, sex a víno k tomu až tak nějak patří.

G-FORCE (2009)

Což o to, morčata byly pěkně nakreslený, ale tím můj dojem z celého filmu zkončil. Rádoby vtipné hlášky drsných hlodavců měly k opravdovým vtipům daleko, zlovolný krtek pod tíhou svědomí uronil slzu a dráhu strašlivé pomsty hodil za hlavu, a nebyla tam nakonec i nějaká svatba s tradičním - mám tě rád synku, já tebe taky tati? Jestli ne, tak se tak stalo určitě jen politováníhodným nedopatřením.

Válka Bohů (2011) odpad!

Za co pane Bože, za co?? Opravdu jsem od tohoto dílka nečekal žádné zázraky, ale postupem doby jsem visel jen na časomíře, která odpočítávala dobu do konce. Dojem z prostředí byl chvílema jak ze studiové pohádky České televize, herecké výkony byly asi na stejné úrovni, pozlacená partička Bohů v pozadí s jejich činžákem byla k politování a strašliví Titáni, o těch snad i škoda mluvit. Jo a tu domorodou vesnici musel vymyslet opravdu geniální mozek, obdivovat se dala jen ta šiková hyena, co lišácky ukořistila luk (škoda, že z něj ještě po cestě nestřílela) a ten nápad s grilováním falšených věštek. Ještě jsem se musel zasmát, jak pravá panenská věštkyně vesele hupsla do betle sThéseem. No a pak už naštěstí zazvonil zvonec a pohádky bylo konec.

Deník nymfomanky (2008)

Kterak se nymfomance rodinného štěstí zachtělo, ale osud byl přesto silnější než ona.

Já, padouch (2010)

Nenáročný příběh spěje k očekávatelnému závěru, ale to se snad od takového animáku čeká, no ne? Hlavně je to veselé pokoukání.