Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Už se z toho vytratil ten wow-efekt, kdy vidíte bandu starejch veteránů pohromadě (Arnold mi tam třeba už byl celkem ukradenej a působil tam spíš jako nějakej dobráckej dědula, ke konci byl i nějak teploušsky perverzní s Jetem Li, ale to mě docela pobavilo), takže nám z toho zbyl jen solidní akčňák. Celkem mě tam iritovaly neuvěřitelně špatný CGI efekty a ta mladá banda, takže starý gardy si užijeme jenom v první a poslední čtvrtině. Akce taková normálka - "klaďasové" se v klidu vyhýbají kulkám i raketám, protivníci padaj k zemi po desítkách jak kuželky na první dobrou střelu. Gibson jako záporák celkem dobrej, Snipes mě taky potěšil a Banderas byl tak trochu na hraně mezi snesitelností a lehkou trapností (ale stejně jsem měl radost, že tam je). Ve výsledku mě to bavilo, ale prostě už to bylo až moc přeplněný spoustou herců a nepůsobilo to na mě nějak filmově jako celek, spíš jako sled akčních epizodek. Zatim někde mezi 6-7/10, nostalgie je ale stejně mrcha, tak možná časem pookřeju a hodnocení zvýším.

Vždycky zvítězit (1980)

Narazil jsem na to náhodou v televizi a kombinace drsnýho Eastwooda s šimpanzem mě zaujala. Neudrželo to mojí pozornost do konce, pak už jsem se při sledování věnoval i jinejm věcem, ale chvílema sem se u toho pousmál.

Road House (1989)

Solidní béčko se sympatickym Swayzem. Smál jsem se jak přišel poprví do toho baru a desítky lidí si tam bezdůvodně dávali do držky.

Tajemství loňského léta (1997)

Solidní teen horor, osobně ho mám z nostalgie o něco málo radši než Vřískot, ale to spíš díky sympatičtějšímu obsazení. Má to pár atmosferickejch momentů a gebil jsem se jak tam Ryan Phillipe byl nesmyslně agresivní a vyhroceně dával lidem do držky.

Něžné vlny (2013)

Bavily mě vedlejší postavy, hlavně ta manželská dvojice toho ústředního chlapce včele s cholerickym otcem. Mělo to i takovou milou atmosféru, ale jednou to stačilo.

NON-STOP (2014)

Čekal jsem o něco víc, Liam Neeson byl klasicky skvělej, ale jinak to neni ani akční, ani nějak napínavý, prostě normální film na jedno zkouknutí, kterej mě neurazil, ale krom Neesona si z něj víc pamatovat nebudu.

Halloween II (2009)

Já vlastně ani nevim jestli se mi to líbilo. Bylo to takový divný, většina postav nesympatická (hlavní hrdinka z jedničky mi lezla na nervy neskutečně a Dr. Loomis se taky nějak nepochopitelně choval jako idiot) , ale přesto mě to zajímalo. Přišlo mi to jak nějakej zvláštní hororovej experiment v přelomu 80. a 90. let, ale něco na tom prostě bylo. 5/10.

Halloween (2007)

Už to nemá tu atmosféru starejch dobrejch Halloweenů, ale i tahle Zombieho trochu agresivnější verze má něco do sebe. Líbila se mi cca první půlka s mladym Meyersem, i když sem si musel zvykat na to, že vypadá jak Artur Štaindl, a i u následný vyvražďovačky jsem se nenudil. Kupodinu mi tu nevadily ani ženský hrdinky, ale stejně jsem si víc užíval relativně známý ksichty ve vedlejších rolích. Slušnej horor.

Ledová archa (2013)

Zajímavá záležitost, první půlka se mi líbila opravdu celkem dost, ale pak už jen vykuleně postupovali čim dal luxusnějšími vagóny a přišlo mi to takový bez šťávy, hlavně konec (SPOILER - je hezký, že když na úplnym konci vylezli z vagónu, tak uviděli na vlastní oči zvíře, ale zrovna ledního medvěda, to je docela průser). Hodně dobrej tu byl Chris Evans, kterýmu jsem toho drsňáka baštil i s navijákem.

Prodloužený víkend (2013)

Ale jo hezký to bylo. Vlastně se tam toho ani moc nedělo, ale mělo to takovou tu příjemnou 80´s spielbergovskou atmosféru a k tomu skvělýho Brolina. Moc mi neseděl ten kluk, vypadal jak malej Harry Potter a ve druhý půlce se začal chovat nesmyslně vymaštěně, ale jinak mi na tom nic nevadilo. 7/10.