• Krátkometrážní

Nikdy to nevzdávej (2008)

Nečekaně přehledné bitky, kamera a vůbec celá vizuální stránka šlape tak, jak má. Horší je to s herci (mimo Hounsona, a Peters imo taky umí), naprosto příšerným prostředím, které je pro takový příběh to nejméně vhodné a vily za miliony, mobily za tisíce, hnusná muzika a holky jako z pornofilmů jsou atraktivní možná tak pro 15leté panice. Hnusně přeslazený konec a vůbec celá dramatická stránka filmu je něco, s čím jsem počítal, takže jsem ani moc újmy neutrpěl. Nebýt to takový mainstream, který se snaží zavděčit pubertálním divákům, mohlo to dopadnout mnohem líp.

S Hurvínkem za lékařem (2005) (pořad)

Informační hodnota a forma seriálu jsou luxusní asi jen pro děti, ale některé Hurvajzovy hlášky jsou uzemňující nejen pro malé.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Vražda je nezákonná. Když ale vyfotíte někoho, jak vraždí, dají vás na titulní stranu a možná dostanete i zaplaceno. Sex je legální. Všichni to děláme, nebo bychom to chtěli dělat. Když ale vyfotíte akt milování, nebo byť jen nahý ženský tělo, strčí vás za mříže. Všem hodným, morálním křesťanům, co si stěžují, že vagína je obscénní, vzkazuju: Stěžujte si u výrobce! V dnešní době to už může vypadat jako klišé, ale málokterý film to dokáže ukázat tak jasně, trefně a zábavně. Larryho vystoupení na téma sex vs válka je neskutečná pecka. A navíc jsem fanda porna :-)

Penelope (2006)

Pěkně natočená pohádka s perfektními herci, která má ovšem problémy s gradací - dost silně cítit je to zejména na konci, který po slibném rozjezdu vyzní tak nějak do ztracena. I když je to lepší, než nějaký násilně vecpaný twist. Druhou chybičkou je, že McAvoy je dost upozaděnej, což vadí dost, protože je jako postava mnohem zábavnější než hlavní Penelope.

Zodiac (2007)

Poctivá filmařina. Ke konci už trochu bez spádu, ale celkově rozhodně kvalitní podívaná.

10 000 př. n. l. (2008)

He is not a God - že by tedy jeden z prvotních Goa'uldů? Vůbec bych se nedivil a navazovalo by to moc pěkně :) Emmerich natočil fantasy pohádku, od které lidi evidentně čekali velkofilm založený na geografických a historických faktech. Jenže tohle je čistá zábava, s příšerně děravou logikou a vším tím, co se mu vyčítá, jenže... mě to prostě bavilo a basta.

96 hodin (2008)

Šílená jízda, která se s přibývající stopáží bohužel stává šílenější, než je zdrávo. Liam Neeson je skvělý a s celým tím nadsazeným "jednou agent navždy agent" nemám nejmenší problém, přeci jen jde o akční film, ale čeho je moc, toho je příliš. Že jde vlastně o jedno velké, moderně natočené klišé, se film snaží zakrýt brutalitou, která v podobných filmech nebývala standardem a tady je kolikrát použita až příliš okatě a na efekt, aby byl film uvěřitelnější (oooh, on střelil nevinnou ženskou). Což ale bohužel nefunguje vzhledem k faktu, že ooo náš mocný Bryan postřílí a přizabije úplně sám půlku Paříže včetně vlivných lidí a odcestuje si domů pravidelnou letovou linkou. Ubrat z akce a přidat trochu toho dramatu, stálo by to za to.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Nesmírně sympatický projekt. Co jiného taky čekat od Whedona? Hold když herci hrají pro radost a né pro peníze, je to znát. Neil zase jednou potvrdil svůj všestranný talent, Fillionův anti-klaďas je vysloveně geniální (the hammer is my penis) a Day je roztomilá a to je hlavní :) Některé songy a scény jsou opravdu výborné a nebýt slabší 3. části, jdu na plné hodnocení. Soundtrack si ho určitě zaslouží. EDIT: Zvyšuju :)

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Psych není krimi, Psych je komedie. Vysvětlím proč. Psych staví na humoru, který se nedá nijak obhájit. Je nesnesitelně dětinský a místy absurdní. Buď se vám to prostě líbí, nebo ne. Pokud ne, krimi linka seriálu vám nemá sama o sobě co nabídnout. Dalo by se říct, že je velice nefunkční a scénáristicky debilní. To proto, že slouží pouze jako kostra pro komediální složku seriálu. Takhle jednoduché to s Psychem je :) PS: Psych je v překladu absolutně nesledovatelný seriál, natož pak v překladu TV Prima. Buď rozumíte alespoň slušně anglicky a dáte si trochu práce s googlem, abyste tušili, na jakýže film z roku 82 či jakou americkou pochoutku to Shawn odkazuje pomocí do češtiny nepřeložitelné slovní hříčky, nebo spíš nedáte (na imdb 8.8 při 15 tisících hodnocení vypovídá o nutnosti znát souvislosti). Kdybych to viděl poprvé v dabingu, taky bych skončil někde u 2*, ale takhle si za svým hodnocením stojím. http://www.youtube.com/watch?v=VD16T8oAQ8w&feature=search + http://www.youtube.com/watch?v=6qrGht6N1LQ&feature=watch_response

Italský hřebec (1970)

Samej bobřík, jeden Dušín... teda Stallone. Nějaký ten artový sex, lízání krve a rádobyznásilnění. No nepochybně zajímavá podívaná a odpad ani náhodou. A áno, oficiální text distributora vyhrává cenu za nejvýstižnější a nejpovedenější popis filmu všech dob.