• Thriller

Splice (2009)

Vyšinutého vědce s ještě vyšinutější vědkyni už nebaví klonovat oživlé koule slizu a tak se tajně pustí do svého projektu s montováním lidských a zvířecích DNA do sebe. Dílo, které vytvoří je koukatelné přibližně do poloviny. Potom se vše vymkne kontrole jak vědcům, tak tvůrcům a když už si budete myslet, že to nemůže být ujetější, opak je pravdou. Díky druhé polovině filmu ala zlá matka s traumatem z dětství a její neposlušná dcera se připravili i o tu 3*, co jsem si chystal dát. Taky mi připadá, že se začíná plýtvat Brodyho talentem a to je škoda. 50%

Policajt ze sámošky (2009)

Nejsem vyznavačem komedií tohoto typu, ale občas jsem se i pobavil a zasmál. Téměř všechny vtipné gagy jsou postaveny na tloušťce a nemotornosti hlavního hrdiny, který je díky naprosto kamenné tváři při každém nevydařeném pohybu /hlavně při nenápadném přemísťování se v přepadené bance/ opravdu vtipný. Oddychovka se sympatickým loserem se dá vydržet.

Hory zalité krví (2009)

Celkem chytrý námět pro mě zabitý hlavně díky hereckým výkonům. Horor se snaží i doslovně vymanit ze všech zaběhlých klišé /"v každém hororu jde parta mladých lidí do lesa bez zbraně a já si jí pořídil", "v lese nemá nikdo z nich signál a tady je lepší než ve městě" atd/, ale časem se k nim stejně vrátí.

Za hranicí strachu (2007)

Horor ala Hostel, přizdobený sektou žádající lidské oběti. Děj zasazený do už tak pochybné oblasti mexických hranic jen přidává na atmosféře filmu. Vše je umocněno úvodní větou "podle skutečné události". A opět se potvrdilo: "Nechoďte zhulení či sfetovaní sami mexickými uličkami a nenastupujte do auta se třemi, na první pohled vyšinutými Mexičany!"

Počátek (2010)

Je to SEN?? 6.místo v žebříčku filmů?? Nikoliv nadšení a uspokojení z dalšího Nolanova filmu, jako tomu bylo doposud. Memento bylo originální, Insomnie tajemná, Batmani povedení a Dokonalý trik skvělý. Počátek zdá se být cool filmem, ale není. Dvě a půl hodiny absolutního chaosu, který drží pohromadě jen zručností samotného režiséra mě nezasáhl vůbec ničím. Soustředit se celou dobu nato, ve kterém ze 3 až 5 snech se nacházíte je téměř nadlický úkol. Nejde o orientaci a přehlednost jednotlivých snů, ale o to "co tím chtěl básník říci". I přes celkové vyčerpání a únavu z děje jsem vydržel do konce. Nafouklá a tolik očekávaná bublina spaskla a nezbylo po ní nic víc, než průměrný biják, který natočil režisér s velkým /tentokrát neproměněným/ potenciálem. Doufám, že se mi o tom nebude ještě navíc zdát...Celkem zajímavé je čtení ostatních 4-5* hodnocení. Film sice chválí, ale téměř v žádném nechybí slova pochybností: "neuškodilo by zkrácení","žádná bomba","zklamání","klišé","chybí emoce","má své mouchy" atd. To je k zamyšlení u tak vysoko hodnoceného filmu, ne?:-)

Solomon Kane (2009)

Teď, když jsem zjistil, že film je v koprodukci ČR, je mi všechno jasný. Vznikl snad proto, aby se znovu využily stavby, exteriéry a kostýmy z Van Helsinga a bratří Grimmů, kloubouk Solomona zapůjčila barrandovská půjčovna kostýmů od Mrakomora z pohádky Princ a Večernice a Marka Vašuta mohli použít na štěk záporáka. Až na pár scén /deštivé ukřižování a asi jedna bojová scéna/ je to nuda.

Zkouška (2009)

Přirovnávání k SAW mi příjde mimo mísu. Příběh, odehrávající se v jedné místnosti, 8 stolech, 8 židlích, 8 tužkách, 8 papírech, 8 lidech, 20 rozbitých zářivkách, 1 požárním hlásiči a 1 odpočítávači času sahá sérii SAW maximálně po kotníky. Celý film směřuje k "šokující" pointě, která však šokující vůbec není. Průměrné herecké nasazení filmu taky mnoho nepřidá. Mě spíš film připomínal svou atmosférou Kostku, která je ovšem taky o mnoho zdařilejší. Proto, pokud nemáte tolik času, abyste si mohli pouštět laciné napodobeniny, vzhůru do SAWu a Kostky.

Hanebný pancharti (2009)

Spíš drsně a vtipně, než depresivně pojatá válka /kromě úvodní scény/ s několika více či méně povedenými scénami, triviálním dějem a luxusním obsazením. Čekal jsem trochu větší herecký prostor pro skupinu Bastardů, které však bezkokurenčně zastínil záporák Christoph Walz coby lovec Židů plukovník Landa a pokaždé, když vylezl na plátno jsem si film užíval na 100%. Přehrál a strčil do kapsy i samotného Brada. Dlouhé, ale inteligentní dialogy, dokonale precizní až divadelní nasvícení každé scény, trochu nepadnoucí mexicko-španělské hudební motivy, přesné, krátké a výstižné akce na místě, kde jsou nevyhnutelné .... to je Tarantinovština jak vyšitá. 70%film a 100% Walz

Predátoři (2010)

Kdo má dost 30° veder, tak neváhejte, usaďte se do vychlazeného sálu a nechte se zaměřit třemi laserovými tečkami predátorské zbraně. Není to nic světoborného co by šokovalo, ba snad někoho nadchlo, ale jako letní jednohubka funguje uspokojivě. Fanoušci Arnoldova Predátora můžou s klidem připočítat nějaké to procento navíc za stejný styl vyprávění, kameru i stejně primitivní příběh, který si zachoval atmosféru prvního dílu. Trochu lepší první část, díky dennímu světlu. A nechybělo ani Brodyho tělo obalené bahnem. "Ku*va a teď už jen vypadnout z týhle zas*aný planety!!!"

Americký zločin (2007)

Šokující je námět podle skutečné události. Méně nebo vůbec není šokující film. Tenhle film jsem takzvaně pročekal. Čekání to bylo zdlouhavé až divně nudné. Dočkal jsem se však jen toho,co se o filmu všude dočtete. Ale při pohledu na zdejší hodnocení, film oslovil celkem početnou skupinu. A tak to má být: není film, aby se líbil lidem všem. Absolutní souhlas s recenzí Malarkey.