• Thriller

Jonah Hex (2010)

Zbytečný, nic nepřinášející akční western s rychlým střihem a kamerou, stylem mě připomínající filmy Guye Ritchiho. Primitivní děj, točící se kolem pomsty naštěstí díky krátké stopáži profrčí a nezanechá tak ani smrádek ze střelného prachu ve vašem obýváku, natož nějaké dojmy ve vaší hlavě.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Celkem dobrý pokus o parodii na teenegerské vyvražďovačky, bohužel ne tak vtipný jako třeba Scary movie. Několik povedených scén, které spojuje příběh dvou loserů, nechtěně zamotaných do událostí kolem party poblázněné horory a masovými vrahy. Nejvíc mě pobavila blondýna, stále pobíhající a prchající lesem s obrovskou kabelkou přes rameno. Škoda nevyužitého potenciálu a situací, které film nabízí.

Psí útulek (2010)

Další z "drsných" a reálných pohledů na život v nápravném zařízení pro mladistvé. Nepřináší nic nového, ale technická stránka filmu je lehce nadstandardní. To samé se dá říct o hereckém výkonu hlavního představitele. Co dodat: násilí plodí násilí a starého psa novým kouskům nenaučíš.

Nezastavitelný (2010)

Proč jsem si myslel, že film o vlaku, který nejde zastavit, přinese něco jiného, než film o vlaku, který nejde zastavit. Asi v domění, že zvučná jména Tonyho Scotta a Denzela Washingtona udělají z obyčejného, stokrát zfilmovaného tématu nevšední podívanou. Bohužel, zbylo jen klasické béčko se zvučnými jmény.50% Kdo má doma vláčky, nebo čepici a plácačku výpravčího, může připočítat 50%.

Souboj Titánů (2010)

Tak před 5 lety jsem si povzdechl, že už natočili předělávku snad každé blbosti, ale na film, který by si to zasloužil /ST/ pořád nic. No a po nadšení, které panovalo v období, kdy jsem se dověděl, že se točí remake, se po shlédnutí dostavil smutek a návrat z Olympu na tvrdou zem. Novodobý ST postrádá od původních hlavně příběh a atmosféru. I triky, na kterých je postaven jsou laciné a příšerně studiové (kam se poděly peníze za výrobu?). Už ani ten Perseus není co býval (Sam byl jedno velké zklamání, vlastně komplet herecké výkony průser). To nemluvím o otřesném českém dabingu, kterému jsem omylem podlehl z lenosti číst titulky. Proto se radši každé Vánoce vrátím k původnímu ST a budu si ho znovu a znovu užívat.

127 hodin (2010)

Pan Boyle má svůj styl. A dobrý styl. Dokáže barvitě vyprávět i tak jednoduchý příběh, jako je 127 hodin. A když už začne film flashbacky a halucinacemi trošku nudit, tak to příjde. James Franco se zařadil do party herců, co utáhnou film nejen svým charizma, ale i herectvím. Co dodat: bylo to trýznivých 127 hodin, ale v dobrém.

Černá labuť (2010)

Nemám rád balet, ale sledovat 108 minut neurotickou, dokonalostí posedlou baletku, která nesleze z plátna je opravdový požitek. Natalie je úžasná a Oskara si plně zaslouží. 100% pro ni a 60% za film, který zbytečně nakousl tolik nosných témat a všechny zanechal pouze na půl cesty a nedovysvětlil žádné z nich. Avšak možná i v tom je jeho síla.

Řetězová zpráva (2010)

Podprůměrná vyvražďovačka bez jediného nápadu (jediné, co mi z filmu utkvělo je "akce v posilovně"). Zbytečné na to koukat. Je spoustu lepších....vlastně skoro všechno je lepší než tohle.

Kajínek (2010)

Vše bylo řečeno, já si naopak myslím, že film je natočen tak "dokonale" až mu to místy škodí a zbytečně tím upozorňuje a na všechny křičí: "to jsem se ale povedl, nejsem já dokonalý?". Myslím, že někdy méně je více. Kamera a většina hereckých výkonů na jedničku. Milé překvapení ve slabých českých akčních vodách....a kdy bude dvojka?:-) 70%

Plivu na váš hrob (2010)

Tématicky totožný s filmem "Poslední dům nalevo" avšak o něco brutálnější pomstou, za kterou by se nemusel stydět ani samotný Jigsaw. Celkem slušně typově obsazený, bez zbytečného protahování a čekání na řežbu, zručně odvedený thriller. Brutalita se dostaví ve dvou etapách a v celkem dostatečném množství. Jen ty krkavci-loutky se moc nepovedly. 70%