• Thriller

Okřídlené bytosti (2008)

Cesta do duší postav, které spojí tragická událost a zanechá v každém trochu jinou stopu. Ale taky cesta, která nikam nevede. Rozvleklé minipříběhy jednotlivých postav jsou poslepovány tak divně, že ani přečkání do samotného závěru nevnese příliš mnoho světla. Pokud vneslo a mě to uniklo, omlouvám se všem zúčastněným. Jinak zajímavě obsazený film, ale to je v tomto případě trochu málo. 50%

Moon (2009)

Schizofrenní kravina o jednom herci a 3 klonech. Nebavilo mě to ani trochu. Že by "Jako vejce vejci" ve sci-fi kabátku /skafandru/?

Piraňa 3D (2010)

Děj (pokud se to tak dá nazvat) obsahuje tolik inteligence jako jikra americké, prehistorické parybky. Naštěstí zde nejde o psychologické drama z období 2. světové války, ale o klasické, hororové béčko plné krve, lekaček a utrhaných údů. Únavný a ničím nezajímavý začátek se znění v totální řežbu, do které zručně nacpal Aja vše, naco jsem celou dobu čekal (asi nejlepší scéna je zoufalý mladík, snažící se ujet na motorovém člunu). Závěrečná jatka jsou jedinou devizou filmu. Osobně musím zmínit to, že se jednalo o první 3D film, kdy mě 3D nevadilo a navíc jsem si ho užíval a i obyčejný skok do 3D vody byl příjemným pokoukáním.

Skrýš (2010)

Celkem originální psychothriller s povedeným obsazením /Julianne tyhle role prostě umí a herecký protějšek Jonathan má charisma na rozdávání/. Film nabírá tempo v prvních minutách a rozhodně neztrácí dech a ani přestřelený konec nekazí hustou a napínavou atmosféru. Jen ústřední myšlenka /malý SPOILER: kdo nevěří v boha, zemře dřív než by se nadál/ až přespříliš zavání náboženským fanatismem, ale kdyby nezaváněla, tak by ani nevznikl tenhle film.70%

Černá smrt (2010)

Film je natolik povedený, že jsem na vážkách dát plné hodnocení. Režisér Christopher Smith mě přesvědčil už Trianglem, že budování atmosféry, netradiční náměty a šokující zvraty mu nejsou cizí. Výborný scénář převrací téma náboženství, období morové epidemie a upalování čarodějnic tak nějak naruby. Vznikl tím film bez jediného kladného hrdiny /nevzpomínám si na nic podobného/, film s přesně padnoucí dobovou hudbou, téměř dokumentární kamerou a skvělým herectvím hlavního představitele. Jestli bude další kousek tohoto režiséra opět tak vychytaný, nezbyde mi, než ho zařadit mezi oblíbence.90%

Nezvratný osud 4 (2009)

Z tohoto tématu už nikdo nic nevyždíme. Proto bude každé další pokračování jen odvar prvního dílu, s více či méně vymazlenou smrtí jednotlivých postav.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

Ze zásady nehodnotím tv pořady a reality show, ale tohle si nenechám ujít. Je těžké nepoužít žádné sprosté slovo, ale pojmenovat minimálně 4 zůčastněné "hvězdy" zvířátky je urážka zvířátek. Je úplně jedno, jestli je to nahrané, nebo ne, ale výběr "mezinárodních star a celebrit" se absolutně vymknul kontrole a v podobě neřízené střely perlí. Nora Mojsejová, když vylije do lednice krém:"tak to utřete....to já nemožem, to musí ona(uklízečka)",když hodnotí večer přede všemi:"kvoli vám celý ďeň varím a jsem ztahaná ako hovado!",Agáta Hanychová chystá řízky:"máma by z toho udělala 152 řízků",chce,aby se jí neskutálel meloun:"ten meloun je divně šišatej, nechce stát",Iveta Bartošová, které večeři uvařili kamarádi a ona stojí v kuchyni a zapaluje si doutník:"já když vařím tak kouřím, nevadí to?"a když zjistí, že má všechny ráda:"Agátko, mám tě moc ráda a všechny vás mám moc ráda, je tu tolik andělské, krásné lásky a energie",Zuzana Belohorcová:"Sakra, zlomila som si nehet, ako buďem variť?",Vlasta Hájek na otázku co je lanýž:"no to je vodní šnek",Lída, žena z lidu:"dúfam, že zase nebudú k jídlu tie kravaty"(Lída myslela asi krevety) atd. Absolutní nářez, kdo neviděl, neuvěří!!! Jen šílené honoráře kazí dojem z téhle megaujeté show!

Domov šedých motýlů (2008)

I když film po první čtvrt hodině vypadá, že se nebude lišit od podobných filmů /temný ústav pro mladistvé, šikana, outsider v podobě nového příchozího, sadistický ředitel/, všechno je jinak. A to je dobře. Příběh má mnoho silných míst a vrcholí odhalením, co se vlastně Juhanovi v dětství stalo. Dobře vystavěné drama s parádní atmosférou a talent hlavního představitele udrží v očekávání a napětí až dokonce.

Sherlock Holmes (2009)

Guy boří mýty a fakta o Sherlocku Holmesovi. Sherlock Holmes už není takový, jak ho mají zažité generace diváků, přemýšlivý, decentní starší pán s dýmkou, kostkovaným kloboukem a houslemi. Guy z něj udělal mladšího, akčnějšího, mírně vyšinutého /či sjetého nebo zhuleného/, jeho koníčkem jsou ultimátní zápasy, housle používá jen na usměrnění letu much ve skleněném válci a dýmku k nasměrování kontrolovaného výbuchu. Že to nedává smysl? Asi ne, ale je to zábavné, s výborným střihem, zvukem, hudbou a krásnými exteriéry starého Londýna. Asi nejlepší jsou pasáže filmu, kdy SH objasňuje flashbacky jak, kdy a co vypátral. Škoda jen, že tvůrci dali přednost lesklému obalu, před nápaditějším obsahem. Určitě jsem se bavil a další díl v pohodě schroupnu. Jen chudák buldoček, kterému "nic nevadí".70%

Stmívání (2008)

Věřím, že pro omladinu kultovní a sexy sága o zamilovaných upírech,i když jsem nepochopil, kdo tam má být sexyidol /jestli ten Brandon Walsch,nebo velmi nevýrazná Kristen/, pro mě jen pohádka zpřístupněná pro co největší masy, která připomíná povedený a o dost brutálnější seriál HBO Pravá krev.