• Thriller

96 hodin (2008)

Krystalicky čistě natočený thriller o vysloužilém agentovi, který nebyl agentem jen tak pro nic za nic. Přímočaré dialogy bez zbytečných keců, přesně mířené rány na ohryzek, dobře mířené kulky a jednoduchý děj jsou plusy tohoto filmu. Jen zbytečně hollywoodská přestřelka na konci mírně ubrala na hodnocení.

Pokušení (2009)

Netradičně vystavěný thriller, kde nehraje hlavní roli akce, ale pozvolný, dobře vystavěný psychologický příběh trojúhelníku /žena - výborná Julianne More, její muž a šlapka/. Nečekaných zvratů není mnoho, ale těch pár stojí zato. A závěrečná spona ve vlasech dotahuje vše téměř do dokonalosti. Takových nenápadných filmů, o kterých se moc nemluví a nakonec mile překvapí je málo, a proto mám radost, když na nějaký narazím. Tohle je jeden z nich. 70%

Zběsilý útěk (2006)

Chaotická jízda, zmatená střihem i kamerou....aneb jak dostat do jedné noci úplně všechno (mafie, drogy, zbraně, domácí násilí, rasismus, pouto otec-syn, pasáky, děvky, korupce, hokej, úchyláky, masové vrahy dětí....), když každé téma z toho by stačilo na celovečerní film.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Bizarní smrt na začátku každého dílu spojuje jeden pohřební ústav a rodinku, která ho vlastní. Životní útrapy, nezdary a pokusy o hledání lásky, rodinných hodnot a smyslu života, to vše zabaleno do netradičního psychoobalu. Skvěle se prolínající deprese s černým humorem dává vyniknout všem postavám v seriálu. A naprosto geniálních 10 posledních minut závěrečného dílu poslední řady!

Princ z Persie: Písky času (2010)

Nevím proč, ale jakoby byla první část filmu začarovaná. Herci se jen rozehrávali, režisér v klidu popíjel kávičku někde v cateringu, kameraman zaostřoval, trikaři si zapomněli zapnout počítač a střihač usnul nad střihačským pultem. To vše ale snad jen proto, aby mohli začít fungovat a rozjet pořádnou akci v druhé půlce. Nuda to nebyla, ale celou dobu jsem si přál mít v ruce konzolový ovladač a hopsat a bojovat za Jakea. Příště si radši zahraju Prince of Persia: The Forgotten Sands , než koukat na Prince of Persie 2.

Cesta (2009)

Film s velkým F!! Tolik deprese, strachu a beznaděje do hodiny a půl může dostat jen skutečný mistr. Snad jsem celý film ani nedýchal. Příběh je přitom jednoduchý a dalo by se říct i nikterak zajímavý. Pro mě však absolutně dokonalý, napínavý, originální a nezapomenutelný. Viggo celý film s přehledem táhne a skvěle. Jen malinko škoda toho konce. Hodnotím zatím jako nejlepší film tohoto roku a zařazuji do své TOP 10. Tohle se mi bude dlouho přehrávat v hlavě.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Chápu, že sehnat peníze na film o reklamě a reklamní agentuře je hračka a asi proto jsme nebyli ušetřeni tohoto dílka. Ani nechci vědět, kdo v tom má všechno prsty. Film se snaží být "cool", není. Nevzpomenu si ani na jednu vtipnou nebo alspoň úsměvnou scénu. Ve chvíli, kdy by měl film gradovat a snažit se upoutat alspoň vydařenou pointou, když už ničím jiným, tak závěrečný "podraz" odbyde předáním několika papírových složek na chodbě hlavními aktéry a to celé za doprovodu nevydařené hudby, která doslova otavuje celý film. O hercích se zmiňovat nechci, protože není vůbec o čem. Líto mi je jen mé oblíbené Ivušky Janžurové, která jim nato kývla:( Za co hvězdičku dávám nevím. Snad pro toho, kdo zvedne českou komedii ze dna a český národ se bude mít zase čemu zasmát.

Bílá smrt (2009)

Kdo poslal tuhle křehotinku do takový zimy byl blázen. Dovedu si Kate Beckinsale představit v různých rolích, ale tohle jí opravdu nesedlo.A něco málo k ději. Do doby, než se najde první mrtvola na stanici na Antarktidě policistka pravděpodobně vyšetřovala pachatele ukradených konzerv guláše ze skladu. Jinak si nedokážu představit, co tam ta "Miss zmrzlé tričko" celý půlrok dělala. Už dlouho jsem neviděl film s tak děravým scénářem, kde se rádoby atraktivní prostředí zamrzlé stanice na Jižním pólu snaží marně dohnat co se dá. A ta jedna hvězda "Polárka" je za tu nechutnou zimu, co z tý hovadiny šla.

Pochyby (2008)

Nikdo nemůže být na pochybách, že hlavní představitelé jsou ve svém oboru jedničky. Nikdo nemůže být na pochybách, že se jedná o velmi povedené komorní drama, kde si člověk není jistý ani minutou. Przní kněz v podání skvělého Philipa Seymour Hofmana své ministranty? Podaří se to ředitelce církevní školy v podání skvělé Meryl Streep dokázat? Komu jsem věřil nevím, ale užíval jsem si to naplno.

Podivní (2010)

Skvělý! Po dlouhé době tu je parádní horor s realisticky uvažujícími a navíc symatickými hrdiny (šerif, jeho žena, jeho zástupce), s dějem, který se zbytečně nezdržuje zdlouhavým vysvětlováním a řešením problémů, které nastaly. Horor bez dementních, o 2 čísla menších, plavkách navlečených kozatých blondýn, pobíhajících po lese nebo starém domě. Horor bez ječících hysterek a samoúčelných lekaček, prostě bez všech těch klišovitých a milionkrát viděných scén. Tenhle horor šlape od první do poslední vteřiny. Je to absolutní jízda jako "prase" a nemám ani půl slova něco kritizovat. Lituju jen, že jsem na něj nezašel do kina.