Konkurs (1999)

Zdá se, že japonská a asijská tvorba vůbec je mi zatím pořád cizí. Tohle že má bejt horor? no, po první hodině čekání se dostaví druhá polovina plná zmatků a podivností a já začal věřit nápisu "bude to bolet" na obalu dvd. Ovšem jediné co mě bolelo byl pocit, že jsem ztrávil dvě hodiny sledováním něčeho, co mě během sledování nejdřív uspalo, pak naštvalo a nakonec vytočilo. Suma sumárum po filmu old boy další asijské zklamání. Škoda.

Casino Royale (2006)

Bond is back!Určitě nepřeženu když řeknu že jednadvacátý bond je malou revolucí. Campbell nám naservíroval luxusní thriller, který se s předchozíma dílama nedá srovnat. Už proto že je jednoznačně nejtemnější a samotný Bond tady není už tak ultra odolnej a dostává hoodně do těla. Samotnej hlavní záporák je slizoun největší. A tak můžu konstatovat že zde máme nejlepší díl od dob Moora (sry Brosnane).

Mláďata (1979)

Hodnocení neberte nijak kriticky, jenom jsem čekal něco naprosto jiného. V rámci žánru je to nadprůměrný horor a jak už jsme u Cronenberga zvyklý, je i pořádně nechutný a šokující. Ale na mě místama dost nudný.

Malá Miss Sunshine (2006)

Zas trochu jiná studie americké rodiny, která ale ukazuje její pravou tvář. Divák tak má konečně možnost vidět jak to u našich západních kamarádů chodí. Toto je opravdu nejlepší drama tohoto roku, budete brečet a budete se i smát protože humor zde neuvěřitelně funguje.

Utržený ze řetězu (2005)

Perfektní Jet Li ale především EXCELENTNÍ choreografie rvaček dělají z tohoto filmu akčňák první třídy. Spolupráce s Evropou je vidět na každém rohu( Besson znovu na výslunní?). Musim řici že jsem takovouhle jízdu fakt nečekal.

Den kobylek (1975)

Homer je fakt řízek, na jeho místě bych tomu fakanovi udělal to samý. Jinak vskutku kvalitní drama, ale horor je opravdu jenom ten konec.........

Let číslo 93 (2006)

Jde o opravdu nesmírně realistický film-dokument. Snad ještě nikdy před tím sem nebyl tak napnutej i když sem věděl jak to dopadne. Velký podíl na tom měla i ruční kamera tzn různé zmatené pohyby, rychlé přeskakování na různé postavy apod.

Maratónec (1976)

Tak tohle je síla vážení! Je zde menší podobnost s Nadaným žákem, ale možná se mi to jenom zdálo. Apt Pupil ovšem nemůže Maratónci konkurovat. To co zde předvádí Hoffman, Scheider a Olivier je víc než herectví. Připomenu snad zubařskou scénu a nejhrůznější otázku "Je to bezpečné?". Tohle už opravdu bohužel nikdy nikdo nenatočí, ani se tomuhle nepřiblíží.........

Tenkrát v Americe (1984)

Film z jiné planety. Nepochopíte ho napoprvé, napodruhé už budete řvát blahem. Sergio je Bůh Filmu.Over.

Beetlejuice (1988)

Pro mě po batmanovi(no. 1) a ospalý díře, nejlepší Burtonův movie!!