Stalker (1979)

Zatim asi nejpodivnější film co jsem kdy viděl. Nemůžu tvrdit že je to špatný dílo, už z toho důvodu že prostředí ve kterym se to točilo ve mě vyvolávalo takovej divnej pocit. Nicméně na poprvý sem to fakt nepochopil. A obávám se že ani napodruhý se situace nezmění. Existuje prostě jakási Zóna, ovšem to, před čím stalker varoval jsem prostě nepochopil. Co je to zlo? A proč nemohli jít stejnou cestou zpět? Nevim. Každopádně už vim kdo je to stalker, a až vyjde hra, jestli vůbec, tak se máme opravdu na co těšit............

Rio Bravo (1959)

Wayne jdi se zahrabat!! Tohle je nuda...NUDA vážení. Amíci sou asi nahlavu když tvrděj, že John Wayne je nejlepší westernovej hero. Mě opravdu nepřesvědčil.

Život je krásný (1997)

Bohužel se musim přiklonit k těm, kteří mají tento film za přeceňovaný. Benigniho humor mi polovinu filmu vůbec nesedl, přišel mi naprosto nevtipný až trapný. A jakmile se dostane děj do koncentračního tábora tak jeho humor nedával vůbec žádný smysl. A vůbec naivita celého filmu je příšerná.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knihu jako obvykle neznám, ale film se mi celkem líbil. Hlavně asi kvůli efektům, které jsou opravdu parádní. Jinak je to strašně střeštěná komedie, jako vždy, ne pro každého.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Po druhém shlédnutí musim potvrdit kvality tohoto westernu. The Bad: zlý, nekompromisní, když dostane zaplaceno vždy svojí práci dokončí. The Ugly: zákeřný padouch, který však nepostrádá smysl pro humor. The Good: ten, který si dovede vydělat peníze skvělou fintou, a take ten, který ví ve kterém hrobě je ukryto 200 000 zlatejch. Všichni tři by se nejraději postříleli, avšak touha po penězích je chtě nechtě drží v dobru. Tento dokonalý western, který Vás zatlačí do sedačky stejně jako to dokázal TnZ jistě patří mezi klenoty filmu. A takovou třešničkou na dortu je opět nezapomenutelná Morriconeho hudba. Prostě radost pohledět.

Silent Hill (2006)

29.06. 22:52 jsem přišel po 1. úspěšném remaku hry na světe! Jenom shrnu hlavní lákadla: proč byste na to měli jít?, děsivá, předěsivá atmosféra, brilantní těžká hudba. Nebejt trošku ujetýho konce tak dám plný hodnocení. Opravdu doporučuji!!

Od soumraku do úsvitu (1996)

Od Rodrigueze už nic lepšího než Desperado asi nikdy nevypadne, říkal jsem si po jeho Spy Kids sérii. Od soumraku do úsvitu je přesto celkem dobrej klon Pulp Fiction, ale jenom do první hodiny, která je fakt dobrá a drží se v nadprůměru díky spoustě hlášek a hlavně neskutečně brutálnímu Richiemu. Jenomže potom se to zvrhne v tupou a efektově hodně nedotaženou gore vyvražďovačkou. I zde se ale objevuje spousta pěknejch nápadů. Celkově vzato je to špatnej úpíří horor, ktere sráží mj. mizerný masky a triky. S čím jsem ale byl spokojenej maximálně byly bonusy na dvd, krom klasického film o filmu, v podobě tzv. "Hollywood goes to hell" jsou zde i dva videoklipy který mi osvěžily vzpomínky na dobu, kdy jsem byl nalepenej na MTV :-). Suma sumárum, film *** a bohatý obsah bonusů na dvd za *****.

Klub rváčů (1999)

Sakra a co je tohle? Totální výplach mozků všech generací najedný straně, a na druhý geniální "nevim co" a zároveň nejlepší Fincherův film. Sedim u televize a sleduju něco neuvěřitelnýho, tenhle film se mnou nomrálně manipuluje, dělá si se mnou co chce. Mám se rovnou objednat na nějakou terapii, hmm?? Fakt je ten, že tohle není pro každýho a doporučuji všem pustit si to několikrát. Tohle je pro mě dokonalá představa největší hrůzy. Nakonec kdo z nás by nechtěl ve svý čtvrti takovej malej Fight Club?

Pátek třináctého 3 (1982)

Opět solidní průměr. Od jedničky a dvojky prakticky k nerozeznání scénář, kterej by vymyslelo i malý dítě. Ovšem ta parádní brutalita a stísněnost tábora na mě působí stále velice dobře. Jason s hokejovou maskou je fakt nejlepší, akorát škoda že je zde opět chvíli vidět jeho obličej.

Zuřící býk (1980)

Když si vezmu, že De Niro byl natolik oddán této roli, že kvůli ní raději přibral cca 22kg než aby používal maskérských triků, musim prostě konstatovat že je to Pan Herec. Přesto si ale nechávám plné hodnocení na později, přeci jenom je lepší tohle vidět vícekrát. Ostatně jako všechny Scorseseho filmy.