Spartakus (1960)

„Ach prosím, zemři, miláčku.“ Tak tohle dořekla Varinia a v tom momentu jsem zkameněl úžasem. Zapomeňte na Alexandra, Achillea apod. Tenhle film má co říct i po více jak čtyřiceti letech a žádnej novodobej rádoby dějepisnej film ho nepřekoná(mám samozřejmě na mysli ty perly, kterýma nás poslední dobou "obohacujou" věhlasní režizéři jako Stone či Petersen). Kubrick chtěl z herců dostat maximum a je to vidět, naprosto dokonálé charaktery vedle Spartaka taky Crassuse či Gracchuse. Akorát byla podle mě zbytečná ta cenzura, a to nejen kvůli homosexualitě Crassa....( měli by vidět dnešní filmy......)

Hostel (2005)

Jeden bodík za celkem dobře navozenou atmosféru, jinak fakt slabota.

Velký útěk (1963)

Jo jo tenhle film je lahůdka, nicméně se mi moc nelíbila ta první hodina. Vůbec se mi nezdálo že by se němci chovali tak přívětivě ke svým nepřátelům. Byli takový hrozně tolerantní apod. a to mi k ním moc nesedí. Naštěstí zbytek filmu to jsou cca dvě hodiny je parádní a osobně mě trochu mrzelo že chytili zrovna *******.

Lovec jelenů (1978)

Na prvním místě u mě stále vede (asi) nepřekonatelná olověná vesta. I když tady se to moc nedá srovnat, výlet do Vietnamu se koná v určité části filmu a právě tady se mi jedna věc nelíbila, a sice přechod mezi svatbou a onou válkou ve vietnamu. Jinak ale krásnej film s dojemnou hlavní hudbou.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Suproidní gangsterka, která má snad všechny proporce dobrýho filmu.........no a ten soundtrack, ten je na tom to nejlepší.

Sloní muž (1980)

Nejkrásnější a nejdojemnější film který sem kdy viděl. Jsou zde vylíčeny snad všechny lidské charaktery. Od Pana Lynche sem zatim nic jiného neviděl, a rozhodně u toho nechci zůstat. Bravo!!

Ruka zabiják (1999)

Co na to říct, snad jen že tak dobře sem se už dlouho nenasmál. Titul horor k tomu moc nesedí, zato komedie je to stoprocentní. Scéna kdy si Antonův kámoš zalepuje krk izolepou protože mu z něj jelo rozkousaný maso byla fakt boží.

3000 mil na útěku (2001)

Milé překvapení, nic jiného mě momentálně nenapadá. Hvězdné herecké obsazení, skvělej příběh při kterým sem se ani na chvili nenudil a to bylo kolem půlnoci. A navíc celkem sranda.

Sám doma a bohatý (1994)

No jo, je to strašná kravina, ale kdo z nás by nechtěl bejt takhle zazobanej :)