• Pohádka

Svatby v Benátkách (2014) (seriál) odpad!

Původně jsem psala něco o tom, že nebudu pokrytec a nedám odpad, že se dá u toho alespoň v klidu vyžehlit. Ale po pár dílech druhé řady jsem zhodnotila, že už ani žehlit se u toho nedá, protože je to totální sračka na úplně stejné úrovni jako většina českých novodobých seriálů. Tenhle seriál totiž naprosto přesně reflektuje, když scénář dělá někdo naprosto bez fantazie. Furt dokolečka stejný hovna a ještě k tomu už dotyčný nevěděl coby.....

Na sv. Valentýna (2010) odpad!

Nudnější plitkej film jsem dlouho neviděla. Srovnávat s čímkoliv by byl hřích. A jiskření mezi protagonisty nulové.

Přestupný rok (2010)

Asi jsem změkla, ale pro mě celkem příjemný film. Neurazí, nenadchne. Irsko nádhera, Amy Adams je mimořádně pro mě ta slabší z páru, ale jinak žádná tragédie. Sice od začátku vám je všechno jasné a předvídatelné, ale bez zbytečného patosu. Takže když máte dámy momentální slabost a chcete si pustit nějaký romantický filmek, který příjemně plyne a vy u toho nemusíte nijak moc přemýšlet, tohle může být jedna z voleb. Se 60% nelze jinak než souhlasit.

Stoker (2013)

Upřímně vlastně vůbec nevím, jaký dojem si z filmu odnáším. Nepatřím mezi skalní fanoušky artových filmů, ale rozhodně jsem se, na rozdíl od kolegů komentujících výše, nenudila. Chvílemi byl vzrušující ten erotický náboj mezi mladičkou, depresivní a hodně weird Indiou a naprosto narušeným a ledově klidným strýcem Charliem, kdy jste jednu chvíli měli pocit, že ho na místě odpráskne a za pár minut na to, že si to s nim rozdá, a na druhou stranu se vám chtělo až vrhnout z toho, jak zvrácený to celý vlastně bylo. Rozhodně člověk nemůže opomenout velmi dobré herecké výkony. Že je Nicole Kidman dobrá herečka asi zdůrazňovat nemusím, ale nejvíc mě odzbrojila hlavní dvojička Wasikowska - Goode. Je pravda, že na mě Wasikowska působí depresivně už od pohledu a pamatuji si už díky její Janě Eyrové, kde už tam na mě nedělala dojem typické romantické hrdinky. Gooda jsem do té doby znala jen díky béčkovému filmu pro nedělní deštivé odpoledne, který jsem viděla v televizi o pár hodin před tím, a kde jeho herecký ve mně nenechal žádné stopy, takže jsem si ho zaškatulkovala hned do sekce béčkoví herci a o to větší překvapení pak bylo, když mě dostal naprosto přesvědčivým a věrohodným vyobrazením psychopata a škůdce, který se nebojí odstranit i vlastní rodinu. Když jsem si zde přečetla, že scénář napsal Wentworth Miller, kterého většina populace zná jako Michaela Scofielda, tak jsem byla poměrně šokována, jak zajímavý a dobře zpracovaný ten scénář byl. Jediné, co bych o trochu víc propracovala, by byla vlastně příčina té Charlieho psychopacie. Samozřejmě se tam objevuje flashback z dětství, kde zabil svého malého brášku, ale to ještě neukazuje podnět nebo důvod k jeho deviantnímu chování. A ještě jednu věc jsem si zcela neobjasnila, a to úzké propojení mezi hlavními protagonisty. Proč byl Charlie tak posedlý Indiou a proč jí vlastně psal ty dopisy a získal tu obsesi jí?! Rozhodně tenhle snímek není klasické mainsteamové americké movie, na které byste šli do kina a křoupali byste u toho popcorn a podle mě posunuje americkou kinematografii trošku jiným směrem. Nechápu hodnocení odpad, to se mně zdá hodně přemrštěné srovnávat takový film například do stejné řady jako Troškovy filmy, ale jistě to možná svědčí o tom, že česká filmová kultura je holt jinde. Proti gustu, žádný dišputát. Škoda, že film má průměrné hodnocení, protože ho to hází do stejného pytle s naprosto bezvýznamnými a tuctovými americkými bijáky, které vás naprosto odpuzují svou bezduchostí a trochu to snižuje zase snahu vyhnout se té klasické americké popkultuře. Za mě klidně 75%+. komentář POMO: podle mě ten film a především postavy samotné měly působit naprosto bez emocí a chladně, takže to svůj účel splnilo naprosto brilantně:)

Hon za svobodou (2004)

Jako každá ženská mám ráda romantické komedie, ale už jsem doslova zhnusená z těchhle americkejch béčkáren! Mě by zajímalo, jestli mají jednoho univerzálního scénáristu, který má na svědomí všechny tyhle filmy, protože jsou jak přes kopírák. Jednu hvězdičku dávám aspoň za to, že umí vybrat celkem pohledného herce do hlavní role. Tím to pro mě končí.

Vyšší princip (1960)

Začnu trochu ze široka. Když jsem hned v prvních záběrech viděla Hradec Králové, tak jsem byla překvapená, že se to natáčelo právě tam. Vzhledem k tomu, že žiji od narození v "Saloně republiky", tak mě pohladilo na duši vidět své rodiště v době, kdy jsem byla ještě dávno na houbách. K filmu samotnému....ze všeho nejdřív musím vyzdvihnout geniální výkon Františka Smolíka, kterého znám spíše z rolí těch prudilů a morousů, ale v téhle poloze jsem ho ještě neviděla a ohromně se mně jeho výkon líbil. Jeho idealismus ohledně morálních hodnot lidí a až zřejmá naivita ho dovedou nakonec k zjištění, že žádný vyšší princip morální neexistuje. To tklivé a atypické téma ruku v ruce snad s nejcitlivější dobou našich dějin tvoří dohromady skvost české kinematografie. Líbila se mě kamera, nezapomenutelné výkony legend jako Smolík, Záhorský či Lukavský, ale překvapivě dobře jim sekundujíc začínající herci Brejchová, Kostka, Mistrík. A právě je mně líto, že poslední zmiňovaný nám nestačil ukázat více z jeho umu. Ivan Mistrík mě zaujal už ve Weissově Romeu, Julii a tmě a tady mně jeho výkon utvrdil v tom, jaký talent to byl. Netřeba komentovat zvěrstva, která se děla za války, to už asi všichni víme a to není přesně to, na co chtěl Drda s Krejčíkem upozornit. Důležitá je amorálnost, pokryteckost a bezskrupulóznost společnosti. Nejvíc mě nadzvedla mandle scéna, kdy Smolík přišel k veliteli gestapa domů, aby orodoval za své studenty a vyruší je malý synek velitele, aby svému otci ukázal zlatou rybku a on mu odvětí, že by neměl trápit to zvíře. S vědomím toho, že pár minut před tím, plánoval zastřelení několika lidí na náměstí s ledovým klidem, se mně dělalo prostě a jednoduše šoufl. Ale koneckonců to, co mě nejvíce pobuřovalo v celém filmu nebylo chování nacistických pohlavárů, ale přístup české společnosti a zbabělost. Samozřejmě do tohohle hodnocení se nechci pouštět, protože strach o svůj život a život rodiny a blízkých zatemňoval lidskou mysl. Myslím, že takovéhle filmy, ač nemusí být dokonalé svým zpracováním, tak svým posláním a významem musí být neustále připomínaný mladým generacím.

Rady ptáka Loskutáka (2001) (pořad) odpad!

Přesně tohle odráží českou kulturu. Pořad jede už asi 13 let a mě by zajímalo, co do něj furt dávají.

Vítejte doma! (2003) (pořad) odpad!

Některý ty proměny nejsou zlý, ale proč to natáčet? Jó proto, aby z toho byla nekoukatelná americká sračka, kdy všichni furt řvou a říkají své dojemné příběhy, jak nemají ani na rohlík. Ten hlavní afektovanej buzik mě na tom rozčiluje jednoznačně nejvíc. Zlatý Jak se staví sen !

Hvězdná brána (1997) (seriál) odpad!

Nebudu dávat pokrytecky hvězdičku jen proto, abych nevypadala jako debil. Každý máme nějaký úlet na opačných pólech hodnocení, a tohle je ten můj. Nevydržím u toho sedět ani minutu.