Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

No opravdu je to jako z jiné planety. Nad něčím se člověk pousměje a nad něčím zakroutí hlavou. Hlavě Menzel mi v tomto filmu vůbec neseděl.

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimi se vrátil k žánru, který mu pomohl ke slávě. DMTH jasně ční nad všemy těmy pseudohorory pro mladé a nejen ty, co dneska sere kdejaké studio. Být tak každý horor takový jako DMTH tak srdce fanouška plesá. Na druhou stranu pozorný divák pozná jasné citace na dřívější opusy EVIL DEAD a také podstatné nudné pasáže. Osobně mi je jedno co vše musí dělat hrdinka ve svém životě. Návštěva rodičů by přišla zbytečná. Nemluvě o neokoukané a pro mě nevýrazné hlavní hrdince. Normálně jsem jí i přál, aby shnila v pekle! Nejlepší scény z celého filmu > první návštěva démona doma,vymítání a hřbitov. Rozhodně však nečekejte úplný návrat ke kořenům. Málo krve, málo bubáků (jen jeden!) a žádný ASH! Každopádně jsem tento rok zatím neviděl lepší horor. Hail to the King baby!

Stalingrad (1993)

Druhá světová válka měla svůj velký mezník. Tím byl Stalingrad a Němci tam dostali pořádně na zadek. Tento film ukazuje válku z pohledu Němců. Přirovnal bych to k Ponorce na souši.

Stalo se (2008)

Tak celkem by se to dalo brát jako navrát mistra napětí. Začátek je výborný. Lide se zabíjejí, padají ze střech a je tu strach. Skutečně vás to drží v napětí a sledujete zda to bude i jinde. Lidé utíkají z měst a má to výbornou apokalyptickou atmosféru. Tak , že by ten Ind se vratil? Ehm proč to kazí tak nesourodí pár jako je Wahlberg a těžce neuvěřitelná a toporná Deschanel? Wahlberg dejme tomu , toho učitela mu věřím a ve chvíli kdy přemyšlí co to vše zpusobilo je opravdu napínavý. Ale Deschanel tam je jedině , aby to mělo nějaké emoce. Proč? Vyškrnout a celé to nechat na Wahlbergovi! Tlupa lidí se domluví , že radši pujdou pěšky. Klasická vyvraždovačka , ale v jiném smyslu. To se Nightovi povedlo. Trava se hybe a lide umírají. Uprk před trávou! Film tedy má pořád sílu. Jenže pak příjde na řadu starý opuštěný dům se starou ženou a celý film se změní rychleji než stačíme vyslovit "M. Night Shyamalan". Byt se pořád Night snaží a straší nas tím domem. Tak proč taková limonáda na konci? Proč ten dům? Má něco naznačovat? Kdyby jen Night už tolik nedaval na ty tradiční ubulený témata jako rodina a laska. Škoda , ženebyl po celou dobu napínavý a temný. Ke konci tomu chybí štáva , snad je vidět , že už napady jsou pryč. Každy jeho film má vždy něco symbolizovat. Možná lepší scénař na konci a lepší herci by ten film vytahlo nahoru. Návrat by tu byl , jen ten konec né tolik americký příště. Dálo se z toho vymačkat více. Ale co , STALO SE.

Stan Helsing (2009)

Jak již jeden člověk poznamenal "Je to lepší než Epic Movie a Disaster Movie" no jenže se to nevyrovná parodiím z let 90.let, protože na to nemá známější herce, neokoukané gagy a hlavně více peněz. Stan Helsing je Direct-to-DVD záležitost pro spíše zanícené fandy žánru horor. Tak jsem to cítil a z popisu i čekal. Hlavní hrdina (celkem sympaťák ze seriálu Deník zasloužilé matky) je na halloween (nečekaně!) poslán s partou lidí doručit video do zapadlého městečka, které je prokleté. Fuck yeah! Tohle by minimálně už jen z popisu mohlo těžit mraky gagů,hlašek a citací z hororů. Akorát tvůrci viděli leda kupu dnešních sraček. Evidetně neměli tvůrci na licence a tak jsou horor-heroes zprznění až hanba. Z pinheada je těžítko na tužky,freddy je hip hoper,jason žid no a z chuckieho mi bylo trapně ještě více. Vtipné je to také pomálu a usměv vyloudíte jedině při pohledu na kalhotky hrdinek (evidetně vědí jak schovat nehumor) anebo při scéně Leslieho Nielsena. Ač je mu xx let tak má charisma a jeho koutek úst vytvoří více humoru než má celý film dohromady. Na druhou stranu mi ten film celkem utekl sice mi během koukání bylo dost trapně, ale zase narozdil od jiných pseudoparodií nemá tolik fekálního humoru a nepusobí stylem "za každou cenu zhnusit a schodit". Pokud vemu v poslední době tu haldu hnoje tak je Stan Helsing ještě řídkým ho*nem oproti fekální jímce X-Movie. Tu jednu hvězdičku si zaslouží, ale já za tu sexy bloncku dám ještě jednu. No a pobavilo mě jak hrdina měl na sobě tričko Bruce Campbell For President 2006. To bych si hned pořídil :)

Stargate: Infinity (2002) (seriál)

* To protože mám SG rád , jinak bych toto poslal do odpadu. Celé priserne hnusne,trapné a chaotické, že dikyORI už nejsou další dily. Nedoporucuju fandum SG, fandům animovaných věcí a fandům co mají IQ větší než angrešt. Radil bych tvurcum zakopat vsechny originaly i kopie pod zem , jako tomu bylo se šapa áji!

Starman (1984)

Hodně neobvyklý Carpenter a i přesto je na co dívat.

Starostliví medvídci (1985)

Jako malý jsem měl ty plyšáky rád. A navrch každý má jiné znamení na bříšku. Tomuto se dnes už nic nevyrovná.

Starsky & Hutch (2004)

Nádherná retro zábavná podívaná, kterou si Wilson a Stillen neskutečně užívají.