Vřískot 4 (2011)

Brzděte lidi ty hlasy jak je to druhý nejlepší Vřískot! To jste asi neviděli nic jiného než první film, protože mě dvojka opravdu bavila a trojka měla i smysl. Jak mám hodnotit čtvrtý a dle hlasů první díl z nové série? Pohledem té staré? Pohledem nové? Či pohledem nezaujatého diváka? Výsledek bude stejný! Ač se Craven snaží o něco nového či o reboot, tak se nevyhne (vy)kradení sebe sama. Nejhorší faktem je, že kromě hlavní "svaté" trojice (Capmbell,Cox, Arquette) nenabídne nikoho jiného. Zbytek postav je vám od začátku ukradená a tudíž je vám jedno kdo a jak umře. Z tohoto pohledu jsou pak vraždy opravdu jen jakousi zvrhlou bezmyšlenkovitou zabijačkou. Alternativní konec?! Co tento díl vnáší do univerza série? Nic!? V začátku byla zmíněna jiná hororová série a konkrétně díl SAW 4. Dost podobností by tam bylo také (i to, že se tam postavy chovaly hloupě). P.S.: Bohužel jsem se na tento díl docela těšil narozdíl od kolegy Slashera.

Na doraz (2010)

Čtyřhvězdičková zábava jak se patří! Ono se to povídá, když jsou pod tím podepsáni lidé co dělali komedie jako Pařba v Las Vegas, Mládí v trapu či Road Trip. Z toho posledního si vzali motiv jízdy napříč státem za svojí milovanou a z toho prvního jednoho z hlavních představitelů. Přidejte k tomu bezchybného Downeho jr. a máte ústřední dvojku, které to šlape jak švýcarské hodinky. Nikdy byste neřekli, že v žánru road comedy movie může ještě někdo zabodovat s nečím novějším. Onanující pes mi bude v hlavě vězet ještě dlouho!

Fotři jsou lotři (2010)

Třetí díl Fotrů mě nezklamal, ale také nenadchl. Jsem rád, že se vrátilo špiclování Geylorda, ale opravdu prdění má spasit komedii? Na trojce je opravdu vidět jak se dělala jen tak. Nemá nosnou linii > jednička měla seznámení, dvojka dvě rodiny. Trojka se tak ani nesnaží být něčím jiným než jako přidavek mise k počítačové hře. Btw. google má pěknou reklamu

Gulliverovy cesty (2010)

Průměr a opět stejné jako u Roku jedna. Co nekomedii* drží jsou neparadoxně** vedlejší postavy. Chris "IT CROWD"O' Dowd je jako arcipadouch skvělý a ten mě opravdu bavil. Osobně mě však udivuje proč Jack Black hraje stejnou postavu už asi 10 let. Osobně bych od něho čekal už něco jiného než zase rockovou nulu***. A ted k těm hvězdám> * - komedie má bavit ano, ale nečekejte řachandu ale jen dobrodružnou cestu k liliputům s nadhledem **> Jack Black mi už začíná mimo rockové komedie slušně vadit, protože vždy takový film zachraňují vedlejší postavy! *** - je také celé hodnocení. Na filmu je sice vidět plno peněz, ale třeba příběh na ostrově obrů se úplně odflákl a u liliputů se vymyslelo plno hloupých věcí (jako druhá strana co valčí, přetavení celého města na NY). Nenudil jsem se (překvapivě), ale také si nemyslím, že bych si film pustil znovu.

Zvoník u Matky Boží (1956)

Anthony Quinn k nepoznání a Gina Lollobrigida bych v tu dobu poznat chtěl.

Černá smrt (2010)

V začátku to chce zmínit, že film rozhodně neměl velký rozpočet i tak je tento film daleko lepší ve všech ohledech oproti mírně příbuznému Season of Witch s Perlmanem a Cagem. Tým žoldáků se má vydat spolu s mnichem na výpravu za čarodějnicí/necromantem, kde pak konec nevěští nic dobrého. Místy brutální (sekání hlav, trhání rukou), špinavé a rozhodně né optimistické. Středověk jak se patří a sluší na evropské poměry.

Red (2010)

Příjemné a pohodové bylo mé sledování této důchodcovské týmovky. Každý si svou roličku užil a např. John Malkovich pro mě bude vždy naprostým magorem. Helen Mirren to i ve zralém věku sekne a Willis by mi mohl hrát i z postele a přesto by utáhl celý film. Zábava, akce a romantika v odlehčeném duchu ve stylu staré školy. Rok 2010 tak potvrdil status OLD SCHOOL!

Columbo - Podivní spojenci (1995) (epizoda)

Spojení Columba s mafii vygraduje ke skvělému finále a doznání vraha. Hlavně si nedávejte škeble!

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Třetí Narnie mě bavila. Nečekal jsem nic a dostal víc. Výměna hlavních hrdinů je sympatická. Doufám, že se povede další díl stejně jako tento.