Neznámý (2011)

Dr.Martin Harris alias moderní Dr.Richard Gimble, který běhá po zimním Berlíně a zjišťuje kdo je. Zajímavý zvrat a navrch uvěřitelné akční scény. Mínusem bych dal snad jen až moc přehnaně trhaná kamera. Rozhodně jsem se bavil a Neeson mě po 96 hodinách bavil další dvě hodiny v Unknow!

Hájili jsme hrad (1969)

V 60. a 70.letech se válečné filmy točili s výborným obsazením a většinou šlo o opravdu kvalitní snímky. Tento je dalším příkladem.

Čmuchalky (1999)

Bohužel jsem film nestihl celý (Nova Cinema), takže je hodnocení jen za tu část filmu. Dobře obsazená komedie na pozadí aféry Wattersgate. Nečekejte žádné fekální vtipy! Mladičká Kirsten Dunst je sladká!

Joe kontra sopka (1990)

Mladý Hanks a Ryan (opravdu vypadají mladě) v romantické komedii, která neurazí ani nenadchne. Ideál na nedělní dopoledne, kdy se člověk probere po kocovině a než z něho vyběhá alkohol může jen tupě zírat na čarobednu.

Alenka v říši divů (1951)

Podle mě nejlepší zpracování Disneyovské pohádky na motivy Lewise Carolla. Naprosto to i po 60 letech poráží kdejaké 3D umělotiny (můj názor).

Správci osudu (2011)

Běhající Mat Damon, na kterého nabalili hubený scénář. Samotná myšlenka filmu je zajímavá. Existence či postavy sledují osudy lidstva. Pokud někdo sejde z jejich vytýčené cesty, bude navedený zpět. Film však není příběhem o těchto správcích. Celé je to klasické romantické téma o hledání osudové lásky. Tím se film, kde první půlka začla dýchat, pak její druhá (akčnější) lapá po dechu těžce (paradoxně), nestane nijak originálním a ani překvapivým.

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Po více dílech a celkově 2.sériích mohu hodnotit seriál. Warehouse 13 má své mouchy a také není dokonalý seriál. Jenže mě začlo postupně více bavit a např. postava Allison Scagliotti se mi začla sakra líbít. Zábavná sci-fi série, kde se nemusí moc přemýšlet a jsou tam samé artefakty. Syfy opět dokazuje sílu.

Jsem číslo čtyři (2011)

Hodně blbý film, kde je všechno blbě. Casting je blbý (Olyphant se snaží jako jediný něco uhrát), scénář je blbý, akce je blbá a ve výsledku jsou blbý i diváci. Blbý mix Smalville(režisér tento seriál i točil) a filmu Starman. Celý mi to připomnělo film LEGIE (ta kravina s akčním archandělem). Béčkový námět, vyvolení, zlý bubáci a konec by skoro nachlup stejný. Jo a už jsem psal, že je film BLBÝ?!

Všemocný (2011)

Mazlení s kamerou - pro mě uvěřitelný Bradley Cooper - De Niro ve vedlejší roli - a svým způsobem život vyčuraného hajzlíka, který bych moc chtěl taky!...až se bude vyrábět NZT, tak se přihlásím jako tester!

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Třetí nejlepší piráti a lehce se to otře i číslo 2 a to se ve filmu (spoiler) neodehraje ani jedna námořní bitva (!!!). Jen škoda nevyužití potenciálu Černovouse. Paradoxně Barbossa má větší charisma a dřevěnou nohu než-li on. Kvituji výměnu ploché Keiry za Penelopku. /Viděno 2D s titulky (doporučuji)/