Walk the Line (2005)

Herecké duo Phoenix - Witherspoon je radost pozorovat i poslouchat. Toho Oskara bych dal i Phoenixovi. Cash je tak u něho naprostým vtělením. P.S.: Díky tomuto filmu jsem si oblíbil jeho muziku.

Finanční krize (2010)

Tento dokument má velkou přednost, že mu porozumí i obyčejný hejhula z český vesnice. Nemusíte být velký ekonom a přesto pochopíte, že banky a finanční mafie z Wall Street má svět v ruce. Je to hnus vidět i v tuto chvíli tyto zločince jak se nadtřásají v drahých oblecích jakoby nic. Btw. pokud chcete zabavněji pojatý dokument o stejné věci pak doporučuji Kapitalismus s láskou od Michaela Moora. Jeho lepení policejní pásky místa zločina kolem Wall Street pobaví, ale i zamrzí, že to udělal jen on.

Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích (2010)

Myšlenka paralelního vesmíru s antihrdinama je skvělá. Bavilo by mě sledovat více filmů s opakem hrdinů a zloduchů jaké známe. Velká škoda, že z paralelní JL zbyde jen Lex Luthor (má cool oblek). Opět se mi potvrzuje, že postava Batmana je v posledních animovaných filmech od DC zbytečně mimo hru, protože pokaždé zachraňuje všechny a všechno.

TRON: Legacy 3D (2010)

Audiovizuální bomba! Lituji, že jsem to nestihl vidět v kině 3D. Tenhle film je opravdu vymazlený pro oči i uši. Na vizuálu si dali všichni hodně záležet a tak vše vypadá neskutečně - doporučuji to vidět v HD či na HD sestavě. Soundtrack od Daft Punk je neskutečná záležitost - pozn. zahráli si i ve filmu > scéna v digitálním baru. Bohužel film je už o něco chudý na hlavní myšlence a ději. Syn najde ztraceného otce - klišé. Otec je vyhnán na okraj svého výtvoru - dalo se více ukázat a vysvětlovat než "Toto je Clue". Pak se všichni vydají do portálu - čekané. Tohle by chtělo minimálně ještě jeden film, kde by se vše vysvětlilo. Takto mi to celé připadalo jako vše od APPLE > vše je krásný,cool,čistý - bez ducha. P.S.: Počítačově vytvořený Bridges mi celou dobu neseděl.

Anna proletářka (1952) odpad!

Se Sovětským svazem přišla bída na Zem!

Zelená je tráva (2005)

Typická americká rodinně sportovní "komedie". Jen mi moc Ferrell neseděl a ba co více ani ten tým sympatie nevymáčkl. Opět klasické klišé > outsideři a lůzři dokazují všem, že tým dokáže cokoli...provařenější už to víc nemohlo!

Horší už to nebude (2006)

Hodně moc zajímavý a místy originální film. Od začátku do konce jsem dýchal pro hlavního hrdinu a tu Maggie G. mu závidím.

Za plotem (2006)

Naspeedovaná veverka jasně poráží jinou veverku z Doby ledové. Hodně povedený animáček :)