Moje krásná čarodějka (2005)

Nefunkční chemie mezi hlavní dvojicí je do očí bijící. Ke všemu asi nikdo moc nepochopil co mají hrát.

Já, padouch (2010)

Pokud by se film dal směrem jako v jeho začátku - souboje mezi zloduchy o přízeň zlobanky na zlopůjčku na megazloplán - byl by to rozhodně jeden z nejzábavnějších animáků minulého roku. Jenže to by to neměla být Amerika! Otravnější trojici postav jsem dlouho neviděl. Nezáchrání to ani vcelku zábavní pomocníci ani povedený dabing Jirky Lábuse. Velká škoda promarněné prvních 20 minut filmu.

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Stále se bavím britsko-královsky! Byť se už některé fory ohrávají je Austin Powers 2 vydařená parodie Bondovek. V menší roli Will Ferrell a k tomu sexy Heather Graham! Mini-me rulezzz

Austin Powers: Špionátor (1997)

Celou sérii Austin Powers mám opravdu rád. Je to dáno tím, že mě Bondovky opravdu baví a rád se na ně dívám (všech 20). Parodování hlavně klasických Bondovek a následné převážně audiovizuální vtípy M.M. opravdu na mě zapůsobily. Nezlobte se na mě, ale dr.Zloun je k sežřání!

Megamysl (2010)

Nejzábavnější animák minulého roku! TOY STORY je jiná liga (a celý Pixar). Pokud však hledáte opravdu zábavný animák - máte tu Megamysl! Vynikající animace, skvělý soundtrack, parodování heroes movies a hlavně nejsympatičtějšího záporaka od dob Gargamela! Já chci také Černou Mambu!!!!

Orel Deváté legie (2011)

Béčkové fantasy, které mě příjemně překvapilo. Hlavní hrdina byl sympatický a jeho přítel/otrok, pak dal vzpomenout na žánr buddy movie. Musím rozhodně říct, že i přes menší rozpočet je zde "za malo peněz hodně muziky". Hudba skvělá, atmosféra také a k tomu vyborná poslední půlka. Mít to více peněz a více krve -> kácím se k zemi a žehnám Bohům za ty dary!

Centurion (2010)

Marshall u mě od Psí vojáků stoupal a rád jsem čekal na jeho další film. Centurion má zajímavý nápad a trailer sliboval fantasy řežbu. Po konci filmu mám však v puse hořkou pachuť. Nemohu si pomoct, ale film je ke konci totálně zprasen. Dokonce i je škoda, že film nebyl tolik brutální a krvavý (jak by si každý přál). Co se týče samotného děje, pak se objevují díry velikosti mexického dolaru. Ke všemu vám začne připadat, že film má snad 3 hodiny a to má jen polovinu toho. Pokud bych to měl rovnat s EAGLE, pak by jasně vyhrál orel. Důvod je jasný: EAGLE si na nic nehraje a jede si rovinu béčkového fantasy (má i sympatičtějšího hrdinu), CENTURION si hraje na něco více (snad i vážněji) a tak vnáší do příběhu více než je škoda. K tomu konci: druhou půlku sledujeme hru na lovení lidí a pak se to vše odbude minutovou vřavou?! Přidejme k tomu ještě asi polovinu zbytečného týmu římských expendables.

Thor (2011)

[Viděno 2D]...Jedno překvapení vedle druhého se koná s filmem THOR. 1) Film jde u nás dabovaný (tím u mě ztratil jednu hvězdu, byť dabing se tu a tam podařil). 2) Celé 2 hodiny jsem se nenudil a naopak přál bych si další minuty. 3) Představitel THORa Chris Hemsworth mě naprosto přesvědčil, LOKI Tom Hiddleston také, ODIN od Sira Hanniballa Lectera měl své charisma a Natálka Portmanová byla grupie k sežrání. 3) Branagh udělal THORA vážného (Asgard) , ale i zábavného (Midgard - Země). 4) Cameo Hawkeye potěšilo, ale čekal jsem více z ukázání příštího hrdiny či Avengers. 5) Ve 2D mě efekty přišly povedené - konverze do 3D zcela ignoruji! - Ve výsledku jsou to poctivé 4/5 a nebýt toho dabingu dostal by THOR ihned 4,5/5 možná i plnou palbu (po dalším vidění se uvidí). Každopádně MARVEL jasně dokazuje jak mají vypadat komiksové adaptace. THOR WILL BACK IN AVENGERS!

Světová invaze (2011)

Bum, prásk, ratatata, emzák, fujky, bum, prásk, Amerika je nejlepší, bum, prásk, emzák..... Tak takhle by se dal popsat film Světová invaze. Od začátku jsem věděl do čeho jdu a dostal jsem pořádnou porci popkornu do pusy. Točit tohle němci jako Emmerich či Peterson, tak je tam dvakrát tolik vlajek a patosu. Tady se to ještě drží u zdi. Jinak příběh žádný překvapení nenabízí. Přiletí emzáci a chtějí smazat lidstvo (po kolikáte?), protože tu máme velké zdroje (po kolikáte?) vody (tak to by si s emzáky ze Znamení nerozumněli). Bylo to napínavé, parta vojáků je sympatická a emzáci pěkně hnusní. K tomu krásně zničené LA. Bavil jsem se náramně a ti kdo v tom hledají nějaké psychologické vsuvky by neměli na tento film chodit! Asi nejlepší film o mimozemské invazi po Dni nezávislosti!