Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Úžasné a niečo neopakovateľné pre mňa lepší film nebol a trúfam si aj povedať ,že nebude. Úžasne poetický film o smutnom osude z väzenského prostredia. Niečo neskutočné a týchto 142minút je luxusné predstavenie. Film nemá ani jednu malú chybičku. Pri žiadnej scéne si nemôžete povedať "tak toto môže byť len vo filme" NIE celá táto poetická dráma je premyslená do poslednej bodky. Úžasné !!

Mistři hazardu (2005)

Myslím ,že veľmi slušný film.Nahánačky spravené famózne,najlepšia bola jednoznačne naháňačka po meste.Seann William Scott sa do takýchto filmov proste hodí neviem si tam predstaviť nikoho iného ako zrovna jeho. Johhny Knoxville a jeho typické uletené správanie ani hrať nemusel a trúfam si povedať ,že v niektorých scénach ani nemal svojho kaskadéra.Inak film taká veľmi príjemná pohodička. Jediné čo ma možno trochu sklamalo a preto som ani nedal 5hviezdičiek bola jazda na dvoch kolesách ,to sa už nenosí ani v bčkových filmoch,ale zase naopak ma veľmi príjemne potešila Jessica Simpson ktorá je po celý film neskutočne prekrásna.Jediná škoda ,že v tom filme nebola vo viacerých scénach lebo moc sa na plátne neukázala.A samozrejme by sme nemali zabudnúť na zvuk týchto starých amerických áut ktorý sa vo filme naozaj podaril . Toť vše asi. :)

40 let panic (2005)

Táto komédia je veľmi príjemná a pekná oddychovka.Veľa krát som sa pousmial ale bohužial nie zasmial..Veľmi dobrý výkon od hlavného doposiaľ neznámeho herca Steva Carella.Dve scény z tohto filmu si budem určite ešte dlho pametať , scéna s depilovaním vosku je neskutočne zábavná a tá malá japonka ten smiech ani hrať nemusela :D a druhá scéna je tá z nemocnice ako sa hral Andy s umelou vagínou a nejak ju nevedel dať dokopy :) Inak mi tých 116 minút ubehlo veľmi rýchlo a príjemne ,ale ako vravím ,na usmiate nie zasmiate..

Trestná lavice (2005)

Tento film ma skutočne prekvapil. Mám rád filmy z vezenského prostredia a keď sa do toho ešte primieša šport zákonite sa mi to musí páčiť tak ako tento film. Adam Sandler je pán herec ktorý skutočne asi dokáže zahrať akúkoľvek rolu.Ďalšie pozitávum filmu boli tie "ženy" z veznice ,moc som sa na nich nasmial :D Samozrejme k vezenskému prostrediu nemôžu chýbať namakaný cernoši aneb "niggas" ako bolo veľa krát povedané vo filme. Ďalšia vec ktorá ma zaujala bola dlžka celého zápasu ,keby bolo viac takýchto filmov z takto perfektne opísaním zápasom možno by som sa časom aj naučil tie pravidlá toho americkéhe futbalu.Jedine dve veci môžem vytknuť tomuto filmu. Prvá je ,že ten koniec mohli este trošku dotiahnúť vkľude to mohlo byť o 10min dlhšie,ale dotiahnuté a tá druhá vec je ten rozbitý bentley. To mi fakt prišlo hrozne ľúto :) Dávam tomu filmu 4 hviezdičky aj vďaka perfektnému soundtracku. :) ENJOY

Batman začíná (2005)

Batman sa vracia !! A famózne !! Lepší návarat som si ani nevedel predstaviť.Tento film vo mne na začiatku vyvolal emócie a neskôr lútosť ktorá viedla až k hnevu. Neviem si predstaviť lepšieho batmana ako je Christian Bale. Veľmi sa teším na ďalšie pokračovanie.Christopher Nolan postavil latku skutočne veľmi vysoko !

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Čakal som od tohto dielu viac ako od predošlých ,pretože som čítal knihu a viem ako to v nej cele bolo a myslím si ,že štvrtý diel harryho pottra bol najlepší ,ale filmovo ma sklamal.Za tých 157 minút sa tam nič podstatného neudialo. Ak nerátam posledných 10minút.Myslím si ,že v knihe bolo veľa podstatne zaujímavejších situácií co vo filme nebolo. Mimochodom toto je film pre deti nie ? Keby som bol dieťa v takom veku a išiel by som na takýto film do kina tak by som asi veľa nocí nespal a mal by som nočné mory.Nuž som zvedavý čo nám prinesie piaty diel..

Mezi námi děvčaty (2003)

Skutočne dobrý film. Ktorý mal viac humorných scén ako som od toho mohol čakať. Prekvapili ma niektoré zvraty ktoré určite mnohý nečakali. Američania sa zdá ,že to ešte stále vedia ako udržať diváka až do konca filmu v strehu.

Kráčející skála (2004)

Tento film ma celkom prekvapil. Čakal som ,že to bude typický hlúpy akčný film,ale príjemne ma prekvapilo ,že to síce bolo hlúpe ale aj zmyselné. Rock ma skutočne niečo do seba čo nemá hociktorý "herec". :-)

Pád do ticha (2003)

Niečo naprosto úžasného!! Brilantné spracovanie a neskutočné zábery. Bezkonkurenčne najlepší dokument alebo dokumentarný film aký kedy bol natočený. Proste nezabudnutelné!

Riskni to s Polly (2004)

Priemerná romantická komédia ktoré neprekvapila ,ale zato veľmi príjemne potešila. Ben Stiller mi proste sedí na takéto filmy ako riť na šerbel . :) Trochu ma prekvapilo par úchylných scén ktoré ale vždy boli na správnom mieste. Inak pohodový film na spríjemnenie večera.