• Pohádka

Invalida (2023)

Tak brzvadný film z našich blízkých končin jsem už dlouho neviděla. Vyborne jsem se bavila od začátku do konce,v všichni byli přesní a Zdeněk Godlá je bozi. Kéž by se i u nás natočilo něco takového.

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Ve srovnání s Popelkou, která následovala, úplně někde jinde. Ale šlo to, i když zrovna extra zábava to nebyla. Váhala jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami, za bezvadného vodníka Lukáše Příkazského a duo Remundová - Novotný přihazuju na ty tři.

Kukačky - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Trochu jsem se bála, jestli 2. série udrží tu vysokou úroveň série první. Naprosto zbytečně, první díl mě zcela vtáhl a skoro mám pocit, že to bude ještě lepší než série první. Za mě velikánská spokojenost.

Kukačky - Epizoda 9 (2023) (epizoda)

Naprostý souhlas s uživatelem LachtanShows. Mě to baví stejně jako první část a jsem moc zvědavá, jak to dopadne a co za tajemství se skrývá za odchodem Tereziny matky. A taky mě baví, jak tady lidi nadávají, dávají jednu hvězdu a pořád se dívají dál. Když mě něco nebaví, tak vypnu televizi a jdu dělat něco jiného. No, každý to tak nemá.

Můžem i s mužem (2023)

Po večeru, kdy jsme v ostravském divadle viděly výborné představení Producenti a klábosení u vína až do rána, jsme si po probuzení s kamarádkou daly snídani, kafe a tenhle film. Viděla z toho asi patnáct minut a nedokoukala. Vyprávěla mi o tom a že by ji zajímalo, jestli to bude mít nějaký děj. Tak jsme se koukly. Zhruba po půl hodině, kdy jsem na to hleděla s otevřenou pusou a každou chvíli jsem pokládala otázky: co to je, kdo to je, proč to dělá, proč slaví narozeniny v bytě u cizí staré paní s cizími lidmi, jsem se ptát přestala. Jen jsme si říkaly, že tohle přece není film, tohle je jako divadlo. No, a pak jsem si tady přečetla, že to je divadelní hra Vandy Hybnerové, která si z toho udělala i film. Mám ji ráda, líbí se mi jako ženská i jako herečka, ale tohle byl fakt úlet. Nemyslím, že by se mi to líbilo v divadlo, ale tady se mi to nelíbilo přímo hrozně. Místy jsme se sice řezaly jako koně, ale to bylo napůl z nevíry, že tohle fakt někdo myslí vážně a hlavně: že na to někdo dal peníze. Kdybych se na to nedívala po flámu a s kamarádkou, asi bych to do konce nevydržela. Ta jedna hvězda je za opravdu dobrou Vandu Hybnerovou a za totálně "jeblou" ezo Kateřinu Hrachovcovou, která to snad ani nehrála. Bože, kde jsou ty časy, kdy jsem si u Života na zámku říkala, jaká je to šikovná mladá holka, ze které určitě něco bude. No... vlastně NĚCO z ní je. :-D

Nejlepší Vánoce na světě (2023)

Blbost, jako fakt. Strašná kravina. Ale kombinace Vánoce, covid, otrava doma mě činí vstřícnou, takže za dvě hvězdy. :-)

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Ležím v posteli s covidem a koukám na vánořní romanťárny. Je to zcela specifická situace, která nepochybně ovlivňuje můj úsudek, takže se mi líbí téměř cokoli a rovněž u čehokoli, co zavání láskou, dobrem a štěstím jsem naměkko. A je-li to navíc zabaleno v atmosféře Vánoc, slzím, dojímám se a u toho se zdatně dusím, protože se vždycky rozkašlu. :-D Ale tohle bylo opravdu fajn, Tomáše Maštalíra zbožňuju a celé to bylo příjemné pokoukání.

Osada - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

První řadu jsem sjela v nemocenské a těšila jsem se na druhou. První epizoda mě nezklamala, bavila mě a hláška "Milane, buď harmonickej!" má našlápnuto ke zlidovění. Za mě dobrý.

Osada - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Já se bavím. Plodková, Majer, Holub... jako fakt jo. A hláška "I autistickej kapr je empatičtější než ty." je prostě boží.

Tancuj Matyldo (2023)

Nádherný film. Všichni byli skvělí, ovšem Regina Rázlová a Karel Roden famózní. Pochopitelně jsem bulela jako želva, u posledních scén, jsem viděla maminku. Uff, skvělé.