• Pohádka

Sex Traffic (2004) (TV film)

Jsem šťastná, že mám syna. Dost hrozné a kruté a nejhorší na tom je, že to vůbec není ojedinělá, ale bohužel docela běžná záležitost. Prachy nesmrdí :-(

Tah jezdcem (1992)

Už dlouho jsem neviděla film, u kterého bych byla napjatá až do konce. Bez mrknutí 4 hvězdičky.

Příběh rytíře (2001)

Vážně bezva, Heath Ledger je prima a Paul Bettany je skvělý. Koukala jsem na to se synem, báječně jsem se bavila a myslím, že by mi nevadilo vidět to znovu. jojo, čtyři hvězdy zcela zaslouženě :-).

Gladiátor (2000)

Konečně jsem film viděla celý, včera v televizi. A lituju, že jsem ho neviděla na plátně, protože tyhle filmy by se měly snad povinně vídat hlavně v kinech. Pro mě paráda: užily si oči (i když jsem chvilkama bulela jako želva), uši (hudba Hanse Zimmera je nádherná, skvěle podtrhuje film), hlava i srdce. A ještě jsem přitom vyžehlila horu prádla a ani mi to nevadilo :-). Když to všechno sečtu a podtrhnu,míň než pět hvězdiček prostě není možné dát.

Zakázané království (2008)

Protože si nepamatuju Nekonečný příběh (tedy kromě kouzelného Falca a titulní písně), tak tenhle film nesrovnávám a nevadí mi, že -zřejmě-kopíruje NP. Je to příjemné koukání, pěkné souboje, fajn strávené odpoledne v kině. Znovu už to vidět nemusím a hluboko do duše se mi to nevepsalo, ovšem ani jednou mi neblesklo hlavou, že jsem mohla raděj sedět doma. Takže poctivé tři hvězdičky :-)

Nestyda (2008)

Příjemný, vtipný film, který baví. Sice už moc nevím, o čem to bylo (tedy vím, ale kdybych o tom měla povídat, asi to shrnu třemi větami, takže žádný hluboký zásah :-)), ale vím, že jsem se fajn bavila a to někdy vůbec není málo. Pavel Landovský s Ninou Divíškovou jsou báječní a scénka, kdy Divíšková zesílí televizi, aby nebylo slyšet případné "sbližování se" Simony Babčákové a Pavla Lišky z vedlejšího pokoje, je boží. Landovský: Já slyším Divíšková: No právě. Kouzelné.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Dávám 4 hvězdičky, protože tři a půl dát nelze. A protože jsem se bezvadně bavila, tak dám čtyři. Na čisté čtyři byl děj příliš překombinovaný a nepřehledný, takže jsem na konec vlastně nepochopila, kdo co komu udělal a proč. Ale nějak mi to moc nevadilo, protože jsem strávila před telkou příjemné dvě hodiny a spokojeně půjdu spát. Jednička asi byla lepší, ovšem mám pocit, že dvojka mě víc pobavila. Takže za čtyři :-).

Mamma Mia! (2008)

Právě jsem se vrátila z kina a jsem absolutně nadšená! Fantastická atmosféra, bezvadná muzika (ABBU miluju), výborní herci. Meryl Streep a její Dynamitky jsou prvotřídní, Pierce Brosnan je zkrátka dost dobrý chlap (i když dost mizerný zpěvák). Určitě jsem tenhle film neviděla naposledy a zcela jistě si DVD s Mamma Mia pořídím do domácí filmotéky. Ideální film pro zlepšení nálady. (a kdyby za mnou nestál při psaní můj synátor a nehlásil: Mami, 5 hvězdiček je pro naprosto bezchybný film, naprosto bezchybný! To snad ne!, tak tomu těch pět hvěziček dám :-)). Znovu jsem si přečetla svůj komentář a řekla jsem si, že přece mám svůj názor :-D! Místo původních 4 hvězdiček opravuju na 5 a hned volám kámošce, kdy si na to zajdeme. Přece nezůstanu jen u jednoho zkouknutí. 13.11.2011 Dneska jsem to viděla asi po dvou letech znovu a doplňuji: Pierce Brosnan je naprosto strašlivý zpěvák, uááááá. ale s Meryl mu to sluší, no :-). a vůbec to bylo fajn, i když jednu hvězdičku ubírám a vracím se ke čtyřem. 17.5.2014 Hodnocení neměním, ze zpěvu Pierce Brosnana mám osypky, ale Meryl je skvělá, Julie Walters, Christine Baranski, Stellan Skarsgard a Colin Firth nemají chybu, nádherné atmosféra, krásný řecký ostrov (Řecko miluju), písničky ABBA...jo, pořád paráda.

Jak svět přichází o básníky (1982)

První tři díly mám ráda moc, jako první jsem viděla dvojku a možná i proto se mi líbí nejvíc. Další dva můžu. A když se nám v práci povede vypotit něco obzvláště povedeného, udělujeme si Cenu Štěpána Šafránka :-). Nezapomenutelné hlášky, senzační Luděk Kopřiva, neuvěřitelně idiotský Nádeníček a jeho romantika Kukadla jako zrcadla, zpívající saunér Ringo, Štěpán, Kendy...to všechno dohromady je koktejl, který stojí za to.

In nomine Patris (2004) (TV film)

Mrazilo mě, pan Preiss vynikající jako vždy.