• Pohádka

Rain Man (1988)

Vynikající. Nemusím Toma Cruise, ale přiznávám: ten hezounký scientolog vážně umí hrát. Famozní Dustin Hoffman, pro jehož výkon mě nenapadá dostatečně výstižné slovo,nádherný příběh, kouzelná Valeria Golino... O-ou, pět hvězdiček.

Sophiina volba (1982)

Meryl Streep bravurní, skvělá, famózní, úžasná...A jak už tady někdo napsal: Nikdy nezapomenu na tu šílenou scénu, kdy vyhublá, zničená Sophie prochází blátem kolem baráků plných vězňů a z té hrůzy vejde do kontrastu přepychového Hessova domu. A přiběhnou rozesmáté spokojené děti...

Anděl Páně (2005)

Po Popelce konečně pořádná zimní pohádka. A po dlouhé době (naposledy geniální Lotrando a Zubejda) konečně ta správná česká filmová pohádka. Dvojice Trojan-Dvořák je dokonalá a Pán Bůh Jiřího Bartošky je prostě famózní. 5 hvězdiček bez mrknutí oka.

Láska nebeská (2003)

Jedním slovem: P A R Á D A N E B E S K Á. Nejbáječnější představa: sedět v kině s někým, do koho jste děsně zamilovaní, držet se za ruku a koukat na Hugha Granta, jak se vlní po sídle britského premiéra, na Colina Firthe, který se naučil portugalsky, na báječnou Emmu Thompson a Alana Rickmana, dojímat se u příběhu Liama Neesona a Thomase Sangstera... všechno je skvělé a všechno je tak ...vánoční... 5 hvězdiček a kdyby jich tady bylo možné dát šest, tak šest. A abych nezapomněla: to všechno nádherně vtipné, jiskřivé a přitom úžasně lidské. Jen ten překlad zavání romantickou komedií...A ona je to vlastně láska. Doopravdy.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Pracujete jako? Jako ďas! Hujer, meteleskum bleskum! A další nádherné perly. Právě na to koukám a řehtám se jako kůň. Tenhle film patří mezi ty, které mě vždycky rozesmějí. Natočit komedii, která baví opakovaně a po letech, to je fuška. A pan Lipský za pomoci skvělých herců a geniálního scénáře dua Smoljak - Svěrák tuhle "fušku" zvládal s přehledem :-).

Podraz (1973)

Tenhle film miluju. Nevím, co je dokonalejší: příběh, herci, hudba, vtip... Asi je to prostě dokonale namícháno. A ti dva úžasní chlapi, jéžíš. Předevčírem to dávali a moc mě mrzí, že tady těch hvězd není víc. 4.9.2022 Paul Newman byl prostě...ááách. Slovo mě nenapadá. :-)

Na samotě u lesa (1976)

Právě jsem si to znovu pustila a měním hodnocení ze 4 na 5 hvězdiček :-). A chčije a chčije.

Světáci (1969)

Film, který zbožňuju a nenechám si nikdy ujít. Pánové Brodský, Sovák a Libíček s dámami Jiráskovou, Bohdalovou a Janžurovou rozehráli herecký koncert, dirigoval pan Podskalský a zdatně sekundovali další výborní herci. Pět hvězdiček, a to jen proto, že víc jich tady není.

Bobule (2008)

Příjemné letní koukání. Mám ráda jižní Moravu, miluju víno a "jedna pro ni, ať je povolnější a dvě pro mě, ať neztratím kuráž" je kouzelná hláška, která se mi moc líbí. Nic extra to není, ale tři hvězdy jasné a kdyby to šlo, tak tři a půl.