Černí baroni (1992)

Divácky vděčná adaptace a velký konkurent Dědictví Věry Chytilové v průměrném počtu používaných hlášek na minutu filmu. Spíše sladký než hořký pohled na oddíly beze zbraně z dob naštěstí minulých zaštiťuje skvělý herecký ansámbl se Schmitzerem v čele. Ptáte se proč? Protože mi za hodinu jede vlak, vole..

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Na pět dlouhých promiň jedno stručné sbohem. Tento seriál z mýdlových bublin navždy poznamenal mládež devadesátých let. Bůh ochraňuj naše ztracené duše a pusťte Donnu k maturitě..!

Policajti z předměstí (1999) (seriál)

Hledat zde vtipnost je stejně marné, jako pokoušet se dovolat babičce do Zaire 14 dní po vynalezení telefonu..

Comeback (2008) (seriál)

Celkem povedený pokus o počin v žánru u nás postrádajícího jakoukoliv tradici - ze všeho nejvíc oceňuji ten výstavní pivas Dejdarova Ozzáka. Jen mám strach, aby Martin nezačal po čase trpět rozdvojením osobnosti..

Příběh Adély H. (1975)

Dcera slavného muže tonoucí v neopětované lásce měnící se postupně v blouznivé šílenství. Truffaut opět o temných zákoutích nejsilnějšího lidského citu provázeného mnohdy slepou pošetilostí. Jako šťouravý hnidopich si neodpustím poznámku, že křehká Isabelle Adjani rozhodně nevypadala v průběhu filmu na 33 a více let..

Kutil Tim (1991) (seriál)

Vcelku inteligentní, výchovně působící seriál s výborným dabingem prvních sérií. Celé postaveno na špičkování Tima s vousatým vynálezcem flanelu a na tajemném sousedu za plotem, trousícím moudra jak na běžícím pásu. Ta ovšem jejich adresát moc nepobírá..

Hoši z Brazílie (1978)

Multiplicity na nacistický způsob z dob, kdy nebylo dilematem zdali, ale koho. Mám rád, když se notoričtí klaďasové zhostí role odporných padouchů (viz. Fonda v Tenkrát na Západě), ovšem Peck byl gentleman až na půdu a dobro mu kouká z očí i když hraje nechvalně známého fanatického doktora s Auschwitz-Birkenau.

Tajuplný ostrov (2005) (TV film)

Ve stejném okamžiku, kdy pirát Vinnie Jones chladnokrevně odpráskl dvěma výstřely z bambitky digitální kobru o velikosti kloubového trolejbusu, tvrdě dopadl na samé filmařské dno Russell Mulcahy. Snad se mu podaří ještě někdy vstát..

Musím tě svést (2002)

Místy dosti odfláklé a vy nevíte, jestli je na konci za blbce Kraus, Chýlková, Trojan a nebo vy. Jediná hvězda našeho talk show vypadá v měsíčním svitu jako Robert Blake..

Highlander (1986)

Horal Lambert proplouvá staletími a ti co miluje umírají s proudem času. Nač žít věčně? Přiznejme si otevřeně, že bez Queenů by Mulcahyho fantasy ztratila svůj trademark a tvář. Pravda, někteří tady by si představovali něco podstatně chlapáčtějšího ve stylu americké letecké základny v Německu či uživatele amfetaminu, ale já s tím problém nemám. Don´t lose your head..