Hoši z Brazílie (1978)

Multiplicity na nacistický způsob z dob, kdy nebylo dilematem zdali, ale koho. Mám rád, když se notoričtí klaďasové zhostí role odporných padouchů (viz. Fonda v Tenkrát na Západě), ovšem Peck byl gentleman až na půdu a dobro mu kouká z očí i když hraje nechvalně známého fanatického doktora s Auschwitz-Birkenau.

Tajuplný ostrov (2005) (TV film)

Ve stejném okamžiku, kdy pirát Vinnie Jones chladnokrevně odpráskl dvěma výstřely z bambitky digitální kobru o velikosti kloubového trolejbusu, tvrdě dopadl na samé filmařské dno Russell Mulcahy. Snad se mu podaří ještě někdy vstát..

Musím tě svést (2002)

Místy dosti odfláklé a vy nevíte, jestli je na konci za blbce Kraus, Chýlková, Trojan a nebo vy. Jediná hvězda našeho talk show vypadá v měsíčním svitu jako Robert Blake..

Highlander (1986)

Horal Lambert proplouvá staletími a ti co miluje umírají s proudem času. Nač žít věčně? Přiznejme si otevřeně, že bez Queenů by Mulcahyho fantasy ztratila svůj trademark a tvář. Pravda, někteří tady by si představovali něco podstatně chlapáčtějšího ve stylu americké letecké základny v Německu či uživatele amfetaminu, ale já s tím problém nemám. Don´t lose your head..

Zvláštní den (1977)

On vyděděný společností a dobou. Ona fádním životem co žije. Na pozadí vojenské přehlídky ve věčném městě prožijí den, který jim hodně dá, ale ještě více vezme.. Scolovo volně plynoucí drama s přijatelnou stopáží a hvězdným tandemem Loren / Mastroianni.

Billy Elliot (2000)

Dětské sny bývají křehké jako sklo a o to intenzivněji se musí prožít.. Daldryho sociální drama obsahuje nejen díky hudbě emotivní taneční scény, při kterých máte pocit, že se talentovaný Jamie Bell protančí z Durhamu až na konec světa.

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Prostoduchý Top Gun budoucnosti s nulovými nároky na vaše myšlení. Oscarem obdarovaný Foxx při výběru role tentokrát šlápl dost vedle a to, do čeho šlápl, ošklivě smrdí. Že by kaviárový nálet..?

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Aby byla nějaká změna, tak tu máme zase jednoho upoceného burana ohánějícího se řeznou, sečnou, bodnou či jinou krutou smrt způsobující zbraní.. Docela poutavá bezohledná jatka dokud nepřijde závěr splachující vše do zařízení na uložení a odvod výkalů. Pointa má diváka šokovat, překvapit, vyrazit dech a ne nasrat..!

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

„Já se neptám čí je to, ale co je to!“ Jak nadčasové.. Kulisy překračující vousatý vládce Krkonoš s konfidentskou sojkou po boku vs. obézní sudetský mocipán šikanující své, až na odbojnou Anče ušláplé, služebnictvo. Nehledejme skryté smysly, vždyť je to pro děti..

Záhada Blair Witch (1999)

Kdopak mi tu loupe perníček..? S mystifikačními dokumenty typu Záhada Tony Blair Witch mám problém. Zatížen skutečnostmi o "nalezeném materiálu" se prostě nedokážu oprostit a vidím štáb aranžující větvičky do tvaru pentagramu, popíjejíc přitom vychlazený světlý ležák od cateringu (i když při tom rozpočtu, kdo ví).. No a napětí je tatam. Ale na druhou stranu - posledních 30 sekund je skvostných!