Robocop (2014)

Ten závěr... ten šéf měl asi pujčenou ochranku od Klause :D

300: Vzestup říše (2014)

Vizualní orgie, akční orgie, trocha sexu, prsa Eva Green. Jo, tenhle snímek nemohl zklamat. Jedna malá vítka k tomuhle živočišnému filmu... seriously? 10 000 hrdinských proslovů za 102 minut? Kurňa, vždyť tam skoro bylo více siláckých řečí než utínaní údů! Ok... aspoň to naředili trošku doprošováním se sparťanů....

LEGO® příběh (2014)

Nejdelší multireklama, kterou jsem kdy viděl. Ale musím uznat, že na rozdíl od klasických reklam to mělo aspoň dobrý příběh, a většina reklam, kterýma byl film přerušován byla zase na lego a nebo alespoň na filmy. A ten podtext "boj proti totalitě", který film měl (doporučuji si přečíst 1984 a pochopíte) byl taky dosti překvapiví. No lehce nadprůměrný film to byl, tak 3 hvězdičky zaslouženě. Jen ta písnička Everything Is Awesome by si zasloužila ohodnocení extra mimo film, ta byla za 4,5 hvězdičky, krutě chytlavá. :)

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Oh boy, nó kdybych to neviděl asi bych o nic nepřišel... ale jo místy to bylo vtipné, i hezky natočené, škoda jen že se tam snažili tak odporným způsobem narvat moderní věci. Jako elektrické kytary a moderní oblečení si mohli opravdu ale opravdu nechat od cesty. A pořád by to byla stejně dobrá komedie, neli lepší, protože by ubrali na trapnosti.

Riddick (2013)

Po Sci-Fi, v kterém hraje Vin Diesel chci a očekávám dvě věci, temnou atmosféru a hodně pytlů na těla. A tenhle film má obojího dost, sice představuje trošku vyměklého Riddicka, ale na rovinu, zase tolik to nevadí, protože ve chvíly, kdy už si myslíte že ten slaboch, není náš Riddick, tak zabije někoho dost efektním způsobem. Ale nečekejte od toho Áčkovost, nebo hloubku festivalových filmů. Tenhle film vám chce dát něco co si užijete, a nebudete u toho muset namáhavě přemýšlet.

Predestination (2014)

Wow, tomu se dá říci pěkně zamotaný film. Ale ne, to jakým způsobem je film vyprávěný je super, příběh se nejdříve trochu zamotá, pak se zase rozmotá a nakonec je křišťálově jasný, aby se zase zamotal a nechal nás přemýšlet. A Sarah Snook mi v tomto snímku přišla pěkná a roztomilá. Rozhodně jedna z lepších sci-fi poslední doby.

Labyrint: Útěk (2014)

Uff, až na konci jsem uvědomil že to asi bude první díl z vícero... teda ne že bych si v tu chvíly vzpomenul na jiné filmy typu Divergent, Hunger Games nebo Hobit... hold teď je v oblibě natáčení filmových seriálu . No ale k filmu... nejhorší na celém filmu bylo to, že byl divný. Příběh začal dávat smysl až na konci, a musím být upřímný, za to čekání to nestálo. No což, zkusíme počkat na druhý díl, a uvidíme jestli aspoň ten zanese do příběhu trochu víe logiky a rozumu. PS.: klad filmu byl ten, že hlavní hrdina se nechoval jako hlupák a byl prostě hrdina. Docela pokrok od Divergent a Hunger Games :)

Herkules: Zrození legendy (2014)

Na rovinu, nic moc. Překvapivě akční pasáže jsou divné, a docela nudné... což u akčního filmu je dost naprd, co to ještě drží trošku nad vodou, jsou některé dialogy... ale tím to tak končí. Ve zkratce, pokuď se rozhodujete na co se podívat, tak si vyberte vždy něco jiného, a pokud náhodou nemáte na co jiného se podívat, tak si něco jiného najděte, a pokud nic nenajdete, koukejte se do zdi :) nebo z okna. Nejspíše tam uvidíte o dost lepší efekty a bude to mít lepší děj. :)

Ledové království (2013)

Po dlouhé době zase animák od Disneye, u kterého mi nevadí písničky :) a příběh taky měl docela pěkný spád aniž by ztratil hlavu a patu.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Akční film, který si na nic nehraje :o) jako v 1 a 2. žádné zpackané poselství, kromě toho, že je dobré si držet kamarády... a nikdo nemá v lásce přespříliš ukecané lidi :o)