Dunkerk (2017)

Ani mesiac po zhliadnutí som neurobil hodnotenie a skúsim ho urobiť až teraz. Som Nolanista áno. Preto sa mi to hodnotí o to ťažšie. Tešil som sa... veľmi. Vojnové filmy mam rád, Nolana mam rád, Zimmera mam rád. Mám rád atmosferické filmy a bol som na takýto pripravený. Ale.... ale... Celý film mal geniálnu atmosféru do ktorej som sa ale ja nevedel dostať. Celý čas som v kine čakal, kedy sa do toho dostanem... až kým neskončil film... ale nedostal som sa.... Neviem prečo, netuším. Zimmer pripravil dobrý podmaz, aj keď ma trošku sklamalo, že pripravil super podmaz ale nič, čo by mi ešte hralo 3 mesiace v slúchadlách cestou z domu (ano ja viem, divné... ale tak po Interstellare, Dark Knight či Inceptione som to chcel znova). Ale to je len moja výčitka, soundtrack takýto mal byť. Aj keď si pamätám rozhovor so Zimmerom kde hovoril, že každý film sa snažia s Chrisom vymyslieť niečo nové. Ale tak motív s tikotom hodiniek tu už bol (ale chápem, že tu to naozaj pasovalo). Ja sakra neviem... po Inceptione som si ending pozeral asi 200x... TDKR poznám naspamäť lebo som ho po návšteve kina pozrel 1000000 krát. Malo to asi 10 scén ktoré som si vedel púšťať dookola. Inception docking scéne, black hole scéne atď. viem odrecitovať snáď aj zo zadu. U Dunkirku som takú scénu snáď nenašiel. Fakt... To, prečo Nolana zbožnujem... NAJEPICKEJSIE SCENY!!!! toto som tam nejak postrádal. Nejaké scény tén nádych majú. Ale ...:( Mini príbeh s Hardym bolo to, čo ma potešilo na tomto filme, Kenneth Branagh mi tam zapasoval tiež. Ale ja neviem... asi prvýkrát musím proste u Nolana po dlhom zvažovaní dať niečo pod 5*. Po Interstellare som bol tiež neschopný rozhodnutia, ale to bolo skôr tým, že som ten film musel asi 2 dni spracovávať. A spracoval sa užasne... až do TOP10. Tu som veril v podobne spracovanie, ale.... ani za mesiac sa nespracoval vyššie :( sorry, tentokrát to zrejme šlo trocha mimo mňa. Ja stále verím, že si ten film o rok pozriem a zistím, že som sa mýlil.

Zmizení (2013)

Ten film so mnou manipuloval GENIALNOU atmosférou tak, že som seriózne v poslednej 20 minútovke prial smrť záporákovi viac než komukoľvek a kedykoľvek. Nesmierne som sa do toho zažral. Geniálne netočené scény. Viac neviem zrejme napísať, toto treba prežiť. Scéna s autom idúcim cez snežnú búrku v noci sa radí medzi moje TOP.

Příchozí (2016)

Keď hodinu je film o tom, že niekto chodí za dvoma chobotnicami a vy to žeriete, viete že je to niečo výnimočné. Prvý a zároveň posledný song z filmu klenot. Amy Adams podala podľa mňa veľmi kvalitný výkon. Veľmi sa hodila do tej role. Toto sa bude v hlave variť dlho. Ale aspoň máme film kde sa nachádza reálnejší scenár, ufoni ako good guys a ľudia ako agresor.

Logan: Wolverine (2017)

Pár vecí iba. Hugh Jackman toho Wolverina precítil. Ten tú postavu vážne zbožňuje. Bolo vidno, ako sa vypiplal s Mangoldom na filme. Akcia bola pecková. Hlavne Profesorove záchvaty boli fajnový filmársky zážitok. R-ko bolo najlepšia vec na filme. Sekalo sa hlava-nehlava (pun intended). Mladá predstaviteľka bola veľmi príjemným prekvapením. Humor mi v dobre spravenej komiksovke vôbec nechýbal. Za to týpka, čo sa vedľa mňa smial na polke scén v záverečných 15 minútach, by som najradšej vyhnal. Mal by som aj trochu čo vypichnúť. Z niektorých scén by sa dalo vytrieskať možno trocha viac emócii. Niekde by zapadla o niečo lepšia hudba.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Prve časti ma celkom odrádzali. Niekedy dosť detinské. Ale poučený clone wars, kde prvá séria bola takmer nestráviteľná som to pozeral ďalej. Nedosahuje to zatiaľ kvality 3.,5. a 6. série CW, ale má to svoje silné momenty. EDIT: Posledných 8 časti je klenot.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

1. séria 55% - To si treba naozaj pretrpieť. Detinské časti, časti s Jar Jarom (to bol niekedy fakt výsmech), pár podarených častí. 2. séria 70% - Začiatok série podobný prvej, až do jedného Lord Vader momentu, kde mám pocit, že seriál nabral správny smer a následná dejová linka s mandalorianmi bola veľmi podarená (Obi a Satine for the win) 3. séria 85% - Zo začiatku priemer, ale časťou 3x10 tuším to začalo byť nesmierne epické až do časti 3x18, linka so Savagem, Ventress a na planéte plnej síly, bolo to, čím Clone Wars malo byť od začiatku(part 1). Obohatenie sveta Star Wars o "mystiku" síly. 4. séria 80% - V podstate si držala nastavenú látku z 3. série, boli tam super časti, napr. s Krellom. Posledné časti naznačili, že 5. séria bude úžasná. 5. séria 90% - Ľuďom čo vymysleli tie 4 časti s robotmi by som snáď polámal prsty. Nebyť týchto častí, je to takmer dokonalá séria. Lebo posledné časti s Mandalorom a Ashokou bol ten správny feel train a čistá dokonalosť. Došlo tam na to, na čo snáď čakal každý sledovateľ Clone Wars - emperor. 6. séria 95% - Vrchol dokonalosti, ktorý pripravil o 100% Jar Jar (aj keď tu určite nebol tak nestráviteľný ako v prvej sérii). Prvé 4 časti boli presne tým, čím malo byť Clone Wars (part 2). Vyplnenie medzery medzi EP2 a EP3 čo sa týka klonov a hlavne Orderu 66. Všetky otázky boli odpovedané. A posledné 3 časti - Yoda trip, alebo čím malo byť Clone Wars (part 3). Neskutočné obohatenie mystiky síly. Zodpovedané otázky ohľadom Dagobah, a taktiež "kanonizovanie" Dartha Banea veľmi poteší. Ak by sa raz v Disney odvážili na tomto postaviť nejakú story, bol by som brutálne rád. VÝSLEDOK 85% - Prvé časti si treba naozaj pretrpieť. Nie je to show pre deti, obohacuje to Star Wars svet do dokonalosti. Pre Star Wars fanúšikov povinnosť. A ak vam v EP2 a EP3 prekážal Anakin, tak tu si môžete byť istý, že sa vam opäť zapáči a jeho cesta k Vaderovi je naozaj perfektne naznačená. A častokrát takéto "bokovky" seriály majú problém, že tie nové postavy mimo film nie sú zaujímavé. Ale tu to tak nie je. Ashoka je jeden z najlepších charakterov v Star Wars (myslím od 3 série, keď už bola staršia a silnejšia v sile).

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Prvá polovica filmu bol nutný rozbeh, ktorý bol trocha pomalší. Potom sa to ale všetko začalo budovať k najepickejším 30 minútam, čo si kedy v kine pamätám. Nesrandujem ani trocha, že posledných 5 minút som mal tak nesmierne zimomriavky, že môj pulz bol niekde pri 200 (áno, pri TEJ scéne). Toto boli grády, ktoré som čakal od EP7. Takto sa robí nový film Star Wars. Ctí si staré tradície, buduje na nich, ale príbeh ma vlastný, nie kopíruje príbeh, pričom tradície sú také.. pofiderné (2 netrénovaný fagani idú do súboja s trénovaným Renom). Koniec bol celý spravený neskutočne. Všetko dopadlo tak, ako malo. Som naozaj prekvapený z Disney, že to neurobili "sladko". Na to, že Michael Giacchino mal na hudbu asi len 3 mesiace odviedol úžasnú robotu. Mal som menší hype, ale tak toto veľmi prekonalo očakávania. Pecka.

Doktor Strange (2016)

Marvel by sa mohol viac orientovať na takéto nové originy, lebo Avengers po 10 filmoch už veľmi nebavia a bol som normálne rád, že tam neboli. Už len trocha viac vyšperkovať tie origin príbehy, lebo stále sú občas trocha povrchné.

Atlas mraků (2012)

Hodnotiť nebudem. Možno zajtra a možno až po ďalšej projekcii. Každopádne ten film má potenciál dozrieť neskutočne. Bolo už veľa filmov, ktoré sa chceli hrať na viac, ale všetky trpeli tým, že boli nudné, zle vyrozprávané a podobne. Toto aj bez značného pochopenia je film, ktorý ani minútu nenudí napriek svojej 3 hodinovej stopáži (nenávidím filmy nad 120 minút) a fakt uchvacuje. WOW?? Možno hej. Bratia... ehm ... sestri... vlastne súrodenci Wachowski majú môj obdiv, že sa pustili do tak nevďačného projektu.

Útěk do divočiny (2007)

Takmer vždy si nechávam film dozrieť 1 deň, kým ohodnotím jeho kvalitu. Tu to môžem hodnotiť bez pochyby ihneď. Toľko silných myšlienok na minútu filmu snáď nikde nenájdete. Film neskutočne inteligentný, bez prikrášlenia, bez klišé, bez chybnej chvíľky. Proste WOW. Ten film, čo dokáže meniť životy. Mr. Penn ste génius.