V pásmu 45 (1956)

Zlomte vaz! Díky. Musíte odpovědět: "K čertu!" A to jsi komsomolka?

Zítra se bude tančit všude (1952)

Pln mladistvého optimismu a se zářícím svazáckým úsměvem cítím hluboké pohnutí. S prsatými svazačkami jsem absolvoval výlet z Prahy, přes Máchovo jezero a Beskydy až do Berlína! Ano, zítra se bude tančit všude, až naše vítězné vlajky rudé na stožáry světa vyletí! ;-)

Železní andělé (1987)

Velká nostalgická paráda! Tohle byla jedna z těch nejvošahanějších kazet ve videopůjčovně, už jen ten plakát je na zvlhnutí ;-))

Riskuj všechno! (1951)

Určitě né náhodou vznikl tento film roku 1951, v době, kdy probíhalá válka v Korei a teprve 3 roky poté, co v americké armádě oficiálně skončila rasová segregace (Executive Order 9981). Jinak se jedná o klasický válečný příběh: počáteční nedůvěra mladého poručíka k vojákům japonského původu - základní výcvik - zocelení bojem - získání si reputace a uznání. O historii jednotky viz http://library.thinkquest.org/CR0210341/442nd/splash442nd.htm Hodnocení zaokrouhleno směrem nahoru.

Halloween (2007)

Robovi se daří budovat věru hutnou atmosféru, která se filmem nese od začátku do konce. Pokud zapomenu, že existuje nějaký Halloween pana Carpentera, jsem spokojen až překvapivě. Co mi však leží dodnes v hlavě je, čím Michaela na té psychiatrické léčebně ty roky krmili, že z něho vyrostlo takové nehorázné monstrum. Nebo si v mezičase mezi výrobou masek našel i čas na nějaké hardcore posilování? :-)

Ve jménu krále (2007)

Zdá se, že si řada lidí vypěstovala pavlovův reflex na jmeno Uwe Boll a ke každému jeho počinu přistupují apriori s předsudky a na hodnocení je to znát. Pro mě bylo Ve jménu krále prvním filmem, který jsem od něj viděl a nestydím se říci, že jsem se překvapivě dobře bavil po celé 2 hodiny, tak nač se nechat v hodnocení strhnout davem ;-)