Zpátky ve hře (2012)

Vše podstatné napsáno dříve, bez lehce nadstandartního hereckého výkonu hlavních postav, nad nimiž lehce vyčnívá výkon samotného Clinta, by se jednalo o film hodný maximálně jedné hvězdičky.

Centurion (2010)

Zřejmě úplně nezklame, ale určitě nenadchne. Má to spád, děj nenudí, ale přece jen těch filmových klišé je tam až přespříliš. Taktéž nejde přehlédnout nerealistický visuál postav, takhle hezky ty holky prostě vypadat nmohly. Dvě hvězdy jsou málo, tři zase moc;-)

Bullittův případ (1968)

Jistě, scénář není bůhvíjak originální, zápletka tolikrát obehraná a závěr dlouho dopředu čitelný, ale stejně ten film funguje! Atmosféra, střih a především vynikající Steve McQueen, kterému zdatně sekunduje Rober Vaughn. A pak ta automobilová honička, rychlá a dlouhá skoro jako 24 hodin Le Mans, tak ta byla mustrem více filmům než je tady komentářů ;-)

Nejlepší gangster (2000)

Snímek nenaplnil své možnosti, bohuže, poněvadž se z toho dalo vytěžit více. Za zmínku stojí výkony Paula Bettanyho a Malcoma McDowella, jejichž volba jako mladší a starší verze gangstera, byla velice zdařilá. Film sráží scénář a lepší propracování postav. Škoda, mohl z tohp být velice zdařilý snímek, takto je to jen podprůměr s několika dobrými momenty.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Nemůžu si pomoci, hezkých pohádek je pomálu. Tuhle jsem viděl čistě náhodou a ačkoliv jsem původně ani moc nechtěl, tak jsem u TV vydržel až do konce. Po "Anděli páně" konečně další dívatelná česká pohádka. Od začátku do konce hezky plyne, pobaví a poučí. Trojan jako obvykle excelentní.

Studený bufet (1979)

Excelentí herecké výkony všech ústředních postav povyšují tento naprosto originální snímek do nejvyššího patra aburdních, hořkých tragikomediíí. Nevzpomínám si na film, který by se absurditě "bufetu" byť jen blížil. Těžko srovnávat, neboť není s čím. Každopádně patří mezi filmy, které mě rozesmějí pokaždé, když se na ně podívám.

Dobrodruzi (1967)

Podobný film o čistém přátelství v jeho nejhezčí podbě, kterou si dovedu představit, jsem neviděl. Je to jeden z těch filmů, které nemůžou zestárnout. Dá se na ně dívat podruhé, potřetí, prostě mnohokrát. Konstatovat, že Delon a Ventura excelují snad už ani nemá smysl.

Rolling Stones: Ladies and gentlemen (1973) (koncert)

Pro mě osobně nejlepší koncert Stones na DVD. Takhle nějak vypadá špinavé rhytm and blues v té nejlepší možné podobě. Všechno poté už bylo jen méně či více horší. Není co víc dodat.

Alois Nebel (2011)

Audiovizuální požitek, bohužel nepodpořený dějem. Absolutně prvoplánový scénář se nedá přehlédnout, ale navzdory tomu musí divák z kina odcházet oblažen nádhernou animací, hudbou a atmosférou filmu.