Argo (2012)

Oskary ověnčená nekonečná nuda aneb když Affleck nehraje, tak režíruje. A tumáš čerte kropáč, tady dělal oboje a "překvapivě" mě nebaví ani jedno. Film mě tak nudil, že k němu ani nemám co napsat. Snad jen: Afflecku, netoč mě a pokud možno netoč vůbec! :D

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

V době, kdy to šlo u nás, a nebylo nic moc jinýho, tak jsme na to čuměli všichni :D

Smrtící bumerang (1996)

Citlivý a osobní příběh o několikanásobném vrahovi, který je po mnoha letech propuštěn z ústavu neschopen se adaptovat na normální život nejen kvůli svému mentálnímu postižení, ale také kvůli mimořádnému smyslu pro spravedlnost, kvůli kterému tenkrát vraždil. Snímek je jakousi mozaikou různých společenských problémů jako je alkoholismus, domácí násilí, nevzdělanost, týrání, buranství, ale také ohromné přátelství, soucit a porozumění. Velice specifickým způsobem a díky naprosto geniálně zahrané roli B.B.Thortona (který je rovněž autorem) podává svědectví o tom, jaký vztah může vzniknout mezi bývalým trestancem a malým chlapcem, kterého má potřebu chránit. Skvělá mimika a hlasový projev dodávají postavě Karla na věrohodnosti a během dlouhých tichých záběrů budete mít dostatek prostoru přehodnocovat žebříčky vlastních hodnot. Mimořádná věc!

Skinwalker Ranch (2013)

Mysteriózní found footage z odlehlého ranče o pohřešovaném chlapci zní více než dobře, ale narvat do jednoho filmu >POZOR SPOILER< duchařinu, přerostlého vlka (nebo snad spíš vlkodlaka?) a mimozemšťany, to bohužel zavání velkou nesoudností. V rámci improvizace a snahy vyždímat z uvadajícího žánru maximum, se začínají točit pěkné zhovadilosti. A obávám se, že bude hůř...

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Čiré opakování z jedničky: film naprosto v pořádku - v poho akce, v poho efekty, kloudné obsazení, na dlouhou stopáž poměrně nenudící. Ale! To jedno velké ALE spočívá v tom, že vše už to v nějaké podobě bylo a tenhle úhel pohledu není ničím inovativní, odlišný či jakkoli jinak opodstatněný. Někdo by možná řekl zbytečný film?

Na hraně zítřka (2014)

V porovnání s nedávným a tématicky podobným Oblivionem, je Hrana mnohem zábavnější a ve své post-apo neutěšenosti i skrytě vtipná. Tom Cruise chycen do časové smyčky při boji s mimozemskou invazí, se po každé své smrti vrací zase na začátek, přičemž se posouvá pokaždé o krok dále, což přináší řadu zábavných situací - v podstatě tak vidíte tentýž příběh ve 100+1 různých verzích a pokud si myslíte, že tohle člověka nemůže bavit, opak jste na omylu. Už v The Butterfly Effect se dělo něco podobného a při prvním shlédnutí jsem hltal každý záběr a dost podobně je tomu i zde. Cruisovi sedla role náramně, coby pacifista se ujal poslání zachránce světa znaměnitě a Emi Blunt mu sympaticky sekunduje. Možná bych měl výhradu k hi-tech pojetí mimozemských invaderů, kteří jsou tak diovcí až to působí trochu nepřirozeně a moc si je neužije. Za mě spoko :).

Don Jon (2013)

Už od začátku tohoto filmu jsem se musel potutelně usmívat a kladl si otázku, nakolik je tenhle film Gordonovou výpovědí o něm samotném, nakolik je výpovědí spousty chlapů a jak moc obsáhle může vypovídat o mě. A vlastně celkově o problematice porna v běžném lidském životě. Proč má někdo zapořebí tohle točit. A sledovat? Musím se smát roli Scarletty, která si zde zahrála solidní krávu (i když ten šarm se jí upřít nedá ani tak a jak jinak se jí dostat do pusy, než si film sám režírovat a obsadit? :D), a která reprezentuje tu část populace, která se diví, proč partneři utíkají sledovat porno, když jejich sex je tak skvělej. Snímek má samozřejmě o trochu hlubší rozměr, ale schválně, zamýšleli jste se nad tou otázkou někdy? Ano? A na co jste přišli? :D

Sabotáž (2014)

Co se stane, když se elitní policejní jednotka dá na dráhu zločinu a nakonec postaví zbraně proti sobě? Zajímavě vystavěnej příběh plnej akce, krve a neodmyslitelných přehnaných scén. Naopak Arnold hraje tak nějak úsporně, skoro bych řekl, že se šetří (no, co taky jiného čekat), není nouze o překvapivé zvraty, ale tak nějak postrádám atmosféru, která by to lépe tmelila pospolu a soudnost ukončit film o 10 minut dřív než doopravdy skončí. Tím nejsilnějším na celém biáku pak asi bude zajímavé různorodé obsazení.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Metaforický příběh o kontrastu reality a fantazie, dobra a zla, ale tenké hranice mezi povedeným obsazením, pěknou produkcí, zajímavým příběhem a pak celkového výsledku, u kterého se zoufale koušete nudou, což byl můj případ. Film má dobré hodnocení, takže jsem přesvědčen, že problém je na mé straně - zkrátka jsem nenašel cestičku, abych se naladil na vlnu tohoto nasmutnělého příběhu.

Očista: Anarchie (2014)

O poznání lepší uchopení miliónového nápadu než v díle předchozím, nicméně stále ponecháno daleko za svým potenciálem. Tenkrotát se přesouváme ze zabarikádovaného domu do ulic, což přináš mnohem širší spektrum zápletek, výprava, děj i obsazení je tak logicky mnohem bohatší a i když atmosféra není zdaleka tak klaustrofobní, pořád je dostatečně naléhavá a vykreslení člověka není o nic lichotivější než u jedničky. Na druhou stranu i zde postrádám větší tah na bránu, práci s divákovou psychikou a potenciálem přinést něco nového, co by dokázalo nakopat prdel. Takhle jde spíše o další průměrnou stylovku bez větší šance zanechat po sobě zantelnější rýhu...